Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Neden ElySuisse Kolajenleri?

Gerçek kolajen deneyimi, ElySuisse formüllerinde saklı

Sağlık ve güzelliğin izinde, Avrupa standartlarında özenle üretilen ElySuisse formüllerini diğerlerinden ayıran ve benzersiz kılan başlıca özelliklere daha yakından bakmaya ne dersiniz? 

Sağlıklı bir yaşamın önceliklerini yerine getiren besin takviyeleri, son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve giderek yaygınlaşan formülleri içeriyor. Gelecekte, çok sayıda insanın günlük rutininden eksik etmeyeceği öngörülen eşsiz nitelikleri de cabası. Besin takviyelerinin bu popülaritesi, geniş yelpazede yer alan seçenekleri ve birbirinden farklı vaatleri ise, hangi formülün beklenilen etkiyi karşılayabileceği konusundaki tereddütleri gün yüzüne çıkarıyor. 

Gerçek şu ki, her besin takviyesi size sunulanı yerine getirebilecek arka planı, yani vücudun “gerçekten” ihtiyaç duyduğu formülleri, bu formüllerin kombinasyonuyla açığa çıkan mucizevi etkileri ve kaliteyi bünyesinde barındırmıyor. Size uygun besin takviyesini seçerken, ön plana çıkardığı bileşenin günlük dozajından üretim koşullarına kadar oldukça detaylı bir araştırmaya koyulmanız gerekiyor. Ve tabii ki bu kritik aşamadan önce, kendi bedeninizde olup bitenleri keşfe dalmanız, ihtiyacınız olana yönelik adım atmanız önemli. 

Kolajene Gerçekçi Bir Bakış 

Etkisini vücudun dört bir yanında gözle görülür ölçüde yansıtan kolajen, bağ dokuları bir arada tutan, kemiklerde, eklemlerde, ciltte, saç ve tırnaklarda bol miktarda bulunan temel bir protein. 

Canlı, aydınlık, pürüzsüz, gençliğin ışıltısını yıllara rağmen yansıtan bir cilt hedefi, kolajenin tüm besin takviyeleri arasından sıyrılıp zirveye ulaşmasını anlaşılır kılan bir sebep. Farklı formları ve kaynaklarıyla yaşantımıza bir çırpıda giriş yapan ve aynı hızda dört bir yanımızı saran kolajen takviyeleri, sağlıklı bir cildin yanında bedeni bütünsel anlamda etkileyen gücü de bünyesinde barındırıyor. Fakat belli koşullar ve nitelikler dahilinde. 

Vücudumuzda doğal olarak bulunduğu halde 25 yaşından itibaren yılda %1,5 oranında azalan, gençliğin ilk yıllarındaki tazeliği ve enerjiyi borçlu olduğumuz bu bileşeni takviye halinde edinmenin gerekliliği yadsınamaz. Nasıl ki her kozmetik ürünü oldukça geniş seçenekler okyanusunda yüzlerce ayrı etkiyi barındırıyor ve kalite farklılığı sergiliyorsa; aynı şekilde kolajen takviyeleri de birbirinden değişik özelliği ve yeterli/yetersiz etkiyi içeriğinde hapsediyor. ElySuisse ve ElySuisse kolajenlerinin farkını vurguluma isteğimiz bu noktada açığa çıkıyor. Çünkü gerçek bir kolajen deneyimi yaşamak istiyorsanız, tüm bu farklılıkları göz önünde bulundurmanız ve kullanacağınız kolajen takviyesinin etkinliği hakkında sahici bilgiye erişmeniz gerekiyor. Takdim edilenin aksine etkisine aylarca şahit olamadığınız takviyeler nedeniyle, kolajenin gerçek değişime götüren gücünü göz ardı etmeyin. 

Kolajende molekül ağırlığı

Kullanılan kolajen takviyesinin molekül ağırlığı, arzu edilen sonuçlara ulaşmanın en belirleyici unsurlarından biri. Peki düşük molekül ağırlığı neyi ifade ediyor? 

Kolajen proteininden gereken verimi elde edebilmenin nihai yolu, öncelikli olarak bağırsaklar tarafından emilmesi ve kan akışına karışabilmesi. Yani birincil koşul, hücrelerimizin kolajeni kabul etmesinden geçiyor. Hücreler tarafından zahmetsizce ve hızla emilebilen bir kolajenin ise küçük parçalardan oluşması gerekiyor. 

Bu gerekliliğin aksine kolajen proteini, ham haliyle aslında büyük bir yapı. Ve bu formunda bağırsak tarafından sindirilmesi mümkün değil. Kolajenin hidrolize edilmesi sonucu oluşan küçük peptitlerin etkinliği ve biyoyararlanımı ise oldukça yüksek, çünkü hücrelerimiz bu peptitleri kolayca kabul edebiliyor. Bunun sebebi, kolajen peptitlerin daha kısa amino asit zincirinden oluşmasından ibaret. Bilimsel araştırmalar da bu konuya ışık tutuyor: Kullanmanız gereken kolajen takviyesinin ideal molekül ağırlığı, maksimum 2000-2500 dalton civarında olmalı. ElySuisse kolajenleri, 2000 dalton ağırlığı ile en verimli sonuçları doğurarak, etkilerini baştan aşağı deneyimlemenizi sağlıyor. 

Kolajenin günlük kullanım dozu 

Gençliğin zirvesindeki kolajen miktarını gerek ilerleyen zaman, gerekse zararlı faktörler sonucu yitirmeye başladığımız vakit, bu talihsizliği telafi etmek önemli. Vücudumuzdaki doğal kolajen üretimini teşvik etmek için, günlük rutinimizde kolajen tüketimine yer vermek şaşırtıcı sonuçları doğuran ilk hamle. Takviyenin, vücudumuzdaki etkinliğini zaman içerisinde gösterebilmesi adına, gün sonunda ne miktarda kullandığınız da es geçilmemesi gereken önemli noktalardan biri. 

Piyasadaki kolajen takviyelerinin çoğunluğunu incelediğimizde, günlük doz miktarının 1 gram (1.000 mg) olduğunu görüyoruz; ancak araştırmalar, vücudumuzun günlük 10 gram (10.000 mg) kolajene ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Gerçekçi bir bakış açısı, günlük 1.000 mg tüketimin, kolajen yolculuğunuzda sizi yarı yolda bırakacağını gösteriyor. 

ElySuisse kolajenleri, günlük 10.000 mg ihtiyacınızı karşılayan özel formülüyle, diğer kolajen formlarına üstünlüğünü kanıtlar nitelikte. 

Balık kolajenini üstün kılan etki 

Web of Science verileri, son yıllarda balık kolajenine duyulan ilginin kademe kademe artışa geçtiğini gösteriyor. Bu ilgiye şaşırmamak gerek, çünkü güzelliğin geleceği balık kolajeninde saklı. 

Nedenleri bol:

Kolajen takviyesinin düşük molekül ağırlığına ve yüksek emilim gücüne sahip olması gerektiğini vurgulamıştık. Deniz kaynaklı kolajenin, geri kalan bütün kolajen kaynaklarından 1,5 kat daha hızlı emilen özel yapısı, onu eşsiz kılan özelliklerden yalnızca bir tanesi. 

Balık kolajeniyle ilgili yapılan farklı bir çalışmada onu cazip kılan bir diğer gerçek çıkıyor: Bu kolajen kaynağı, vücudumuzda doğal yollarla üretilen kolajenin boyutuyla neredeyse aynı. ElySuisse olarak, balık kaynaklı kolajenin mucizevi gücünü sizlerle buluşturma isteğini doğuran sebeplerden biri de bu.

*CPCAD’de (Centre of Clinical Pharmacology Applied to Dermatology, Nice, France) yürütülen bir çalışma, 10.000 mg balık kolajeni Naticol® kullanımının 12 hafta sonunda deri nemliliğinde %23 ve deri elastikiyetinde %27 düzelme ile sonuçlandığını göstermiştir. Bu çalışma, balık kolajeninin cildi içten besleme hareketinde en uygun kaynak olduğunu destekler nitelikte. 

Destekleyici bileşenlerin ahengi

Kolajen sentezini tetikleyen bileşenlerin yer aldığı bir takviye, her zaman daha etkili sonuçları elde etmenizi sağlıyor. 

Örneğin, C vitamini vücudumuzdaki kolajen üretimini destekleyen olmazsa olmaz bileşenlerden biri. Bünyesinde C vitamini barındıran bir balık kolajeni takviyesinin, 2 kat daha etkili olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. 

Öte yandan, vücudunuzu diğer vitamin ve minerallere susayan bir organizma gibi değerlendirmelisiniz. B vitamini kompleksi, fiziksel ve ruhsal sağlığınızı korumak için canla başla savaşan bir mucize. Birbirinden güçlü antioksidanlar, cilt bariyerinde koruma kalkanı oluşturan bir kahraman. Hyaluronik asit, cildin nem mıknatısı; üstelik kolajen üretimini desteklemede C vitamini ile aynı görevi paylaşıyor. Tüm bu vitamin, mineral ve antioksidanlara özel formülünde yer veren bir balık kolajeni takviyesi, cildi içten besleme görevinde başarıyı kimseye kaptırmayacak kadar güçlü. Tıpkı ElySuisse kolajenleri gibi. 

Ve en önemlisi, sadelik

ElySuisse, cildinizin ihtiyacından çok daha fazlasını tek bir şişede içeren özel formülleriyle, cilt bakımınıza sonuç odaklı sadeliği ve yalınlığı getiriyor. 

Gereksiz kalabalığı cildimiz de sevmiyor. Yalnızca efektif ve faydalı bileşenlere olumlu tepki gösteren cilt, çeşitli bakım ürünlerinin kalabalığında nefes alma ihtiyacı duyabiliyor. Oysaki sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde giden yol basit: Sonuç odaklı güçlü bileşenler, içten destek, disiplin.

ElySuisse sağlıklı ve kaliteli bir yaşam hedefiyle, maksimum etkiyi elde etmenizi sağlayan, güvenilir, kaliteli ve çevreye zarar vermeden üretilen doğal kaynaklı İsviçre formüllerini sizlerle buluşturuyor. 

(0) Yorum

Yorum yapın