Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Slow Beauty: Kişisel Bakımda Yeni Bir Anlayış

ElySuisse ürünlerini üretirken benimsediğimiz yaklaşımla özdeşleşen “Slow Beauty” kavramı ile tanışmaya hazır mısınız? 

Güzellik, yılların etkisine rağmen koruyabildiğimiz, olumsuz tüm faktörlere karşın ayakta tutabildiğimiz, sürdürülebilir olmasını arzu ettiğimiz bir kavram. Peki, sağlığımızı ve güzelliğimizi korumak için bunca zaman neler yaptık? Bir gecede etkisini göstereceğini iddia eden kişisel bakım ürünlerini hızlıca tükettik, çabuk tüketip sonuç alamadığımız onlarca cilt ve saç bakım ürünlerinin yerine bir yenisini daha ekleyip, aynı vaatleri yerine getirmesini bekledik. Şimdi biraz durulup, “Slow Beauty” (Yavaş Güzellik) kavramını hayatımıza adapte etme zamanı. Kişisel bakımda tercihini sürdürülebilir olandan yana tutanların benimsediği bir yaklaşım olan slow beauty ile bakım rutininizi güçlendirebilir ve güzelliği kalıcı hale getirebilirsiniz. 

Slow Beauty (Yavaş Güzellik) Nedir? 

Kişisel bakımda ve güzellik endüstrisinde kozmetik ürünlerinin oldukça karmaşık bir yapıya büründüğü ve çeşitliliğin her geçen gün giderek arttığı bir dönemden geçiyoruz. Bu çeşitlilik, hangi ürünün bize uygun olduğu ve kalıcı etkiler sağladığı konusunda tercih yapmamızı zorlaştırabiliyor. Yaşadığımız akıl karışıklığı sebebiyle, fazla tüketmeye ve etkisiz sonuçlar gözlemlemeye ise daha açık hale geliyoruz. 

İçinde bulunduğumuz çağ, pratik ve hızlı yöntemlere bizi bağlayan, uzun süreçler karşısında sabırsızlığa sürükleyen ve bu nedenle etkisiz de olsa yalnızca hızlı olanın kabul gördüğü bir yönde. Bu algıyı yıkmaya çalışan slow beauty hareketi, söz konusu güzellik olduğunda daha etkili olanı benimseyerek gereksiz tüketimden sıyrılmaya (dolayısıyla çevremizi de dikkate almaya), nicelikten öte niteliği önemsemeye ve olumlu sonuç verebilen seçimlere yönelmeye doğru farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

Yani, hızlı sonuç vereceğini umduğumuz bakım uygulamalarının aslında bir değeri ve getirisi yok; bundan ziyade etik değerler çerçevesinde üretilen, minimal, çok yönlü, kaliteli ve fonksiyonlu ürünlerle bakım rutinini oluşturmanın artı yönleri daha fazla. Bu doğrultuda slow beauty kavramını, kalabalık ve fazlalıktan uzaklaşmaya, dinginliğin getirdiği ferahlamaya, sürdürülebilir güzelliğe kavuşmaya giden bir yol olarak da tanımlayabiliriz. 

Daha az tüketim

Kozmetik endüstrisinin, gezegenimizde israfın en çok yapıldığı alanlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Milyonlarca ürün arasında bize uygun olanı seçmeye çalışırken, sayısız deneyimden geçiyor ve bir o kadar da tüketme alışkanlığı edinmiş oluyoruz. 

Slow beauty anlayışına uygun ürünler, uzun vadede sürdürülebilir etkiler deneyimleme şansını yaşattığı için ürün fazlalığından sıyrılmamızı sağlıyor ve daha az tüketmeye bizleri teşvik ediyor. Daima tüketmeye yönelik alışkanlıklarımız geri planda kaldığında ise doğaya da büyük bir iyilik yapmış oluyoruz. 

Slow Beauty: Kişisel Bakımda Yeni Bir Anlayış

Cildin önceliklerine doğru giden keşif

Deneme yanılma yöntemiyle cildimize uyguladığımız onlarca üründen arınma aşaması, cildimizin önceliklerini keşfetmemize de olanak sağlıyor. Anında sonuç verme vaadinde bulunan ürünleri geride bırakmak, cildimize uzun vadede iyi gelen en güçlü bileşenleri ve bu bileşenleri içeriğinde barındıran ürünleri tercih etmemize yol açıyor. Kimyasallardan arınmış, besleyici, kaliteli, uzun süre koruma sağlayan ve cildimizin karmaşık ihtiyacını karşılayan ürünlerle bakım rutini oluşturmak, sürdürülebilir güzelliğe giden yolda daha sağlıklı adımlarla ilerlememize vesile oluyor. 

Farkındalık

Yavaşlamak, durulmak ve bu sayede şimdiki zamana odaklanarak anda kalmak, gündelik hayatın büyüklü küçüklü stres unsurlarına da sırt çevirmemiz için bir olanak. Tempoyu azaltmakla beraber gelen farkındalık, bedenimizi de rahatlatarak olumlu etkileri cildimizde de gözlemlemek için büyük bir şans niteliğinde.

Bugüne kadar dayatılan tüm güzellik öğretilerinin aksine bütünsel sağlığı da destekleyen slow beauty hareketi, sürdürülebilir kişisel bakım rutinine zindelik katarak kaliteli bir yaklaşımla ilerlemenin yollarından biri. 

Sağlıkla yaşlanmak 

Yaşlanmak, her bireyin yüzleşeceği son derece doğal bir süreç. Sağlıkla ve bütünsel olarak korunaklı bir işleyiş halinde yaşlanmak ise, yalnızca kaliteli bileşenlerin yer aldığı ürünler ile öz bakım gerçekleştirildiğinde elde edebileceğimiz bir durum. Slow beauty çizgisinin dışında kalan durumlarda, toksik bileşenlerin yer aldığı ürünlerin bilinçsizce uygulanması cildi haddinden fazla yoruyor. Böylece, beklentinin aksine yaşlanma belirtileriyle çok daha hızlı karşılaşma ihtimali ortaya çıkıyor. 

Bütünsel sağlık 

Zihinsel sağlığımız ve bedenimiz -dolayısıyla cildimiz- sürekli etkileşim halinde. Sağlıklı bir bedeni içten ve dıştan koruduğumuz anlar, ruh halimizle de kesişiyor. Bu nedenle ruh halimizdeki gelgitli süreçlerin yansımalarını cildimizde de gözlemleyebiliyoruz. Slow beauty, özünde stresli tüm unsurlardan arınarak cildimizin de nefes almasını öğütlüyor. Bakım rutininizi keyifli hale getiren detaylar bile, günlük hayatın stresli koşullarından uzaklaşıp hem bedeninize hem de cildinize daha iyi bakmanızı sağlayabilir. Cildinizi beslerken, bu rutini çeşitlendirmeyi ve ağırdan almayı deneyin. Sıvı balık kolajeni takviyesiyle ışıltılı bir cildin önündeki engelleri kaldırırken, cilt bariyerini güçlendiren bitkisel içerikli serumlar ile jade roller masajı uygulayın. Böylece cildinizin yenilenme sürecine katkı sağlarken, kendinize daha fazla zaman ayırmanın keyfiyle ruh halinize de katkıda bulunabilirsiniz. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın