Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Yazın Parlak Bir Cilt Elde Etmek İçin 6 Etkili Öneri

Yaz mevsiminin enerjisi ile mutluluk hormonlarımız yükselişe geçmiş olsa da, sıcak havaların cildimiz üzerinde pek de keyif vermeyen etkileri olabiliyor. Bu olumsuz etkileri azaltmak, cildinizi güneşin etkilerinden korumak ve yaz aylarında ışıltı saçan parlak bir cilt elde etmek ise zor değil!

Yaz Mevsiminin Cildinizdeki Etkileri Nelerdir?

Yaz mevsimi çeşitli cilt problemlerini de beraber getirebilir. Cildiniz donuk, yorgun gözüken, çeşitli alerjik reaksiyonlara meyilli bir hale gelebilir. Ancak kış aylarında cildinize gösterdiğiniz özeni yazın da aksatmayarak etkili bir bakım rutini oluşturabilir; daha canlı ve parlak bir cilt ile mevsimin tadını çıkarabilirsiniz.  

Cildiniz, her daim taze, canlı ve parlak görünmesi için mevsimine göre farklı bakım rutinleri gerektirir. Bu nedenle, mevsimlerin cildiniz üzerindeki etkileri hakkında bilgi sahibi olarak, cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı gerçekleştirmeniz ve aksatmamanız gerekiyor. Parlak bir cilt elde etmenin en etkili yöntemlerini sizlerle paylaşmadan önce yaz mevsiminin etkilerinin cildimize nasıl yansıdığına göz atalım: 

  • İlk ve başlıca tehlike güneş ışınları. Her ne kadar içimizi ısıtsa da, zararlı UV ışınlarına uzun süre maruz kalmak cilt üzerinde lekelere, yanığa ve alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Güneşin kronik etkileri arasında erken yaşlanma, kırışıklık, kuruluk gibi problemler de yer alıyor. Yani saatlerce keyifle güneşlenmenin maalesef bir bedeli var.
  • Bir diğer tehlike ise klorlu havuz suyu. Klorun kanserojen etkilere sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeterli bakım yapılmadığında ve cilt arındırılmadığında nasıl etkiler ile karşılaşabileceğinizi tahmin etmek ise zor değil. 

Tüm bu olumsuz etkilerden arınarak, yaz günlerinde berrak ve parlak bir cilt elde etmek ve tatilin keyfine varmak zor değil.

Güneşin Işıltısını Cildinize Yansıtacak 6 Öneri

Merak etmeyin, parlak bir cilt görünümüne giden yol, zorlu ve saatlerinizi alacak bir bakım rutininden geçmiyor. Minimal bir cilt bakımı ve edineceğiniz birkaç alışkanlık ile cildinizin canlı ve parlak görüntüsünü ön plana çıkarabilirsiniz. 

Kilit Nokta, Cildi Nemli Tutmak!

Bu öneriyi her zaman duyduğunuzu biliyoruz. Ancak tekrar tekrar hatırlamakta fayda var: Cildinizi her daim nemli tutmak, parlak bir cilt ve dinamik bir görünümün altında yatan en büyük gerekliliklerden biri. 

Gün içinde yanınızdan ayırmayacağınız bir şişe su ile cildin ihtiyaç duyduğu içten bakımı gerçekleştirmeniz mümkün. Buna ek olarak, hyaluronik asit içeren ve cildi nemlendirme özelliği bulunan etkili bir ürün ile cildinize destek sağladığınızda yaz sıcaklarının yıpratıcı etkilerine karşı önlem almış olursunuz. 

Pürüzsüz ve Aydınlık Cildin İhtiyacı: C Vitamini

Canlılığını yitirmiş, mat ve solgun ciltlerin en büyük ihtiyaçlarından biri C vitamini. Yaz mevsiminin ferahlatıcı meyveleri arasında bulunan çilek, kayısı ve kiraz gibi lezzetler ile cildinizi de besleyebilirsiniz. Ancak, besinlerin yetersiz kaldığı durumlarda parlak bir cilt elde etmek için C vitamini içeren uygun takviyelere yönelmek de son derece etkili bir seçim olacaktır. Böylece cildinizi serbest radikallere karşı koruyabilir ve berrak bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Antioksidan İçeren Besinleri Tüketmeyi Unutmayın

Antioksidan açısından zengin besinler cildinizdeki ışıltıyı gün yüzüne çıkarır. Hücrelere saldıran serbest radikalleri azaltmaya yarayan antioksidanlar, parlak ve berrak bir cilde giden en etkili yollardan biri. Sabah, öğlen veya akşam; hiç fark etmez. Dilediğiniz öğünde tükettiğiniz antioksidan oranı yüksek besinler ile cildinizi yaz mevsiminin zararlı etkilerine karşı içten dışa koruyabilirsiniz. 

Güzellik Uykusu Kavramı Tamamen Gerçek

Uykunuzu almadan başlangıç yaptığınız günlerin sabahında yorgun ve solgun bir cilt ile karşılaşmanız olası. Uykusuz kaldığınızda cildinizde gözlemlediğiniz olumsuz etkileri, sağlıklı bir uyku düzeni ve imkânınız varsa gerçekleştireceğiniz güzellik uykuları ile azaltabilirsiniz. 

Çünkü uyku esnasında cildiniz yenilenerek gençliğini korur ve cilde esneklik sağlayan kolajen üretimi başlar. Bu nedenle, özellikle tatilde yaz mevsimin enerjisine kapılıp uykudan feragat etmemeniz büyük önem taşıyor.

Cildinizi Temizlemeyi Unutmayın

Hava kirliliği, çevresel faktörler ve kullanılan makyaj malzemeleri cildinizi her gün temizlemeniz için yeterli sebepler. Narin cildinizin gün boyu maruz kaldığı bu faktörlerin, sabah ve akşam olmak üzere cildinizden arındırılması gerekiyor. Üstelik parlak ve gergin bir cilt elde etmenizi sağlayan cilt serumunu, temiz bir cildin üzerine uygulamanız şart. Çünkü içeriğinde bulunan bileşenlerin ve nemin nüfuz etmesi gerektiğinden, arındırılmamış cilt üzerine uygulanan serum etkisini yitirmiş oluyor. 

Cilt temizleme

Yaz Sıcaklarına Uygun Ürünler Kullanmaya Özen Gösterin

Cildiniz için faydalı olduğunu düşündüğünüz ve yaz sıcaklarında uyguladığınız kimyasal içeriği yüksek ürünler tehlikeli sonuçlara gebe. Cildinize parlak, aydınlık ve dinç bir görünüm kazandırmaya çalışırken daha çok zarar verme olasılığınız artmış oluyor. Cilt, yanlış ürünlerin kullanımıyla, akneye ve alerjik reaksiyonlara meyilli bir hale geliyor. Bu nedenle sıcak havalarda kullanıma uygun, güneş ile etkileşime geçtiğinde cildinizi tahriş etmeyecek bakım ürünlerine yönelmenizde fayda var. 

Sparkle Collagen Cream ise tam da bu günler için var!

İçerdiği kolajen ve bitkisel ekstraktlar ile cildinize nem ve esneklik kazandıran, yaz mevsiminde kullanıma uygun Sparkle Collagen Cream, vücudunuzda anında parlak bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Bronz cildinize hoş bir görünüm kazandırmanın yanı sıra cildinizi besliyor. Yüz ve göz çevresi haricinde tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz Sparkle Collagen Cream ile ışıltılı yaz günlerinin tadını çıkarın. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın