Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Kalıcı Oje Sonrası Yıpranan Tırnaklar İçin Çözümler

Ellerimiz, aynalardaki suretimizden çok daha ön planda bizim için. Dolayısıyla ellerimizdeki estetik görüntüyü korumak ve ilk olarak “kendi” gözümüze hitap etmesi önemli. Tabii tırnak bakımı bu bütünün en önemli parçası. Güçlü, sağlıklı ve kırılmadan uzayan tırnaklar elde edebilmek için, ya da “yüzeyde” böyle gözükebilmesi için türlü yöntemlere başvuruyoruz. Bunlardan biri de, git gide tüm tırnakları esir altına alan “kalıcı oje” furyası. 

Kalıcı oje kısa vadede estetik bir görünüm sunsa da, sonrasında tırnakları oldukça tahrip edebilecek bir işlem. Kabul ediyoruz, sürekli yenilenmesi gereken ve zamanımızdan bir miktar çalan ojelerin tahtını kapabilecek artı yönleri mevcut. Bunlardan en önemlisi son derece pratik olması. Fakat kalıcı oje uygulaması hayatınızın bir parçası olduğu noktada, tırnaklarınız fazlasıyla zarar görüyor ve bir nevi gelecekte kolayca kırılan ve güçsüz tırnaklara zemin hazırlamış oluyorsunuz. Bu noktada ufak müdahaleler ve değişiklikler şart. Kalıcı oje sonrası yıpranan tırnaklar için çözümler ise yok değil.

Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Yapılır?

Ojenin tırnaklarda çok daha uzun süre kalması için UV ışınları kullanılarak uygulanan işleme “kalıcı oje” adı verilir. Burada duraksıyoruz. Çünkü odaklanmamız gereken esas nokta, bu uygulama esnasında UV ışınlarının kullanılması. Cildimize yansıyan olumsuz etkileriyle tanıdığımız UV ışınları, istenmeyen aynı etkileri tırnaklarımız söz konusu olunca da gösterecek elbette. 

Kalıcı Ojenin Zararları 

Kalıcı oje uygulanırken UV ışınlarının yarattığı tahribatı bir kenara koyarsak (tırnakların zamanla güçsüzleşmesi, istenmeyen renk değişimi, tırnakların yapı taşı olan keratinin zarar görmesi, kırılmaya daha yatkın olan dayanıksız tırnaklar…) uygulama sonrası tırnakların havayla temasının kesilmesi de kalıcı ojenin zararları kapsamında. 

Oysaki cildiniz gibi tırnaklarınızın da nefes almaya ihtiyacı var. Tırnaklarınıza art arda oje sürdükten sonra asıl görünümünün ve renginin nasıl değiştiğini biliyorsunuz. Kalıcı oje, sararmaya ve bu sağlıksız görünüme ne yazık ki katkı sağlar nitelikte. 

Üstelik tırnaklarımızda var olan keratin proteininin zarar görmesi, birbiri ardına gelen olumsuz sonuçları zaman içerisinde açığa çıkarıyor. Çünkü keratin, güçlü ve sağlıklı tırnaklar için en çok ihtiyaç duyduğumuz bileşenlerden biri. Keratinin yaşlandıkça vücuttaki üretimi azalıyor evet, ancak yaşantınızda tercih ettiğiniz küçük ama zararlı alışkanlıklar da keratin üretimine bir o kadar zarar verebiliyor. Kalıcı ojenin kimyasal tehlikeleri, siz estetik bir görünümü sürdürmeye çalışırken tırnaklarınızı ele geçiriyor, güçsüzleştiriyor ve doğal yapısını bozuyor. 

Keratin hakkında daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Kalıcı Oje Sonrası Yıpranan Tırnaklar İçin Bakım Rutini

Kalıcı ojenin sinsi sinsi ilerleyen ve estetik görünümünün altında yatan tehlikeli yüzü, uyguladığınız bakım rutiniyle sindirilebilir. 

  • Önceliğiniz tabii ki de bu işleme ara vermek olmalı. Her ne kadar zahmetsiz gözükse de, ileride yaşanabilecek “zahmetli” problemleri önlemek için kalıcı ojeye veda etmeniz birinci önerimiz. 
  • İkinci aşamaya ise nemlendirme işlemini dahil edin. Tırnaklarınızın da neme ihtiyacı olduğunu göz ardı etmeyin; nem, yıpranmış tırnaklarınıza an içerisinde canlılık verebileceği gibi, düzenli kullanımında pek çok sorunu onarabilir. 
  • “İçten destek” her zaman odağımızda. Tırnak sağlığı için, beslenme düzeninizi de şekillendirmekte fayda var. İçeriğinde bol miktarda protein bulunan besinler ile sağlığını içten dışa yansıtan ve kalıcı ojenin zararlarına karşı savunma geliştiren tırnaklar elde edebilirsiniz. 
  • Hassaslaşan ve yıpranan tırnaklarınızı kısaltmayı ihmal etmeyin. 
  • Keratin yüklemesiyle tırnaklarınızı yeniden hayata döndürün. Kalıcı ojenin yarattığı en büyük tahribatlardan biri, keratin proteinine zarar vermesi. Keratinden faydalanmanın en etkili yolu ise içilebilir hidrolize keratin tüketmek. 

Alışılmışın dışında formülüyle tırnak bakımına yeni bir bakış açısı getiren içilebilir hidrolize sıvı keratin Style Enhance, tırnaklarınız için yapabileceğiniz en büyük iyiliği tek hamlede hayatınıza getiriyor. Tek yapmanız gereken, uykudan önce bir ölçek (25 ml) Style Enhance kullanmak. 


Tırnak yapısının adeta derinlerine işleyen ve doğal sağlıklı görünümünü korumasına yardımcı olan Style Enhance, keratinin içilebilir formunun yanı sıra içeriğindeki biotin, çinko ve B vitaminleri ile tırnak sağlığını içten dışa korumanızı sağlar, kalıcı ojenin zararlı etkilerini düzenli kullanımda gözle görülür ölçüde azaltır. 

(0) Yorum

Yorum yapın