Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Vücut Sıkılaştırıcı Krem Tanımı Yeni Bir Işıltı Kazanıyor!

Cilt bakımı rutini ve vücut sıkılaştırıcı krem söz konusu olduğunda pek çok insanın aklına yüz ve göz altı kremleri, serumları geliyor. Oysa çevresel etkenler, genetik kodlar ve yaş faktörü sadece yüzünüzü değil, genel olarak tüm cildinizi etkiliyor. Yeterli bakımı sağlamadığınızda yüzünüzde oluşabilecek cilt lekeleri, çatlaklar, kırışıklıklar, pullanma gibi can sıkıcı sorunlar, ihtiyacı olan özen gösterilmediğinde, vücudunuzda da meydana gelerek, cilt sağlığınızı bozup, keyfinizi kaçırabilir. 

Endişelenmeyin; tüm bu sorunlara karşı savunmasız değilsiniz. İçeriğindeki özel bileşenlerle cildiniz için mükemmel bir destekleyici olan ElySuisse Sparkle Collagen Cream, dört mevsim sağlıkla ışıldayan bir cilt için gereken her şeye sahip.

 

Cildiniz Işıltısını Neden Kaybeder?

İpeksi, elastik ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kim istemez? Cildin zamanla değişime uğraması hayatın bir gerçeği. Ancak yaşam tarzınızda yapacağınız küçük değişiklikler ve cilt bakım rutinini önemsemenizle, bu değişim çok geniş bir zamana yayılabilir. Bundan dolayı, cildi ne yıpratır sorusunun cevabı, alacağınız önlemler için iyi bir başlangıç noktası. 

 

Yaş İlerledikçe Cilt Sorunları Neden Artıyor?

Kırışıklar, cilt lekeleri, çatlaklar, cilt kalınlaşması neden kaynaklanıyor sorusu sorulduğunda birçok insanın aklına ilerleyen yaş gelebilir. Oysa sorunun temeline inildiğinde bu deformasyonun gerçek sebebi “kolajen kayıpları”dır. Dokuları bir yapıştırıcı gibi bir arada tutan ve cilde esneklik, pürüzsüzlük ve ışıltı veren kolajenin vücudumuz tarafından sentezlenmesi yavaşladıkça cilt sorunları ortaya çıkar. (1) Yaş, bu sentezi yavaşlatan etkenlerden sadece biridir. Yaş faktörüne değil de kolajen sentezinin azalmasına odaklanmak, cilt sorunlarıyla baş etmek için güçlü bir yol haritası çizme imkânı sunar.

 

Zararlı UV Işınları Cilde Ne Yapıyor?

Güneşin zararlı UV ışınları da cilt sağlığını olumsuz etkiler diye mi düşünüyorsunuz? Haklısınız ve bu etki yine büyük çoğunlukta kolajen kayıplarıyla ilgilidir. Zira fazla güneş ışığına maruz kalmak kolajen sentezini yavaşlatarak, ciltteki kurumanın, leke oluşumlarının önünü açar. Cildinizi bu ışınlardan koruyucu güneş kremleriyle koruyabilirsiniz, ancak UV ışınlarının saçınız için de yıpratıcı olduğunu aklınızda bulundurmakta fayda var. 

Etkili bir bakımla saçınıza ihtiyacı olan desteği sunmak için ElySuisse ürünlerine göz atabilirsiniz. Saç ve tırnaklar için özel bir formüle sahip ElySuisse Style Enhance bu aşamada size yardım edebilir.

 

Cilt Sağlığını Olumsuz Etkileyen Diğer Şeyler

Kolajen adeta bir gençlik iksiri... Ancak ne yazık ki kemiklerden eklemlere, organlardan kaslara kadar vücudun hemen hemen her köşesinde bulunan bu bileşimin sentezini azaltan başka etkenler de söz konusu. Örneğin sigara içmek, kolajen üretimini hızla yavaşlatıp, cilt sağlığını bozar. İşlenmiş gıdalar, katkı maddeleri, fazla karbonhidrat tüketimi de kolajen sentezini yavaşlatır. Kolajen kaybının sadece cildinize değil, tüm vücudunuza hem dıştan hem içten bazı yıkıcı etkileri var. (2) Cildi destekleyen kolajen içerikli ürünleri cilt bakım rutininize eklemek bu açıdan büyük önem taşır.

 

ElySuisse Sparkle Collagen Cream’in Özel Formülü Neler İçeriyor?

Her birinin içeriği cildinizdeki hedef bölgeye özel formüle edilmiş ElySuisse ürünlerine şimdi bir yenisi daha eklendi. Yüz bölgesi hariç, tüm vücudun sıkılaşmasına ve cilt elastikiyetinin artmasına yardımcı olan ElySuisse Sparkle Collagen Cream, vücut sıkılaştırıcı krem denince ihtiyacınız olan şey. İçeriğindeki kolajen ve bitkisel ekstraktlar sayesinde dört mevsim ışıldamanızı sağlayacak bu vücut kremi, gücünü özel bileşenlerinden alıyor:

Kolajen: ElySuisse Sparkle Collagen Cream, içeriğindeki düşük molekül ağırlıklı kolajen sayesinde cilt tarafından daha etkili bir şekilde emilir. Yani yüzeysel bir bakım değil, derinlemesine bir onarım sunar.

Shea Butter: Afrika’ya özgü bir ağaçtan elde edilen shea butter, A ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Cildi nemlendirir ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Gliserin: Cildinizi tahriş eden dış etkenlere karşı harika bir kalkan oluşturan gliserin, aynı zamanda etkili bi yumuşatıcıdır.

Linalol: Pek çok çiçekte ve bitkide bulunan linalol, hoş kokusu sebebiyle geniş bir kullanım alanına sahip. Ancak cilt dokularındaki hasarların önüne geçmek ve var olan hasarları iyileştirmek için güçlü bir yardımcı olması, onu cilt bakımı için mükemmel yapan esas şey.

Pantenol: Cildi yatıştıran ve nemlendiren pantenol, ayrıca cildin tahriş olmasını ve su kaybı yaşamamasını da destekleyen organik bir maddedir.

Mika: Cildinizin yüzeyinde ince bir tabaka oluşturarak ışıltı sağlayan mika, tüm cilt tipleri için uygun, güvenli, doğal bir mineraldir.

 

ElySuisse Sparkle Collagen Cream ile Tanışma Zamanı!

Işıl ışıl, ipeksi ve sağlıklı bir cildin hayali, hayal olarak kalmasın. ElySuisse’in tamamen doğal içeriklere sahip, katkı maddesi ya da toksin içermeyen ürünleri, cildinizin ihtiyacı olan tüm bakımı sağlıklı ve etkili yollarla sunuyor. Şimdi ElySuisse Sparkle Collagen Cream ile bu bakımın çerçevesi ışıltılı bir şekilde genişliyor. Dört mevsim güvenle kullanabileceğiniz bu ürünle cildiniz hak ettiği özenli bakıma kavuşacak.

 

Kaynaklar:

  1. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1365-2133.1975.tb05113.x
  2. https://sites.dartmouth.edu/dujs/2013/01/28/why-does-your-skin-age/

Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın