Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Saç Bakımında İçten Destek: İçilebilir Sıvı Keratin

Cilt bakımında içten destek hareketinin olumlu etkileri iyiden iyiye yaygınlaşmaya başlamışken, saçlarınızı da içten besleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Beklentilerin ötesinde sonuçlar yaratan içilebilir sıvı keratinin besleyici özelliği ile içten destek hareketini saç bakım rutininize taşımaya hazır mısınız?

Etkisini cildin derinliklerine ulaştırmakta geri planda kalan cilt bakımı rutinlerine yavaş yavaş sırt çevirmeye başladık. Aynı şekilde, saç tellerinin alt katmanlarına kadar ulaşabilme yetisi olmayan ve besleyici özellikten yoksun saç bakım ürünlerini deneyimlemek de, çoğu zaman hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Oysaki saçlarımızın kalıcı güzelliğe kavuşmasının ardında yatan sır, içten destek hareketinde saklı. 

İçten destek denince aklınızda canlanan tabloyu daha da somutlaştıralım. Saç tellerine uygulanan ve derinliklerine işlemeyen bakım ürünlerinin yanında, içten destek sağlayan içilebilir formdaki ürünler, saçların tüm hücrelerine kadar ulaşır ve “gerçek”, etkisini uzun süre koruyan bir bakım elde etmenizi sağlar. 

Saçları içten beslemenin püf noktası: İçilebilir Sıvı Keratin

Saç sağlığı denildiğinde keratinin vurgulanmadığı nokta yok. Saç ve tırnakların yapı taşı olan bu güçlü protein, dış faktörlerin, saç tellerini yıpratan zararlı uygulamaların ve akıp giden zamanın sonucunda etkisini ve miktarını yitirmeye başlar. Bunun sonucunda kaybettiğimiz keratini geri döndürmeye, keratin eksikliğini telafi etmeye ve çeşitli keratin bakımı işlemleri uygulamaya dair yönelim artar.

*Keratin hakkında daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Saçların eski parlaklığı ve gücünü elde etmeye çalışırken, keratin bakımı adı altında her bir saç telini yıpratan, keratin proteininin bünyesinde barındırdığı muazzam güçle uzaktan yakından alakası olmayan bu uygulamalar, ne yazık ki istenilen dönüşümü elde etmeye hiçbir zaman olanak sağlamaz. Keratinden gerçek verimi elde edebilmenin etkili yolu, içilebilir hidrolize sıvı keratin ile saçların her bir katmanını teker teker içten beslemekten geçer. 

İçilebilir Sıvı Keratinin Faydaları 

İçilebilir sıvı keratin, bir diğer adıyla içilebilir “hidrolize” sıvı keratin, büyük moleküller halindeki keratin proteinin hidrolize edilerek küçük parçalara ayrılmasıyla elde edilir. Hidrolizasyon işlemiyle birlikte bu sihirli protein, etkisini kat kat artırır ve saçın en dış katmanı olan kütikülün de ötesine geçerek daha uzun bir yolculuğa başlar, korteks ile medullaya kadar ulaşır. Saçlarınız kelimenin tam anlamıyla beslenir ve yenilenme sürecine girer. Peki, saç bakımında içten desteği sağlayan içilebilir sıvı keratin nasıl bir dönüşüm elde etmenizi sağlar?

  • Keratin eksikliği, yerini devamlı işleyen ve üretimini artıran bir sürece bırakır. 
  • Gerek güneş ışınları, gerek yüksek ısı, gerekse zararlı uygulamalar sonucu yıpranan saçlar adeta yeniden hayat bulur.
  • Parlak ve yumuşak saçların ardındaki sır, basit, harici uygulamalar değil içilebilir sıvı keratinde yatar.
  • Mevsimsel saç dökülmeleri azalır ve dönemsel koparak dökülmeler minimum seviyeye ulaşır.
  • Hacimsiz, cansız ve mat bir görünüm geride kalır. İçilebilir sıvı keratinin sağladığı içten destek, saçlarınızın daha hacimli ve sağlıklı görünmesini sağlar. 
  • Saçlarınız daha “sağlıklı” uzar. İnce, kolay kırılan saç telleri uzarken daha güçlü ve dayanıklı bir form kazanır. 

Hidrolize sıvı formdaki içilebilir keratin Style Enhance ile saçlarınızı içten destekleyebilir, günden güne tatmin edici dönüşümler elde etmenizi sağlayan, aradığınız saç bakımının kilit noktasını günlük rutininize dahil edebilirsiniz. Portakal aromasına sahip keyifli içimiyle saç bakımına yepyeni bir anlayış getiren Style Enhance, gün sonunda yalnızca 25 ml (1 ölçek) halinde tüketime hazır. 

(0) Yorum

Yorum yapın