Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Kaz Ayağı Kırışıklıklarını Azaltmanın En Etkili Yöntemi

İnce çizgiler halindeki santimlik görünümüyle minik, bakımıyla ise oldukça derin bir konu: Kaz ayakları. Kaz ayağı kırışıklıkları, cildin yaşlanmaya en yatkın bölgesi olan göz çevresinde tahmin ettiğinizden çok daha kısa sürede oluşabilir ve bu problemle baş etmek bir miktar zor gelebilir. Çünkü göz çevresindeki bu kırışıklıklar, en az diğer cilt sorunları gibi inatçı bir yapıda. Ufak bir mimikle belirebilen kaz ayağı kırışıklıklarını azaltmak için etkili yöntemler ve bileşenler ise yok değil.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Cildi yaşlandıran ve kırışıklıklara neden olan çoğu faktörün dışında, göz çevresinin oldukça hassas ve cildin geri kalan bölgelerine oranla daha kuru bir yapıda olması ve bu hassasiyeti görmezden gelmek, kaz ayağı kırışıklıklarının en büyük nedeni.

Oldukça ince ve narin yapıda olan göz çevresi, güneş ışınları, yoğun bir yaşam temposu, serbest radikaller, sağlıksız alışkanlıklar, cildin elastikiyetini yitirmesi, kolajen eksikliği ve ilerleyen zamana karşı çok daha kolay tepki verebilir ve yaşlanmanın ilk izleri bu noktada kapıda belirir.

Tabii bir de bu bölgenin ne kadar hassas olduğunu unuttuğumuz ve daha ihmalkâr davrandığımız zamanlar var. Makyajımızı silerken narin hareketlerden uzak, göz çevresini yıpratan hamleler kaz ayağı kırışıklıklarını yaşantımıza davet eder. Aynı durum, göz çevresi bakımını yaparken de geçerli. Zengin formüle sahip bir göz çevresi serumunu cildinize uygularken, çok daha hassas ve sabırlı olmak önemli.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Pek çok cilt probleminde olduğu gibi, sorunun kaynağını tespit ettikten ve bu doğrultuda belirli önlemler aldıktan sonra, kaz ayağı kırışıklıklarını azaltmak elbette mümkün.

Öncelikli olarak yaşam biçiminizle yüzleşmenizde fayda var. Günde ne kadar su tükettiğiniz, beslenme düzeniniz, uyku sıklığınız ve birtakım alışkanlıklarınız cildinizi de etkiler. Bunların arasına stresli bir yaşam stilini de dâhil edebiliriz. Tüm bu unsurlarda birebir değişikliğe gitmek ve daha sağlıklı olana yönelmek, aslında göz çevreniz için de bir yatırım niteliğinde. Bu yöndeki tavsiyemiz, bol bol su tüketmeniz, kaliteli bir uykuyu hayatınıza adapte etmeniz, dengeli beslenmeniz ve yoğun temponun yarattığı stresten dilediğiniz yöntemle (meditasyon, yoga, fiziksel aktiviteler vb.) uzaklaşmanız yönünde.

İplerin elinizde olduğu yaşam tarzınız dışında, akışına müdahale edemeyeceğiniz ancak etkileriyle mücadele edebileceğiniz bir kavram olan zaman, zengin formüle sahip bakım ürünlerinin etkilerine karşı koyamaz. Bu nedenle size uygun bir cilt bakım rutini oluşturmanız ve bu rutine sadık kalmanız gerekir. Peki, göz çevresindeki kaz ayaklarına karşı en etkili cilt bakımı nasıl oluşturulur?

Kaz Ayağı Kırışıklıklarına Karşı En Etkili Bileşenler

Etkili bir bakım rutininin olmazsa olmazı, rutininizde yer verdiğiniz ürünlerin zengin içeriğidir.

Göz çevresindeki bariyeri güçlendirmek ve zararlı faktörlere karşı güçlü bir kalkan oluşturmak için, kaz ayaklarına, solgun bir görünüme ve göz altı torbalarına karşı en uygun bileşenleri rutininize dahil edebilirsiniz.

Bunlardan birincisi ise kafein.

Kafein:

Bildiğiniz üzere serbest radikallere karşı antioksidanların gücünden faydalanmak şart. Doğadaki pek çok antioksidan gibi kafeinin de yoğun onarıcı ve koruyucu etkisi bulunur. Cilt bariyerini güçlendiren ve zararlı dış etkilere karşı savaşan kafein, yaşlanma belirtilerinin izlerini yansıtan ilk bölgeyi kaz ayağı çizgilerine karşı korumaya yardımcı olur. Kafeinin daha aydınlık ve canlı bir görünüm sunan mucizevi etkisini de es geçmeyelim.

Hyaluronik Asit:

Cilt bakımının kilit noktası: Nem.

Hyaluronik asit, cilde nem depolayan bileşenlerin en güçlüsü. Göz çevresinin, cildin diğer bölgelerine oranla daha kuru olduğu gerçeği de, cildinizi hyaluronik asit ile buluşturma gerekliliğini vurgular nitelikte. Çünkü nemli bir cilt, kırışıklık ve ince çizgi oluşumunu da önler.

Dekspantenol:

Söz konusu doku onarımı ve hücre yenilenmesi olduğunda ön plana çıkan dekspantenol, bu özelliğini göz çevresine de yansıtır ve kaz ayağı kırışıklıklarını azaltmaya/önlemeye yardımcı olur. Yenilenen göz çevresi elastikiyet kazanır.

Shea Butter:

İyi bir antioksidan kaynağı olan shea butter (shea yağı), içeriğindeki vitaminler sayesinde yaşlanma belirtilerine karşı savaşma niteliğini de bünyesinde barındırır. Dolayısıyla göz çevresinde kırışıklık ve ince çizgiler olarak adlandırılan kaz ayakları da, shea butter’ın bu etkisinden nasiplenir.  Shea butter’ın bir diğer etkisi ise, gençliğin anahtarı kolajen proteininin üretimini artırması.

Omega Yağları:

Omega 3, 6 ve 9 yağları, cildin ihtiyaç duyduğundan çok daha fazlasını vaat edebilen içeriklerdir.

Cildi pürüzsüzleştiren ve lekelere karşı önlem almanızı sağlayan omega yağ asitleri, aynı zamanda gençliği ve tazeliği de destekler. Göz çevresindeki kaz ayaklarına karşı, içeriğinde omega 3, 6 ve 9 yağ asitlerinin yer aldığı bir cilt serumunu kullanabilirsiniz.

Bitkisel Ekstraktlar:

Doğanın gücünü cildinize yansıtan bitkisel ekstraktlar, göz çevresi bakımında da etkisini konuşturan özellikte.

Ciltte yaşlanma belirtilerinin oluşumunu yavaşlatan ve gençleştirici etkisiyle bilinen bitkisel cilt serumları, göz çevresinin de daha sağlıklı olmasını sağlar.

Göz Çevresindeki Kırışıklıklara Karşı Nyla Eye Contour Serum

Serumlar, hassas ve narin yapıda olan göz çevresi için en uygun seçenek. Çünkü, nemlendirici kremlere oranla cilt serumlarının çok daha hızlı emilen ve cilde hızla nüfuz eden bir özelliği mevcut. Bu da istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşabileceğiniz anlamına geliyor.

Nyla Eye Contour Serum, içeriğindeki zengin bileşenlerin etkisiyle göz çevresinde yer alan kaz ayağı kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerine karşı savaşır, göz çevrenize gençlik ve ışıltı kazandırır.

(0) Yorum

Yorum yapın