Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Keratin Bakımı mı, Sıvı Keratin mi?

Keratin, saç ve tırnak bakımına özen gösteren pek çok insanın büyük ihtimalle daha önce karşılaştığı, en az bir kere etkilerini deneyimlemek için kullandığı bir içerik. Saç ve tırnakların yapı taşını oluşturan keratinin faydaları saymakla bitmiyor; ancak saçlara nasıl uygulandığı, uygulanırken hangi yöntemin tercih edildiği, dâhil olduğu bakım ürünlerinin niteliği de göstereceği sonuçları belirleyen unsurlar. Bu yöntemler arasında güzellik salonlarında uygulanan keratin bakımı, sıklıkla tercih ediliyor. Fakat bu yöntem, keratinin eşsiz faydalarını gölgeleyecek nitelikte zararlı etkileri beraberinde getirme riski taşıyor. Bizim tavsiyemiz, güzellik salonlarında uygulanan kimyasal yöntemler yerine, saçlarınızı içten besleyerek sağlıkla güzelleştirmeniz. Nasıl mı? İçilebilir hidrolize sıvı keratin kullanarak. 

Keratin Nedir? Saçlara Faydaları Nelerdir?

İçilebilir hidrolize keratinin, klasik keratin bakımından üstünlüğünü detaylıca açıklamadan önce, keratin ve faydalarını merak edenleri kısaca bilgilendirelim. 

Amino asitlerden oluşan keratin, saç, tırnak ve diş minesinin yapısında bulunan çok güçlü ve temel proteinlerden biri. Sağlıkla ışıldayan saçların temelinde, vücudumuzun doğal yollarla ürettiği bu protein yatar. Eksikliğiyle birlikte etkilerini kısa sürede gösterir; saçların görünümünde ve dayanıklılığında olumsuz değişimler meydana getirir. 

Zamanın etkisiyle, saçlara uygulanan kimyasal işlemlerle ve zararlı alışkanlıklarla sekteye uğrayan keratin üretimini telafi etmek gerekir. Çünkü keratin:

  • Saçların dayanıklılığını artırır. Keratin takviyesiyle güçlenen saçlarda koparak dökülme oranı azalır.
  • Parlak ve gür saçlar elde etmenizi sağlar. Mat ve solgun görünümdeki saçları canlandırmanın en iyi yöntemlerinden biri keratin takviyesi kullanmaktır.
  • Saçların kaybolan esnekliğini geri kazandırır. 
  • Saçların yumuşak ve ipeksi dokusunun devamlılığını sağlar. 

Keratin hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz tıklayın ve okumaya devam edin.  

Keratin Bakımı mı, İçilebilir Hidrolize Keratin mi?

Peki, içeriğinde “keratin” barındıran her yönteme güvenmeli miyiz? Saçlarınızdaki estetik görünümü korumak ve daha da önemlisi sağlıklı saçlara sahip olmak için, hangi yöntemi ve uygulamaları tercih etmeniz gerektiğini kapsamlı bir şekilde araştırmalısınız. Çünkü bu konudaki seçimler her zaman masum olmayabilir. Sonuçlarını hızla gösteren bazı yöntemler, yalnızca geçici olarak saçlarınızın istediğiniz görünümde olmasını sağlar; ancak uzun vadede saç sağlığınızı yitirmenize sebep olur. Bu zararlı uygulamalardan biri ise, güzellik salonlarında uygulanan keratin bakımı. 

Yüksek Isıyla Uygulanan Keratin Bakımının Saçlara Zararları

Kuaförler ve güzellik salonlarında uygulanan klasik keratin bakımında yaygın olarak kullanılan tehlikeli bir madde var: Formaldehit. Çeşitli alerjik reaksiyonlar ve yan etkiler doğurabilen, iç organlara kadar zararlı etkilerini yansıtabilen ve bu kanserojen maddenin saçlarınıza da iyi gelmeyeceği bir gerçek. 

İşlem sonrası yanıltıcı olan sonuç, saçlarınızın eskiye oranla daha parlak görünebileceği, daha kolay şekil alabileceği ya da yumuşaklığını geri kazanmış olabileceğidir. Ancak bu etkisini kısa süre sonra yitirdiğinde, saçlarınızı işlem öncesine göre çok daha kırılgan, mat ve yıpranmış bir halde bulabilirsiniz.  

Tek tehlike formaldehit değil. Keratin işlemi sırasında uygulanan pres yöntemi, yüksek ısı barındırdığı için saçlarınızı fazlasıyla yıpratabilme ihtimalini barındırıyor. Eğer amacınız sağlıklı saçlar elde etmek ise, yüksek ısıdan her zaman uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıkla ışıldayan saçlara kavuşmanın uzun vadede çok daha etkili ve güvenilir yöntemleri mevcut. İşte içilebilir hidrolize keratin bu noktada devreye giriyor. 

İçilebilir Hidrolize Keratinin Saç Sağlığına Faydaları 

Keratin proteininin gerçek gücünü yansıtan sıvı keratin, parlak ve güçlü saçların anahtarı niteliğinde. Saçlarınızın doğal ışıltısını korumak ve gerçek bir saç bakımı gerçekleştirmek istiyorsanız, geçici etkiye sahip zararlı yöntemleri uygulamak yerine içilebilir hidrolize keratinin etkilerinden faydalanabilirsiniz. 

Keratin proteinin küçük moleküllere ayrıştırılmasıyla elde edilen hidrolize keratin, yüksek emilimi sayesinde etkilerini çok daha güçlü yansıtan bir yapıda. İçten dışa besleyen bu yöntem, saçlarınızın en dayanıklı formuna ve elde etmek istediğiniz görünüme ulaşmanın sağlıklı ve güvenilir bir yolu. 

ElySuisse’ten içilebilir hidrolize sıvı keratin Style Enhance, formülünde barındırdığı vitamin ve mineraller ile zengin ve etkili bir saç bakımını tek başına sunuyor. Üstelik bu etki, keratin peptitler sayesinde saçları oluşturan tüm katmanlara ulaşarak, derinlikli bir bakım elde etmenizi sağlıyor. Saçlarınızı zararlı yöntemlere teslim etme gerekliliğinden uzak, arzu ettiğiniz etkiyi elde etmenin en pratik yolunu keşfetmeye bugün başlayın. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın