Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

N-Asetil-D-Glukozamin ve Kondroitin Sülfat

N-asetil D-glukozamin ve kondroitin sülfat eklem sağlığının korunmasında önemli rol oynamaktadır ve kullanımlarıyla ilgili son 40 yılda birçok klinik çalışma yapılmıştır.(1) Yapılan çalışmalarda, N-asetil D-glukozaminin eklem hasarının önlenmesini anlamlı şekilde artırdığı gösterilmiştir.(2)

Kondroitin sülfat da, direnç ve elastiklik gibi kıkırdağın önemli biyomekanik özelliklerinin çoğundan sorumludur.(1)

Diz ağrısı veya sertliği olan hastalarda, hastanın bildirdiği diz fonskiyonu ve evdeki fiziksel etkinlik üzerine 12 hafta veya daha uzun süreli kondroitin sülfat ve N-asetil-D-glukozamin kullanımının diz ağrısı, diz fonksiyonu, fizik aktivite ve fiziksel performans açısından olumlu bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir.(3)

  1. Henrotin Y, et al. Chondroitin sulfate in the treatment of osteoarthritis: from in vitro studies to clinical recommendations. Ther Adv Musculoskelet Dis. 2010;2(6):335–348. doi:10.1177/1759720X10383076
  2. Chen JK et al. N-Acetylglucosamine: Production and Applications. Drugs 2010, 8, 2493-2516.
  3. Tsuji T, et al. Effects of N-acetyl glucosamine and chondroitin sulfate supplementation on knee pain and self-reported knee function in middle-aged and older Japanese adults: a randomized, doubleblind, placebo-controlled trial. Aging Clin Exp Res. 2016 Apr;28(2):197-205.

(0) Yorum

Yorum yapın