Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Yaz Sonrası Cilt Bakımı: 6 Adımda Cildinizi Yenileyin

Deniz, kum, güneş, yaz tatili… Hepsini geride bıraktığımız sonbahar günlerinde, benliğinizin yenilenmiş ve dinlenmiş hissini, cildinize de yansıtmak ister misiniz? Yaz sonrası cilt bakımı rutininin püf noktalarıyla, cildinizi güneş ışınları, yüksek sıcaklıklar ve diğer zararlı etkilerden arındırın; sonbahara tazelenmiş bir giriş yapın!

Yaz Mevsimi, Ciltteki Etkilerini Nasıl Gösterir?

Yaz günlerinin yoğun enerjisiyle, cildimizin hak ettiği bakımı zaman zaman aksatıyor olabiliriz. Kışın soğuk havaların etkisinden korunmak için cilt nemlendirmeyi nasıl aksatmıyorsak, sıcak havalarda da aksatmamamız gerekiyor. Çünkü yüksek sıcaklıklar ve güneş ışınları, cilt üzerinde çeşitli problemlere yol açabiliyor. 

  • Yaz mevsiminde cildinize yapabileceğiniz en büyük kötülük, korunmadan uzun süre güneşlenmek. O anın keyfi bambaşka olsa da, cildinizdeki geri dönüşleri kolajen eksikliği,  güneş yanığı ve alerjik reaksiyonlar şeklinde olabiliyor. 
  • Maruz kalınan zararlı UV ışınları, aynı zamanda cilt üzerinde lekeler ve renk eşitsizliği gözlemlenmesine neden oluyor. 
  • Havuz suyu ise sandığınızdan daha zararlı. Kanserojen etkilere sahip klor, cildiniz için birçok tehlike barındırıyor. 
  • Tüm bu etkilerin dışında, yaz sıcakları ve güneş ışınlarına maruz kalırken, cilde uygulanan kimyasal içeriği yüksek ürünler de farklı tepkimelere neden olabiliyor. Cilt bariyerini güçsüz kılan bu durumdan mümkün olduğunca kaçınmak gerekiyor. 
  • Sıcaklar sizi bunaltıyor olabilir; ancak gün içerisinde sık sık duş almak, cildinizin kurumasına ve tahrişe sebep oluyor. 

Cildinizi dış etkenlerden korumak ve sağlıklı kalmasını sağlamak, her mevsim büyük önem taşıyor. Cilt bakım rutininde yapacağınız ufak değişiklikler ile mevsimlerin etkilerine karşı cildinizi hazırlayabilir, sizin için en uygun olan yöntemler ile en etkili yaz sonrası cilt bakımını rutin haline getirebilirsiniz.

En Etkili Cilt Bakımı ile Yaz Sonrası Yenilenin!

Yaz mevsimini geride bırakıp sonbahara geçiş yaptığımız bu günler, cildinizin yepyeni bir bakım rutini ile yenilenmeye ve etkili bir detoksa ihtiyacı doğduğunu gösteriyor. Cildinize bir iyilik yapın ve sonbaharda cilt dostu bakım rutinini uygulayarak, yaz sonrası yıpranan cildinizi canlandırın!

Her mevsimde olduğu gibi, cildinizi temiz tutmak şart

Gün boyu serbest radikallere ve hava kirliliğine maruz kalan cildinizi, her mevsim günde iki kez temizlemek ve arındırmak cilt bakımının temel adımlarından biri. Kan dolaşımını hızlandıran cilt temizleme aşaması, daha sonra uygulayacağınız serumların cildinize daha hızlı nüfuz etmesini sağlıyor. Etkili bir yaz sonrası cilt bakımı için, cildinizi tahriş etmeyecek narin bir arındırma işlemi ile güne başlangıç yapabilirsiniz. 

Cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırın

Yaz mevsiminin cilt üzerindeki en belirgin etkilerinden biri, güneş ışınları ve tuzlu su nedeniyle cildin zamanla nem kaybına uğraması…

Güneşin yarattığı mat ve kuru görünümün önüne geçebilmenin, taze ve capcanlı bir cilt ile yenilenmenin en güçlü formüllerinden biri hyaluronik asit. Cildin nem tutma özelliğini artıran hyaluronik asit ile nemli bir cildin ferahlığını anında hissetmek ise çok kolay. Cildinizdeki ferahlamış, rahatlamış, tazelenmiş ve yazın etkilerinden arınmış sonuçlar için, yaz sonrası cilt bakımı rutininize Elira Hyaluronic Acid Serumu ekleyin, sonbahara hazır olmanın keyfine varın!

Sonbaharda Sıkılaşmış ve Pürüzsüz bir Cilt 

UV ışınları, uzun vadede cilt üzerinde sarkma ve hafif çizgiler gözlemlenmesine neden olabiliyor. Tatil keyfinin ve güneşlenmenin olumsuz etkilerinden biri maalesef bu. Ancak cildinizi şımartacak güçlü formüller ile yaz sonrası cilt bakımı gerçekleştirerek, daha sıkı bir cilde kavuşabilirsiniz.
Ciltte sıkılaşma etkisi yaratan pullulan, yoğun nemlendirme gücü bulunan hyaluronik asit ve bitkisel ekstraktların bir arada olduğu Phaedra Lifting & Tightening Serum ile yaz mevsiminin olumsuz çevresel etkilerini geride bırakıp, sonbahara tazelenmiş bir cilt ile başlangıç yapın! Üstelik yüksek emilim gücü sayesinde etkilerine kısa sürede şahit olmak mümkün.

Yıpranan Göz Çevrenizi Canlandırın

Göz çevreniz, narin yapısıyla zararlı çevresel faktörlerin etkilerini daha çabuk yansıtıyor. Bu nedenle klorlu havuz suyu ve zararlı UV ışınlarına karşı daha özenli bir bakımı hak ediyor. Göz çevrenize zarar vermeyen, zararlı kimyasallardan uzak, doğal bileşenlerin etkisiyle sonuç odaklı bir yaz sonrası cilt bakımı gerçekleştirebilirsiniz.
Güneş ışınlarının yol açtığı kaz ayakları, ince çizgiler ve kırışıklıkları Nyla Eye Contour Serum ile azaltmak sizin elinizde. Kafein, shea butter, hyaluronik asit ve omega 3, 6, 9 yağ asitleriyle göz çevresini canlandıran; çevresel faktörlerden arındırırken ince çizgileri azaltan mucizeye şahit olun! Tek yapmanız gereken gece 2-3 damla uygulayıp, yeni bir güne daha enerjik bir görünüm ile uyanmak.

Zararlı etkenlerin en büyük savaşçısı: Antioksidanlar

Cilt bariyerini güçlendiren ve koruyan, serbest radikallere karşı savunma sağlayan etkili bileşenlerden biri de antioksidanlar. Bilinen en güçlü antioksidan kaynağı ile formüle edilmiş bir cilt serumunu yaz sonrası cilt bakımı rutininize dâhil ettiğinizi hayal edin!

Ejderha Kanı Ağacı reçinesinden elde edilen kök hücreler, C vitamininden 20, E vitamininden 50 kat daha güçlü bir antioksidan kaynağı. Bu etki ile cildinizi yenilemek, cilt lekelerinden arınmak ve hiperpigmentasyonu azaltmak istiyorsanız, her gün Livia Stem Cell Serum ile bakım yapabilirsiniz.

Cildinizi içten besleyin

Cilt bakımında en etkili serumlar ile canlanmanın yanı sıra, cildi içten beslemek de son derece önemli. Güneş ışınları sebebiyle kolajen eksikliğine maruz kalınan yaz aylarının etkisini, kolajen sentezini destekleyen sebze ve meyveler ile telafi edebilir, cildinizi dört bir yandan besleyebilirsiniz. 

Yaz sonrası cilt bakımı, yalnızca yaz sıcaklarının etkilerinden arınmak için değil, cildinizi kış aylarının soğuk etkisine hazırlama açısından da son derece önemli aşamaları içeriyor. Korunaklı ve sağlıklı bir cildin keyfini kış boyu çıkarmak için cildinizi yenilemeye hemen başlayabilirsiniz. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın