Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Kök Hücre Serumu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Henüz 10 yıl öncesine kadar, bitkisel içerikli cilt bakım ürünleri bu ölçüde yaygın değil, doğal olanı tercih etme eşiği bu ise bu kadar yüksek değildi. Fakat güzellik sektörü her geçen gün kendini yeniliyor ve önümüze daha makul, etkisi yüksek, fonksiyonlu ve sağlığımızı da göz önünde bulunduran seçenekler sunuyor. Şimdi ise cilt bakımında, doğal ve kimyasallardan arındırılmış içeriklerin yaygın bir şekilde hak ettiği değeri gördüğü bir dönemdeyiz. Güzelleşmek için doğanın gücünden ilham alınarak üretilen kozmetik ürünlerinden biri, kök hücre serumu.

Peki, nedir bir yüz serumunu zenginleştiren kök hücreler? Cilt sağlığına, gençleşmeye, yaşlanma belirtileri ile savaşmaya, cilt lekelerinden arınmaya ve renk eşitsizliğini geride bırakmaya giden yolda, kök hücre serumunun etkileri nelerdir? 

Kök Hücre Nedir?

Canlıların tümünde bulunan kök hücreler, hasar gören herhangi bir dokuyu iyileştirme söz konusu olduğunda muazzam etkilere sahip!

Kök hücreler, canlılarda zarar görmüş dokuların onarımını, üretimini ve yenilenmesini sağlayan temel hücrelerdir. Hasar gören bölgenin ihtiyaç duyduğu hücreye dönüşerek, o bölgedeki zararı onarma kapasitesine de sahip olan kök hücreler, sonsuz bölünebilir haldedir. Yani, farklı bölgelerde vücudun işleyişine katkıda bulunan yüzlerce tip hücreden herhangi birinin kılığına bürünebilen, değişime uğrayarak bir diğerinin görevini yerine getirebilen yetenekleri mevcuttur. Farklı canlı türleri arasında aktarımı yapılan kök hücrelerin, adapte edilen diğer canlıdaki kök hücreler ile aynı kabiliyeti göstermesi ve dönüşüm yaşaması beklenemez. Ancak yenilenmeyi ve onarımı teşvik edici antioksidan özelliğine bürünmesi mümkündür. 

Cilt Bakımında Bitkisel Kök Hücrelerin Önemi

Bitkisel kök hücrelerin, bakım ürünlerinde cilde sağlık katan anti-aging yani yaşlanma karşıtı etkisinden faydalanmak kulağa hoş geliyor. Kök hücre serumu ise, bu etkileri cilde yansıtabilmek için en iyi seçenek. Çünkü cilt sağlığını dıştan destekleyen serumlar, krem formlarına oranla cilde çok daha hızlı nüfuz ediyor ve etkilerini daha kısa sürede, daha güçlü bir şekilde gösteriyor. 

Bitkisel kök hücrelerin, güzellik rutininizden eksik edemeyeceğiniz benzersiz faydalarına daha detaylıca değinelim. 

 • Bitkisel kök hücreler cilde uygulandığında, insanda var olan kök hücrelerin üretimini ve onarımını uyarır niteliktedir. 
 • Aminoasit ve peptitlerden oluşan ve kolajen sentezine katkı sağlayan kök hücreler, cildin yaşlanmasına sebep olan faktörleri cildinizden uzak tutar; kırışıklık, kaz ayakları, cilt sarkması, ince çizgi gibi problemleri önlemeye yardımcı olur. 
 • Etki alanı yalnızca yaşlanma belirtileri ile sınırlı değil. Efektif bir kök hücre serumu, her yaşta gözlemleyebileceğimiz cilt lekeleri, hiperpigmentasyon, renk eşitsizliği ve kızarıklık gibi rahatsız edici tüm etkiler üzerinde iyileştirici gücünü kullanır. 
 • Cilt tonunu eşitlemesi ve arzu edilen berraklığa kavuşturması dışında kök hücreler, kuru cilde sahip bireylerin de ihtiyacı. Düzenli kullanımında beklenenden daha kısa sürede cilde nem depolar; cildin yumuşaklığını ve pürüzsüz yapısını korur.
 • Çevresel faktörlere, serbest radikallere ve zarar verme potansiyeli barındıran diğer tüm etkilere karşı cilt bariyerini güçlendirir, cildiniz için adeta savaşır. Kısacası, gücünü oldukça geniş bir alana yayma becerisine sahiptir. Peki, serbest radikallere karşı cildin savunma mekanizmasını geliştirme yetisine sahip bileşenleri duyduğunuzda aklınıza ne geliyor? Tabii ki antioksidanlar. Yani bitkisel kök hücre özü içeren bir cilt serumunun asıl hedefi, cilt sağlığında antioksidanlar olarak görev almasıdır. Kök hücre serumu içeriğindeki antioksidanlar, cilt yenilenmesini ve kolajen üretimini destekleyen hücreleri besler. Sonuç, yaşlanma belirtilerine karşı koruma geliştirmiş, aydınlık, berrak ve pürüzsüz bir cilt…
 • Bitkisel kök hücreler, insanlardan ve hayvanlardan edinilen kök hücrelerdeki gibi hastalık taşıma riski barındırmaz. Bu nedenle cilt bakım rutinine dahil etmek her zaman daha güvenlidir. Bunun haricinde bitkisel kök hücrelerin kullanımı, diğerlerinin aksine etik açıdan herhangi bir sorun barındırmaz. 

Kök Hücre Serumu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Bitkisel içerikli kök hücre serumu, yüzeysel bir cilt bakımıyla sizi karşı karşıya bırakmaz; aksine cildin tüm katmanlarına etki eder ve olumlu sonuçlarını derinlemesine yansıtır. 

Kök hücrelerde mevcut olan antioksidanlar, cildinizi tehdit eden tüm unsurlara karşı cilt bariyerini güçlendirir; UV ışınları, çevre kirliliği, değişken hava durumu gibi faktörlerin olumsuz etkisi cildinizden uzak kalır. 

Gün sonunda temizlediğiniz cildinize uygulayacağınız kök hücre serumu, yaz-kış demeden cildinizi koruma etkisine sahip. Özellikle cilt tonunu eşitleme ve cilt lekelerine karşı savaş açma konusunda usta olan antioksidanların gücüyle, cildiniz pürüzsüzlüğünü her mevsim koruyabilir. 

Cilt Bakımında Kök Hücre Serumu: Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Livia Stem Cell Serum’u diğer kök hücre serumlarından ayrıcalıklı kılan nedir?

Tropikal Ejderha Kanı Ağacı reçinesinden elde edilen kök hücrelerin, cildinizdeki yansımasına şahit olmak ister misiniz?

Kök hücre serumunun, cilt güzelliğindeki sıra dışı formu Livia Stem Cell Serum, sağlıkla ışıldayan bir cildin karşısına çıkabilecek tüm olumsuzlukları önlüyor. Çünkü içeriğinde, dünyanın en güçlü antioksidan kaynağı olarak bilinen, Tropikal Ejderha Kanı Ağacı reçinesinden elde edilen kök hücreler bulunuyor. Bahsettiğimiz kök hücreler, C vitamininden 20 kat, E vitamininden ise 50 kat daha güçlü antioksidan özelliğe sahip! Tek başına cildinizde onlarca olumlu sonuç yaratabilecek bu güçlü etkinin yanı sıra dört bir yandan koruma sağlayan ve düzenli kullanımda pek çok cilt problemini iyileştirmeye yardımcı farklı bileşenler de barındırıyor. 

Örneğin, içerdiği hyaluronik asit ile cildinizin her zaman nemli ve berrak formda kalmasını sağlıyor. Prebiyotikler, cildin mikrobiyomunu dengeleyerek zararlı saldırganlara karşı direnç geliştirmesine yol açıyor. Sonuç mu?

 • Cildi oluşturan üç katmanın en dışındaki epidermis dokusu, gözle görülür ölçüde yenileniyor. 
 • Cilt alt katmanlara kadar nemleniyor; bunu hyaluronik asidin, yapısı itibarıyla ağırlığının 1000 kat daha fazla su tutma kapasitesine borçluyuz.
 • Bağ dokularını güçlendirdiği için cildin dayanıklılığı artıyor. Böylece serbest radikallere karşı daha korunaklı bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. 
 • Yenilenen ve toparlanan cilt üzerindeki renk bozuklukları da onarılıyor. Cilt lekeleri ve kızarıklıklarından arınan cilt, daha berrak bir görünüme kavuşuyor. 
 • Cilt elastikiyetinde gözlemlenen düzelmeler ile birlikte, sarkma ve yaşlanma belirtilerinde azalma gözlemleniyor. 

Tüm bu etkileri düzenli kullanımıyla cildinizde gözlemlemek için, 4-5 damla Livia Stem Cell Serum’u gün sonunda cildinize dairesel hareketler uygulamak yeterli. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın