Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Saç ve Tırnaklarınızı Güneşin ve Klorun Etkilerinden Nasıl Korursunuz?

Yaz geliyor. Mevsimin tadını çıkarırken karşılaşabileceğiniz kötü sürprizlerin keyfinizi kaçırmaması için şimdiden bazı önlemler almanız gerekiyor. Örneğin, güneşten, denizin tuzundan ya da bol klorlu havuz sularından yıpranan saçlar ve tırnaklar için bir hazırlığınız var mı? Hidrolize sıvı keratin ve B kompleks vitamin takviyeleri ile saç ve tırnaklarınızın bozulan keratin yapısına ihtiyacı olan tüm bakımı sağlayabilir, sabırsızlıkla beklediğiniz o sıcacık günlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

UV ışınlarının saçınıza etkisi

Güneş ışınlarının zararlı etkileri denince birçok insanın aklına güneş kremi kullanmak geliyor. Ancak maruz kaldığımız ultraviyole ışınlarının %95’ini oluşturan UVA ışınları sadece cilde değil, özellikle saçın dış kaplamasına da ciddi hasarlar veriyor. Eğer yeterli bakım sağlamazsanız, kuru, kırılgan, uçları ikiye ayrılmış, renk değişikliğine uğramış saçlarla baş başa kalmanız kaçınılmaz. Zararlı UV ışınları tüm saç tipleri için yıpratıcı olsa da, en çok zararı ince ve düz yapıdaki saçlara veriyor. Bunlar kulağa ne kadar korkutucu gelirse gelsin, tamamen savunmasız değilsiniz. Gerekli bakımı gösterip, bazı şeylere dikkat ederek saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

 

Tuz ve klor tırnaklarınızı ve saçınızı nasıl yıpratır?

Yazın havuz sularının steril kalmasını sağlayarak, bizi güvende tutan klora çok şey borçluyuz. Ancak bu, kloru tamamen masum yapmıyor. Diğer yandan cilt, saç ve tırnaklarla uzun süre temas eden klorlu su, yararlı bakterileri öldürüyor, cilt ve tırnakları daha hassas hale getiriyor, saçın koruyucu üst tabakasına hasar veriyor. Sonuçta, kurumalar, çatlamalar, renk değişimleri ve kırılmalar başlıyor. 

Havuza değil denize giriyorsanız, bu kez de tuzlu suyun zararlı etkilerine maruz kalıyorsunuz demektir. Tuz, saçınızın, tırnaklarınızın ve cildinizin su kaybetmesine ve hızla kurumasına sebep olur. Denize girdiğiniz bir günün ardından, saçınızın daha zor tarandığını fark etmişsinizdir. Bu, saçınızın nemini kaybettiğine, yani kuruduğuna işarettir. Saç kremleri bir dereceye kadar işe yarayabilir. Ancak kremlerin çoğu sorunlu bölgelerin derinlerine kadar işlemediği için geçici ve yüzeysel bir çözümdür.

 

Yazın saçlarınızı korumak için yapabilecekleriniz

Güneşin zararlı etkilerinden bahsederken, faydalarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Sağlıklı bir beden için zorunlu olan ve güneşten bolca alınan D vitamini aynı zamanda saçın sağlıklı uzaması ve dökülmemesi konusunda da oldukça etkili. Saçınızı yıpranmaktan korurken, güneşten faydalanmak da mümkün. Bunun için:

  • Güneşe çıkacağınız saatlere dikkat edin. Uzmanlar, güneşe çıkmak için en tehlikeli saatlerin 11:00-14:00 arası olduğunu söylüyor. 
  • Dışarı çıkarken geniş kenarlı bir şapka takarak hem saçınızı hem yüzünüzü koruyabilirsiniz.
  • Sıcak bir günde yüzerken saçınızı boneyle ya da yapacağınız topuzla koruyun. Hiçbiri mümkün değilse, havuzdan ve denizden çıkar çıkmaz duş alarak saçınızı tuzlu ve klorlu sudan olabildiğince çabuk arındırın.

 

Style Enhance ile saçlarınız sağlıkla ışıldasın, tırnaklarınız sağlıklı kalsın 

Sizi, ElySuisse ailesinin saç ve tırnak sağlığı için özel olarak formülize edilmiş üyesi Style Enhance ile tanıştırmak istiyoruz. Formülünde bulunan hidrolize sıvı keratin, B kompleks vitaminler ve çinko sayesinde saç ve tırnaklarınızın ihtiyacı olan tüm desteği bulabileceğiniz güçlü bir ürün. 

Bildiğiniz gibi keratin, saç ve tırnakların temelini oluşturan yapı proteinidir. Zararlı UV ışınları, tuz, klor, bu keratin yapısına zarar verir. Ancak saç ve tırnaklarınızı tehdit eden olumsuz etkiler bunlarla sınırlı değil. Yetersiz beslenme, yorgunluk, stres, hormonlar gibi pek çok şey de saçınızı ve tırnaklarınızı yıpratabilir. Hidrolize yani peptid formda olan keratin, vücudunuz tarafından kolay emilir; dolayısıyla saç ve tırnaklarınız içtiğiniz bu keratinden maksimum oranda faydalanır. B kompleks vitaminlerin canlandırıcı ve çinkonun güçlendirici etkisinin keratin ile bir araya getirildiği Style Enhance, keratin içeren herhangi bir üründen çok daha etkilidir. 

Portakal aromasıyla severek kullanacağınız Style Enhance, sadece yaz aylarında değil, dört mevsim boyunca saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını sağlayacak ve tırnaklarınızın sağlığını koruyacak alışılmışın dışında bir formülasyon.

 

Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın