Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Keratin Saçların Sağlıklı Uzamasını Sağlar mı?

Pek çok insanın en göz alıcı fiziksel özelliği, sağlıkla ışıldayan saçları. En dikkat çeken parçanız olan saçlarınız, aslında tarzınızı da yansıtıyor. Bu durumda sağlıklı uzayan, gür ve parlak saçlara sahip olmayı hepimiz isteriz değil mi? Peki saçlarınızı yıpratmadan, keratin ile sağlıklı uzamasını sağlamak mümkün mü? Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Keratinin Saç Sağlığındaki Etkileri 

Güneşin, soğuk havanın, kimyasal işlemlerin etkisinden arınmış; yumuşak, parlak, güçlü ve göz kamaştıran saçlara sahip olduğunuzu hayal edin. Saçlar sık sık boya işlemine maruz bırakılsa da, boyanın kimyasal etkisini maksimum seviyede azaltan bir protein mevcut: Keratin. Bu güçlü protein ile saçlarınızın istediğiniz forma kavuşmasını sağlamak mümkün. 

Çünkü keratin, saç yapısında doğal olarak bulunan ve saçların daha güçlü olmasını sağlayan temel proteinlerden biri. Yaş ilerledikçe veya saçlarınıza zarar veren dış faktörlere maruz kaldıkça, saçınızdaki mevcut keratin üretimi yavaş yavaş azalıyor. Keratinin azalması ile saç bakımında keratin takviyesi kullanımı da artmaya başlıyor. Yani, keratin eksikliğinin yarattığı saçları küstüren sonuçları yine kendisiyle telafi edebiliyorsunuz. Mucizevi etkilerinden bahsettiğimiz yazıda, keratinin saç sağlığındaki kilit rolünü anlayabiliyoruz. Peki, saçların sağlıkla uzamasındaki etkileri hakkında neler diyebiliriz?

Keratin saçların sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor mu?

Keratinin, dayanıklı saçlara kavuşmadaki gözle görülür etkileri bir gerçek. Keratin takviyesini kullanmaya başladıktan bir süre sonra; tarağınızda rastladığınız onlarca saç teline, zayıf ve kırılgan saç uçlarına, mat ve kuru görünüme veda ediyorsunuz. Özellikle hidrolize sıvı keratin kullanımıyla, daha gür ve sağlam, tarağın saç telleriniz arasından akıp gideceği kadar yumuşak, göz kamaştıran parlak saçlara kavuşuyorsunuz. Sonuç ise uzarken kırılmayan, yıpranmayan, kopmayan sağlıklı ve güçlü saçlar!

Keratinin, dikkat çeken saçlara kavuşmanızdaki aşamalarını detaylıca inceleyelim:

Keratin, saç telinin dış tabakası olan kütikülde bir koruyucu, saç gövdesinin %90’ını oluşturan kortekste ise bir iç yapısal protein olarak görev alıyor. Yıkama, kurutma, kimyasal işlemler sonucu kütikül zarar görüp yıpranabiliyor. Yıpranan kütikül ise saçlarınızın daha cansız ve sağlıksız görünmesine sebebiyet veriyor. 

Saç korteksini de koruyan kütikülün zarara uğraması sonucu, yapısında bulunan keratin proteini de doğal olarak hasar görmüş oluyor. Ancak keratin takviyesi ile keratin sentezini artırabilir ve kopmaların azaldığı, daha güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. 

Dolayısıyla, saç tellerinin onarımında, ince saçlı tellerin daha güçlü ve kalın yapıya kavuşmasında, yıpranan saçların daha canlı görünmesinde rol alan keratin, saçların daha sağlıklı uzamasına da yardımcı oluyor. 

Hidrolize sıvı keratinin sağlıkla uzayan saçlardaki rolü 

Hidrolizasyon işlemi ile büyük molekül ağırlığına sahip olan keratin proteini parçalanarak, küçük moleküler ağırlığa sahip peptit ve amino asitlere dönüşüyor ve suda çözünür hale geliyor. Peki, bu ne anlama geliyor? Keratinin küçük moleküler ağırlığa sahip olmasıyla, vücut ve saç tarafından emilimi çok daha kolay ve hızlı gerçekleşiyor. Böylece faydalı etkileri çok daha kısa sürede gözlemleniyor. 

Hidrolize keratin, kütikül, korteks ve medulla olarak bilinen saçın üç katmanına da hızlıca nüfuz ederek saçları güçlendirdiğinden dolayı saçların sağlıklı uzamasını da garantilemiş oluyor. Böylece saçlar uzarken yaşanan dökülmeler, kırılmalar ve yıpranmalar geride kalmış oluyor. Yani, saçlar uzarken gözlemlenen sağlıksız görünüm sebebiyle saçını düzenli olarak kestirmek zorunda olan kişilerin yardımına hidrolize keratin koşuyor. 

Style Enhance ile saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlamak sizin elinizde!

İçimi keyifli, portakal aromalı hidrolize sıvı keratin Style Enhance ile saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlarken, olası yıpranmaların önüne geçin ve parlak saçlara kavuşun. 

İçeriğindeki 500 mg hidrolize keratin, 50 mcg biotin, 10 mg çinko, B vitamini kompleksi, folik asit etkisi ile saçlarınız için özel bir bakım gerçekleştirin; dayanıklılık kazanan saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlayın. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın