Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Kilo Kaybıyla Ortaya Çıkan Cilt Sarkmaları İçin 7 Etkili Yöntem

Fazla kilolarından kurtulmak bir insanın hayatında yepyeni başlangıçların kapısını da aralıyor. Daha sağlıklı, daha aktif ve daha mutlu bir hayatın kapılarını... Ancak kilo kayıplarıyla birlikte ortaya çıkan cilt sarkmaları bu başlangıçların heyecanına gölge düşürebiliyor. Kilo vermenin boyutuna bağlı olarak, hafiften çok ağır durumlara kadar seyredebilen fiziksel deformasyonlar, sadece estetik endişesi yaratan sorunlara değil, vücudun konforunu etkileyen, hareket kabiliyetini kısıtlayan daha ciddi sorunlara da dönüşebiliyor.

Kilo kaybına bağlı cilt sarkmalarıyla karşılaşmak istemiyorsanız ya da cildinizde oluşan sarkmalar için etkili yöntemler arıyorsanız, sizin için birkaç ipucumuz var.

 

Düzenli egzersizle kas kütlenizi artırırken, yağlara ve kırışıklıklara veda edin

Sporun iyi gelmediği şey var mı? Örneğin, mutluluk hormonu olarak bilinen melatoninin salgılanmasının sporla birlikte arttığı bilinen bir gerçek. Daha mutlu ve daha sağlıklı olmak için egzersiz yapmayı hayatınızdan eksik etmeyin. Böylece hem metabolizmanız hızlanıp kilo vermeniz kolaylaşacak hem de artan kas kütlenizle birlikte sıkılaşırken, kırışıklıklarınız da azalacak. Ayrıca sporla ter atmak vücuttaki toksin maddeleri temizlediği için cilt sağlığını destekler. Özetle spor, cilt sarkmaları ve sağlığınıza karşı en etkili silahınız.

 

Hızlı kilo vermek için şok diyetlerden uzak durun

Vücudunuzu ihtiyacı olan vitaminlerden ve minerallerden mahrum bırakan bu diyetler, metabolizmanızı, hormonlarınızı, bağışıklık sisteminizi zayıflatır; vücut direncinizin düşmesiyle hastalıklara karşı daha savunmasız hale gelirsiniz. Ayrıca bu diyetler sahip olduğunuz yağlardan değil, kaslardan kaybetmenize, su kaybı yaşamanıza ve cilt sağlığınızın bozulmasına da neden olur. Sonuç? Canlılığını kaybetmiş, kırışmaya ve sarkmaya başlamış bir cilt. Şok diyetlerle hızlı kilo vermek yerine, yeterli ve düzenli beslenerek, doğru şekilde kilo vermekten vazgeçmeyin.

 

Vücudunuzda kolajen sentezini artırmak için yapabilecekleriniz

Kolajen vücudunuzda kendiliğinden sentezlenen bir bileşim. Ancak bu sentezleme hızı çevresel koşullara, yaşam tarzına ve yaşa bağlı olarak zamanla azalıyor. Vücuttaki dokular için bir yapıştırıcı görevi gören bu bileşimin azalması, cildin elastikiyetinin bozulmasına, cilt lekelerinin, kızarıklıkların artmasına, sarkmalara, kırışıklıklara ve eklem ile kemik sorunlarına davetiye çıkarıyor. Vücudunuzda kolajen sentezini desteklemek için yapabilecekleriniz var:

  • Sigara kolajen üretimine ket vuran en büyük etkenlerden biri. Daha sağlıklı bir beden için sigarayı bırakın ya da sigara dumanına maruz kalacağınız ortamlardan uzak durun.
  • Zararlı UV ışınlarının kolajen üretimini azalttığı biliniyor. Etkili bir güneş kremi kullanarak, C vitamini alarak, güneşe çıkacağınız saatlere dikkat ederek ve solaryumdan uzak durarak bu etkiyi en aza indirebilirsiniz.
  • İşlenmiş gıdaların kolajen üretimini azalttığı kanıtlanmış. Bunların kullanımını azaltmak, yapabiliyorsanız hayatınızdan tamamen uzaklaştırmak tüm vücudunuza iyi gelecek.
  • Kolajen üretimini destekleyen besinlerden faydalanabilirsiniz. Örneğin, koyu yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller, kırmızı ve mor renkli meyveler, beyaz et, yumurta, soğan sarımsak, pırasa ve süt ürünlerinin kolajen üretimini desteklediği biliniyor.

 

Sağlıklı bir vücut için bol su!

Su tüm vücudunuz için bir yakıt gibidir. Metabolik faaliyetlerin sağlıklı bir düzende gerçekleşmesi için suya ihtiyacınız var. Susuz kaldığınızda dehidrasyona uğramış vücut, işlevlerini yerine getiremez ve bu da dokularınızda, sistemlerinizde hasara yol açar. Cildin sağlığını yitirmesi bunlardan yalnızca biri. Sadece cildinizi canlı ve sağlıklı tutmak için değil, tüm vücudunuz için yeterli su için.

 

Düzenli uykuyla vücudunuzu destekleyin

İlk bakışta cilt sarkmalarının uykuyla ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Oysa araştırmalar gösteriyor ki, düzenli uykunun cildin kendini yenileme ve onarması üzerinde güçlü bir pozitif etkisi var. Vücudunuzdaki sorunları tek bir kaynakla desteklemek yerine, elinizdeki tüm kaynakları ideal şekilde kullanmak her zaman daha faydalıdır.

 

Vitamin ve mineraller açısından zengin bir beslenme düzeni

Özellikle A, B, C ve E vitaminleri, cilt sağlığı için en temel vitaminlerdir. Magnezyum, bakır ve çinko ise cildinizin elastikiyetinden canlılığına, sarkmalardan kırışıklıklara karşı pozitif etkisi olan, olmazsa olmaz minerallerdir. Vitamin ve mineraller açısından yeterli bir programla kilo vermek, cildinizi korumanın anahtarlarından biri.

 

Kolajen içerikli ürünlerle vücudunuzu içten ve dıştan destekleyin

Kolajen ürünleri vücudunuzda oluşmaya başlayan kolajen eksikliğine karşı güçlü bir destek sağlıyor. Özellikle balıktan elde edilen tip 1 hidrolize kolajenler, takviye kullanmak isteyenler için hem sağlıklı hem etkili birer seçenek. Kilo kaybı nedeniyle oluşan kırışıklıklarda veya sarkmalarda kolajen takviyesi kullanımı, sadece yüzdeki kırışıklık ya da sarkmaların değil, tüm vücuttaki sarkmaların azalmasında önemli bir etkiye sahip. Hatta son zamanlarda yapılan çalışmalarda hidrolize kolajenin yağ yakımını hızlandırarak, kas kütlesi oluşumuna etkisi olduğu da gösterildi.

ElySuisse’in hiçbir toksin, koruyucu ya da katkı maddesi içermeyen hidrolize tip 1 balık kolajeni içerikli ürünleri, size güvenle kullanabileceğiniz, sağlıklı bir ürün yelpazesi sunuyor.


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın