Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Kış Mevsimine Özel Kişisel Bakım Rehberi 

Kış mevsimi, tüm etkileriyle kendini hissettirmeye çoktan başladı. Soğuk havaların yarattığı etki, vücudumuzun tepeden tırnağa değişime uğrayabileceği anlamına geliyor. Saçlarımız, cildimiz, tırnaklarımız ve sağlığımız keskin soğukların yıpratıcı etkilerine maruz kalıyor. Bu nedenle rotamızı kış aylarına çeviriyor ve bakım rutinimize yenilik getiriyoruz! Kış mevsime özel kişisel bakım rehberini sizler için oluşturduk:

Kış ayları, direncinizi mevsim boyu korumayı gerektiriyor. 

Soğuk havalar, her ne kadar bir takım faydaları bünyesinde barındırsa da, vücudumuz aslında aşırı kış soğuklarına karşı güçlü bir savunma mekanizması geliştirmiş değil. Salgın evresine girdiğimiz bu dönemlerde; grip, nezle, bronşit ve zatürre gibi hastalıklara maruz kalabiliyoruz. 

Kış mevsiminde, vücudunuzun kendini koruma içgüdüsüyle harcadığı ekstra enerji de yorgun düşmemize sebep oluyor. Sonuç olarak vücut direnci düşüyor ve enfeksiyonlara karşı daha açık hale geliyoruz. Bu nedenle, kış mevsiminde uygulayacağınız kişisel bakım rutininize direncinizi koruyacak adımları da etkilemeniz gerekiyor. Bu adımlara bağışıklık sisteminizi güçlendirerek başlayabilirsiniz. 

Güçlü bir bağışıklık sistemi, soğuk havaların beraberinde getirdiği enfeksiyonlara ve olumsuz etkilere karşı sizi korur, vücut direncinizi artırır, mevsim boyu aktif ve dinç kalmanızı sağlar. Bağışıklığınızı koruyan beta-glukan ve C vitamini takviyesi ile kış mevsimini sorunsuzca atlatmanız mümkün. 

Not: Daha sağlıklı günlerin destekçisi B-G Defense 500 ve EST-C Defense 1000 ürünlerimizin faydalarıyla ilgili detaylı bilgi edinmek için, ürün isimlerinin üstüne tıklayabilirsiniz. 

Cildinizle kış mevsiminin arasındaki uyumu yakalayın

İlk etapta sağlığımızı koruyan bir adım atarak, en önemli aşamayı tamamladık. Vücut direncimiz ve bağışıklığımız dışında, kış mevsiminin yarattığı yıpratıcı etkilerin sonuçlarına en çok cildimizde rastlıyoruz. Çünkü soğuk havaların beraberinde getirdiği kuruluk ve nemsizlik, ortam ve ısı değişikliği cildin dengesini bozuyor. 

Soğuklarla birlikte kuruyan ciltler, normale oranla hassasiyete bir nebze daha yatkın oluyor. Cilt hassasiyeti ve kuruluk, cildin epidermal bariyer fonksiyonunu bozabiliyor ve kırışıklık gibi daha büyük problemlere de yol açabiliyor. 

Cildinizin, kış aylarında oluşabilecek olası problemlere karşı savunma geliştirmesinin bir yolu var: Nem dengesini korumak için en etkili bileşeni devreye sokmak ve cildinizi içten beslemek. 

Kış Mevsiminde Kişisel Bakım Rehberi

İlk aşama: Nemsizliğe karşı, her cilt tipinin ihtiyacı olan hyaluronik asit içerikli serumları kişisel bakım rutininize dahil edin. Cildin yapısında doğal olarak bulunan hyaluronik asit molekülü, nemi, cildin alt katmanlarına kadar hapsederek çevresel faktörlere karşı koruma geliştiriyor. Cildinizi temizleyin, Elira Hyaluronic Acid Serum ürününü 4-5 damla uygulayın, cilt bariyerini güçlendirerek soğuk havalara meydan okuyun!

Söz konusu cildinizi nemlendirmek olduğunda, vücudunuzu es geçmemeniz gerekiyor. Çünkü cilt bakımı, yalnızca yüz bölgesini kapsayan bir eylem değil. Yaz-kış kullanıma uygun, kolajen içerikli vücut nemlendiricisi Sparkle Collagen Cream ile, soğuk havaların etkisine özellikle maruz kalan elleriniz dahil tüm vücudunuzu nemlendirmeyi unutmayın. 

İkinci aşama: Cildinizi içten beslemek gibisi yok! Dış etkilere karşı korunaklı ve pürüzsüz bir cilde giden yol, sağlıklı olmaktan geçiyor. Balık kolajeni takviyesinin cildi güçlendiren ve koruyan etkisinden kış mevsiminde de faydalanın. 

Egzersiz rutininize devam edin

Kış soğuklarında egzersiz için hem yeterli enerjiye sahip olmadığınızı düşünüyor, hem de uygun koşulların yokluğundan şikayet ediyor olabilirsiniz. 

Hava şartları müsait olduğunda, açık havada egzersiz yapmak ve uzun yürüyüşler çok daha elverişli ve keyifli gözüküyor olabilir. Ancak, evde veya spor salonunda yeterli ölçüde spor yapmayı ihmal etmeyerek ruh halinize olumlu yönde katkıda bulunabilir, enerjinizi yükseltebilirsiniz. Yoga bunun için mükemmel bir alternatif!

Kapalı kapılar ardındayken güneşin iyileştirici gücünü kaçırmayın

Kış mevsiminde, yoğun soğuktan kaçınma dürtüsüyle kendimizi iç mekanlara her zamankinden daha çok kapatıyoruz. Bu esnada temiz havadan ve güneşin olumlu yönünden faydalanma şansını kaçırıyoruz.

Güneş ışınları, fazla maruz kalındığında cildimiz için pek çok problemi bünyesinde barındırıyor olabilir. Ancak yeterli miktarda güneş ışınlarından faydalanmanın sağlığımıza ve ruh halimize etki eden iyileştirici bir gücü var.

Göz ardı edemeyeceğimiz faydaları arasında; stres seviyesini azaltma, depresyonla mücadele etme, bağışıklık sistemini güçlendirme, kemiklerin dayanıklılığını artırma, D vitamininden yararlanma gibi etkiler barındırıyor. 

Kış Mevsiminde Kişisel Bakım Rehberi

Saç bakımı kış aylarında da önemli 

Soğuk havalar, rüzgar, nem oranında yaşanan azalma… Tüm bu faktörler, cildimizde olduğu gibi saçlarımızda da kuruluk yaratıyor. Bu nedenle kış mevsiminde kişisel bakım rutininize saç bakımını da dahil etmek gerekiyor. 

Saçlarınızda yaz mevsiminin enerjisini tekrar yakalayabilmek için, içilebilir hidrolize sıvı keratinden faydalanın. Style Enhance, saç hücrelerini su kaybından koruyan, saçların parlaklığını daimi kılan etkili bileşenleriyle kış mevsimi boyunca yanınızda. 

Doğanın güzelliğinin keyfini çıkarın

Kış soğuklarında içinizi ısıtacak önerimiz ise, anın tadını çıkarmak!

Kış mevsiminin kendine özgü doğası, zihninizi ve bedeninizi dinlendirmek için size tanıdığı bolca vakit, kişisel bakımınıza ayırabileceğiniz zaman dilimleri ve küçük değişimler size iyi gelecektir. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın