Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Jade Roller ile Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı

Son yıllarda, güzellik sektörü ve cilt bakımında adından sıkça söz ettiren bir yüz masaj aleti var: Jade roller. Yeşim taşı olarak da adlandırılan jade roller’ın cilt üzerindeki gizli gücü, karşımıza sık sık çıkma durumunu anlaşılır kılar nitelikte. Cilde uygulandığı anda yarattığı rahatlatıcı hissiyle bilinen jade roller ve benzeri doğal taşların tarihi ise yüzyıllar öncesine dayanıyor. Ancak yıllar içerisinde cilde uygulama yöntemleri ve kullanım amacı da evrime uğruyor. Bugün, ElySuisse serumları ile beraber düzenli kullanımını önerdiğimiz jade roller ile yaşlanma karşıtı yüz masajının incelikli tekniklerini sizler için hazırladık. 

Jade Roller Nedir, Nasıl Kullanılmalıdır? 

Cilt güzelliğinde gelenekselliği temsil eden jade roller ile yüz masajı, doğru tekniklerle uygulandığında maksimum sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. 

Kökeni Antik Çin’e dayanan ve 17. yüzyıldan beri bakım rutinlerinde tercih edilen jade roller, “lenfatik masaj” (lenf drenaj masajı) yöntemiyle kullanılan bir güzellik ürünü. Lenfatik masaj, cilt yüzeyine hafifçe uygulanarak lenf dolaşımını harekete geçiren ve ödem oluşumunu önleyen bir masaj türü. Yani bu masaj aleti, lenflere drenaj yaparak kasları gevşetiyor.

Kişisel bakım ve cilt bakımının iç içe olduğu son yıllarda, özellikle cilt bakımında sadeleşme ve etkili olana yönelme; kompleks, aşırı ve minimum sonuç elde edilen yöntemleri geride bırakma hareketiyle doğru seçimleri yapmaya başladık. Jade roller ile yüz masajı da aslında bunlardan biri. Düzenli kullanımıyla maksimum ve kalıcı etkiler elde etmemizi sağlayan, uygulaması son derece basit ve zamanımızı verimli kullanmamıza yol açan alternatif bir bakım yöntemi. 

İnce çizgileri ve kırışıklıkları zaman içerisinde azaltan yaşlanma karşıtı yüz masajını uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Maksimum sonuçları elde edebilmek için, masajdan önce cildinizi temizlemeniz, masaj esnasında ise cilde nazik davranmanız gerekiyor. Cildinizde görmek istediğiniz sonuca yönelik masaj adımlarını takip ettikten sonra ise, cilt serumları ile bakım rutininizi tamamlamak da son derece etkili. Dilerseniz masajdan hemen önce cilt serumu uygulayarak da jade roller’ı kullanabilirsiniz. 

Jade Roller ile Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı

Jade Roller’ın Düzenli Kullanımıyla Cilde Faydaları

Şaşırtıcı ama mümkün… Jade roller’ı sabırla ve düzenle her gün kullanmak, yani cilt bakım rutininizin ayrılmaz bir parçası haline getirmek, yaşlanma karşıtı bir etki yaratarak cildin gençliğini uzun süre koruyor.

 • Jade roller’ın yarattığı bir dizi fayda içerisinde şahit olacağınız ilk durum, uygulandığı anda cildi rahatlatması.  
 • Daha önce de belirttiğimiz gibi, lenflere drenaj yaparak vücutta beyaz kan olarak adlandırılan lenf sıvısının dolaşımını hızlandırıyor. Böylece var olan ödem ve toksinlerden arınmanızı sağlıyor. 
 • Toksinlerden arınan cilt nefes alıyor, eskisinden çok daha parlak ve berrak bir görünüme kavuşuyor.
 • Şişkinliğin azalmasıyla birlikte yüz hatları belirginleşiyor. 
 • Cilt serumları ile aynı anda uygulandığında, serumun cilde daha kolay nüfuz etmesini sağlıyor. 
 • Uygulanan bölgede gözle görülür değişimler elde etmenize yol açıyor. Örneğin, göz çevresine düzenli olarak jade roller ile masaj uyguladığınızda, kaz ayakları, kırışıklık ve ince çizgiler belirginliğini zaman içerisinde yitiriyor. 
 • Kan akışının hızlanmasına katkıda bulunduğu için, cildin daha dolgun, canlı, parlak ve berrak görünmesini sağlıyor. 
 • Yüz hatlarını şekillendirirken, cilt elastikiyetine de destek oluyor. Cildinizde yaşadığınız sarkma ve esneklik kaybı gibi problemler, sabah akşam uygulayacağınız jade roller ile yaşlanma karşıtı yüz masajı sayesinde geçmişte kalıyor. 

Jade Roller ile Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Cildinizde tanıklık edeceğiniz gençlik ve lifting etkisi için, jade roller ile yaşlanma karşıtı yüz masajını rutininize dahil etmenin tam zamanı! Cildinizin genç görünümünü uzun süre korumak için, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez jade roller masajı yapmaya hazır olun. 

*Masajın etkisini artırmak için, jade roller’ınızı yaklaşık 15 dakika buzdolabında soğutarak aktive etmeyi unutmayın. 

Jade Roller ile Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı

İlk Adım: Cildinizi nazikçe temizledikten ve günün dış etkilerinden arındırdıktan sonra, ihtiyacınıza yönelik ElySuisse serumunu uygulayın. 

 • Göz çevresinde belirgin düzelmeler gözlemlemek istiyorsanız, tercihinizi Nyla Eye Contour Serum’dan yana kullanabilirsiniz. 
 • Cildinizdeki sarkmalardan şikâyetçiyseniz ve esneklik kaybı yaşıyorsanız, tavsiyemiz Phaedra Lifting & Tightening Serum kullanmanız. 
 • Renk eşitliği ve cilt lekelerinden arınmak önceliğiniz ise, Livia Stem Cell Serum sizin için uygun bir tercih. 
 • Cildinizin canlılığını korurken, daha berrak ve pürüzsüz olmasını istiyor ve neme doymuş yumuşak bir cilt elde etmeyi arzuluyorsanız, Elira Hyaluronic Acid Serum’u jade roller masajı yaparken kullanabilirsiniz. 

İkinci Adım: Cilt bakımının altın kurallarından biri: Kullanılan ürünleri yalnızca yüze değil, boyun bölgesine de uygulamak (Tabii göz çevresi serumu kullanmıyorsanız.) 

Aynı durum yüz masajında da geçerli. Bu nedenle ikinci adımda, yaşlanma karşıtı yüz masajına önce boyun bölgenizden başlayarak, jade roller’ı aşağıdan yukarı doğru, nazikçe ve kısa süreli hamlelerle hareket ettirmeniz gerekiyor. Böylece cildin zamana yenik düşerek sarkma problemi yaşamasına karşı doğal bir önlem alabilirsiniz. 

Üçüncü Adım: Boyun bölgesinde aynı hareketi 5-6 kere tekrarladıktan sonra, çenenizden kulaklarınıza, yanaklarınızdan göz altına doğru masaj aletini yavaşça ilerletin ve kaslarınızı harekete geçirin. Her bir hareketi en az beş kere tekrarlamanız gerektiğini unutmayın. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırarak, yüzün herhangi bir bölgesinde yaşanan kırışıklık, ince mimik çizgileri ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlayabilirsiniz. 

Dördüncü Adım: Yaşlanmanın ilk belirtilerine rastladığımız göz çevresi, jade roller masajının da ayrılmaz bir parçası olmalı. Masaj aletinin daha küçük olan diğer kısmıyla göz kenarlarına ve göz altına yumuşak hareketler uygulayarak göz çevresini canlandırın. Her biri için hareketleri 10-15 defa tekrarlayabilirsiniz. 

Beşinci Adım: Jade roller’ı alnınızın ortasından sağ yöne, şakağınıza doğru yavaşça yuvarlayın. Aynı hareketi sol yöne doğru tekrarlayın. Alın bölgesinde beliren mimik çizgileri için ideal bir yöntem! Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, düzenli uygulamak şart. 

Son Adım: Yaşlanma karşıtı cilt masajını tamamladınız! Şimdi sırada jade roller’ınızı bir sonraki kullanım için (cildinizi olası tahrişten korumak için) dezenfekte etmek var. Dezenfekte işlemi için taşı, sabun veya bebek şampuanı ile yıkayabilir, daha sonra kağıt havlu ile kurulayabilirsiniz. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın