Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

1 - SATICI BİLGİLERİ (Bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır.)

Satıcı Adı/Ünvanı: OLDENHORN REİN SUİSSE SAĞ. ÜRÜN.SAN VE TİC.A.Ş

Satıcı'nın Açık Adresi: SUADİYE MH. İCLAL KARABEKİR SK. PALMİYE AP. NO: 15 İÇ KAPI NO: 33 KADIKÖY/İSTANBUL

Satıcı'nın Telefonu: 0 545 641 1773

Satıcı Mersis No: 0641062481800001

Satıcı E-posta Adresi: info@elysuisse.com

Alıcının İade Halinde Malı Satıcı'ya Göndereceği Kargo Şirketi: Yurtiçi Kargo

2 - ALICI BİLGİLERİ (Bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır.)

Teslim Edilecek Kişi:

Teslimat Adresi: / İstanbul

Telefon:

E- Posta Adresi / Kullanıcı Adı:

3 - SİPARİŞ VEREN BİLGİLERİ (Bundan sonra “SİPARİŞ VEREN” olarak anılacaktır.)

Adı Soyadı/Unvanı:

Adresi: / İstanbul

Telefon:

E-Posta Adresi / Kullanıcı Adı:

4 - SÖZLEŞME KONUSU

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu; SATICI’nın, SİPARİŞ VEREN / ALICI’ya satışını yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin veya hizmetin satışı veya teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun – Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. İş bu ön bilgilendirme formunu kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder. Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ilişkin bilgileri www.elysuisse.com’dan takip edebilecek ve siparişine ilişkin verdiği bilgileri “www.elysuisse.com” sayfasından değiştirebilecektir. Bununla beraber Alıcı’nın “Aynı Gün Teslimat” veya “Konuma Özel Teslimat” hizmetinden faydalanması halinde sipariş oluşturulduktan sonra, diğer teslimat yöntemlerinde ise sipariş oluşturulduktan ve Satıcı tarafından onaylandıktan sonra teslimat aşamasına geçilmesi sebebiyle Alıcı siparişe ait teslimat adresini değiştiremez.

5 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI (KDV DAHİL)

5.1. Ürün / Ürünlerin / Hizmetin temel özellikleri (türü, miktarı, marka, modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yer almaktadır.

5.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatlarıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

5.3. Sözleşme konusu ürün veya hizmetin tüm vergiler dahil satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Ürün Adı

Adet

KDV Dahil Satış Fiyatı

 

 

 

Kargo Tutarı: Ücretsiz!

Toplam: ₺ 489,00

6 - ÖDEME VE TESLİM ŞARTLARI

Kargo Hariç Toplam Ürün Bedeli: ₺ 489,00

Kargo Ücreti: Ücretsiz!

Kargo Dahil Toplam Bedel: ₺ 489,00

Teslim Şartları ürün sayfasında belirtildiği şekilde uygulanacaktır.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir.

7 - GENEL HÜKÜMLER

7.1. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesinde sözleşme konusu ürünün/hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICININ; Ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından evvel, SATICI tarafından ALICI’ya verilmesi gereken adresi, siparişi verilen ürünlere / hizmetlere ait temel özellikleri, ürünlerin/hizmetlerin vergiler dahil fiyatını, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.2. ALICI, sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.3. ALICI, sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka ve finans kuruluşu tarafından SATICI’ya ödenmemesi halinde, ALICI sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.4. SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise , durumu hemen ALICI’ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

8 - CAYMA HAKKI

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, ürün satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın alma tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir.

ALICI, cayma hakkını www.elysuisse.com’dan iade formunu doldurarak kullanabilir. ALICI’nın ilgili sayfada yer alan iade talep formunu doldurup, SATICI’nın iade adres bilgilerini alarak, cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürünü geri göndermesi gerekmektedir. Ürün ile beraber faturasının, ürünün kutusunun, ambalajının, varsa standart aksesuarları, ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. ALICI, cayma süresi içinde ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmalıdır.

ALICI iade edeceği ürünü SATICI’ya Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen SATICI’nın iade için öngördüğü anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiği sürece, iade kargo bedeli SATICI’ya aittir. ALICI’nın iade edeceği ürünü Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve ürün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir.

ALICI’nın cayma hakkını kullanmasından itibaren 10 (on) gün içerisinde (ürünün SATICI’nın iade için belirttiği taşıyıcı aracılığıyla geri gönderilmesi kaydıyla), ALICI’nın ilgili ürün veya hizmete ilişkin SATICI veya Aracı Hizmet Sağlayıcı’ya yaptığı tüm ödemeler, ALICI’nın nakit ile ödeme yaptığı ödemelerde, ürün tutarı kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iade edilmesinden sonra 15 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini, bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI’nın hesaplarına yansıması halinin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ürünün iade alınamaması için haklı sebeplerin varlığı halinde SATICI, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta ürün/hizmet tedarik edebilir. SATICI ürün/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde ALICI’ya bildirir. Bu durumda SATICI, ödenen bedeli ve varsa belgeleri 14 (on dört) gün içinde ALICI’ya iade eder. ALICI iade edeceği ürün/hizmeti ön bilgilendirme formunda belirtilen SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi ile SATICI’ya gönderdiği sürece, iade kargo bedeli SATICI’ya aittir. ALICI’nın iade edeceği ürünü ön bilgilendirme formunda belirtilen SATICI’nın iade için öngördüğü anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve ürün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Mevzuat uyarınca ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:

  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan ürün veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (örn. ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler);
  • ALICI’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmelerde;
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerden; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde;
  • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlere ilişkin sözleşmelerde;
  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde; ve
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi ürünlere ilişkin sözleşmelerde (hediye kartı, hediye çeki, para yerine geçen kupon ve benzeri).

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin kapsamı dışında bırakılmış olan ürün veya hizmetler (SATICI’nın düzenli teslimatları ile ALICI’nın meskenine teslim edilen gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) bakımından cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Tatil kategorisinde satışa sunulan bu tür ürün ve hizmetlerin iptal ve iade şartları her SATICI’nın uygulama ve kurallarına tabidir.

9 - UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İş bu Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar ALICI’nın yerleşim yerindeki ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

SATICI: OLDENHORN REİN SUİSSE SAĞ. ÜRÜN. SAN. VE TİC. A.Ş

ALICI:

TARİH: 18/06/2021

Sizi Bilgilendirelim