Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Yaz Mevsiminde Kolajen Kullanılır mı?

Yaz mevsiminin ve güneş ışınlarının cildimizle ilişkisi malum… Cilde uygulandığında güneş ışınlarıyla temasa geçen ve onlarca tehlikeyi bünyesinde hapseden kalitesiz bileşenler, bakım rutininin düzgün seyreden döngüsünü kırabiliyor. Tabii bir de, doğrudan uygulanan kozmetik ürünlerinin dışında cildi içten destekleyen takviye edici ürünler de mevcut. Takviye edici gıdaların odağında ise “kolajen” var. Peki, cildimizin yapı taşı olan kolajen yaz mevsiminde kullanılır mı? 

Kolajen nedir?

Dokuları ve hücreleri bir arada tutan, zaten adını da Yunanca “kolla” yani tutkal kelimesinden alan kolajen, gençliği koruyan hemen hemen tüm bileşenleri geride bırakıp zirveyi kapabilecek kadar güçlü bir protein. Kolajenin etki alanlarını daha net canlandırabilmeniz adına, somut verilerle konuşalım:

Vücuttaki tüm proteinlerin %30’unu, cildin ana bileşeni olarak %80 oranında bulunan ve kemik organik kitlesinin %90’ından fazlasını oluşturan kolajen, aslında her bir organın gençliğini koruyan yapıya sahip. Kolajenin vücudumuzdaki bu doğal işleyişi ise maalesef sonsuza kadar sürmüyor. Müdahale etmezsek, 25 yaşından itibaren %1,5 oranında düşüşe geçen kolajen üretimi, ilerleyen zamanlarda daha dramatik bir düşüş sergileyebiliyor. Bu nedenle, kolajen aslında dört mevsim edinilmesi ve kullanımının belirli periyodlar ile kısıtlanmaması gereken bir bileşen. 

Kolajen ve işleyişine dair daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, buraya tıklayarak kapsamlı yazımıza ulaşabilirsiniz. 

Yazın Kolajen Kullanılır mı?

Cevap açık. Kolajen kullanımı, mevsimlerle bağlantısız ilerliyor. Mevsim kavramını unutarak, yaz kış ayırt etmeden kolajen takviyesi kullanmak, getirileriyle birlikte sağlıklı bir yaşamın temelini kurmanızı sağlıyor. Hatta güneş ışınlarının etkisiyle kolajen kaybına uğrayan cilt, nihayetinde bir takviyenin iyileştirici gücüne ihtiyaç duyan bir konumda. Zamansız gençliğin ve güzelliğin kapılarını aralayan kolajen takviyesi, yaz mevsiminde de cildinizi ve sağlığınızı dört bir yandan saran tehlikelere karşı koruma garantisiyle bakım rutinlerinin odağında. 

Yazın kolajen kullanmak neden önemli?

Yaz aylarının da baş kahramanı olarak nitelendirebileceğimiz kolajen, bütünsel sağlığı ele alan ve cildin gençliğini koruma göreviyle diğer bileşenler üzerinde hâkimiyet kuran eşsiz bir kaynak. Kolajen eksikliğiyle birlikte tüm doku ve organlarımız zarar görürken, somut izlerine rastladığımız ilk bölge olan cildimiz donuklaşır, canlılığını yitirir. Bunun da ötesinde, yaşlanma etkileriyle çok daha hızlı karşılaşır. Kırışıklık ve ince çizgiler belirginleşir, dış faktörler nedeniyle oluşan lekelerin onarımı daha uzun sürer. Nem kaybı, cildi fazlasıyla hassas bir yapıya büründürür.

Cildinizde karşılaşmak istemediğiniz ve önlemeye çabaladığınız ne varsa, kolajen eksikliği her birini ardı ardına meydana getirebilir. Ve özellikle yaz mevsiminde cilt, güneş ışınlarına karşı her zamankinden daha çok savunma geliştirmelidir. Kolajen kullanımı, yaz aylarının, sıcak havanın, güneş ışınlarının, tatil ile birlikte hayatımıza giren klorlu havuz suyu ve deniz suyu gibi diğer öğelerin muhtemel zararlarına karşı cildinizi ve genel sağlığınızı korumaya devam eder. Ve aynı zamanda hareketli yaz günlerinin enerjisini tüm bedeninizde hissetmenizi sağlar. Kemik ve eklemlerinizin gücünü ve sağlığını korur.

Collagen Premium 10000, yaz mevsimi boyunca yanınızda

Genel sağlık ve cilt güzelliğinde ön plana çıkan ve etkileriyle diğer kolajen kaynaklarının tümünü yenilgiye uğratan balık kolajeni, yaz aylarında kurtarıcınız olabilir. 

Hücreler tarafından emilimi diğer kolajen formlarına oranla %1,5 kat daha verimli olan balık kolajeni, cildinize kolayca nüfuz eder. Etkilerini yalnızca cildin yüzeyinde değil, derinliklerinde de gösterir. Yani cildinizi tam anlamıyla “içten” destekler. Sağlık aşılanan cilt, zamanla güzelliğini ve ışığını yansıtmaya başlar. Yaz mevsiminin tehlike barındıran tüm unsurları önemini yitirir. 

Vücudunuzun ve cildinizin yazın ihtiyaç duyduğu günlük kolajen miktarı 10.000 mg. Collagen Premium 10000, içeriğindeki 10.000 mg tip 1 hidrolize balık kolajeni ile sağlıkla güzelleşme yolundaki bariyerleri yıkar. Yaz mevsiminde cildin en çok ihtiyaç duyduğu güçlü antioksidanları da içeriğinde barındıran Collagen Premium 10000, yeşil çay polifenolleri, metilsülfonilmetan (MSM), ko-enzim Q10, hyaluronik asit, vitamin ve mineraller ile zengin, efektif ve çok yönlü bir bakım sağlar. 

(0) Yorum

Yorum yapın