Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Hidrolize Sıvı Keratin Nedir? Saç ve Tırnaklara Faydaları Nelerdir?

Parlak, canlı, yumuşak ve gür saçlar, dayanıklı, kırılmayan, sağlıklı tırnaklar… Saç ve tırnak bakımında hedeflerinizi karşılayacak hidrolize keratin, keratin proteininden faydalanmanın en etkili hali. 

Hidrolize keratin, saç bakımında alternatif yöntemlerden biri olan besin takviyelerinin hayatımızda yavaş yavaş yer etmeye başlamasıyla önemi artan bileşenlerden biri. Saç ve tırnak sağlığında adını sıkça duymaya başladığımız büyük molekül ağırlığına sahip keratin proteini, farklı işlemlerden geçerek çeşitli formlarıyla bakım rutinimizin bir parçası haline gelmiş durumda. Bu işlemlerden biri ise keratin proteinini parçalara ayırarak, yani hidrolize ederek gerçekleştiriliyor. Böylece küçük molekül ağırlığı ile vücut tarafından daha iyi emiliyor. Peki nedir hidrolize keratini bu kadar işlevsel yapan? Faydalarına değinmeden önce, keratinin saç ve tırnaklarımız üzerindeki eşsiz faydalarını kısaca açıklayalım.

Keratin Nedir, Saç ve Tırnaklar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Keratin, saç ve tırnakları oluşturan yapısal bir proteindir. Saçlarımızın parlaklığını, dayanıklılığını ve tırnaklarımızın gücünü, yapılarında doğal olarak bulunan keratin proteinine borçluyuz. Tabii bu protein her koşulda etkinliğini ve miktarını koruyabilen bir özellikte değil. Yaş ilerledikçe ve zararlı faktörlere maruz kaldıkça, saç ve tırnaklarımızda bulunan keratinin üretimi azalıyor. Dolayısıyla bakım rutininin bir parçası olarak, keratin içeren ürünleri hayatımıza dahil etmemiz gerekiyor. 

Bu noktada keratin bakımına dair en etkili yöntemleri, keratinin hangi yolla ve hangi formuyla kullanılacağını ayırt etmek gerekiyor. Keratin bakımına dair önerilen bazı yöntemler ve işlemler, saçlarınızın görünümünde kısa vadede olumlu değişimler yaratıyor olsa da, uygulanan kimyasallar sebebiyle saç hücrelerine zarar veriyor olabilir. 

Bunun dışında keratin, doğal haliyle büyük bir molekül. Yani herhangi bir enzimatik işlemden geçmediği sürece, biyoyararlanımı düşük olduğu için saç ve tırnak hücrelerinin fayda göremeyeceği ölçüde boyutlara sahip. Keratinden en verimli etkileri elde edebilmek için, küçük molekül ağırlığına sahip olması ve hücrelerimiz tarafından kolayca emilmesi gerekiyor. Hidrolize keratinin önemli işlevi bu noktada devreye giriyor. 

Hidrolize Keratin Hakkında Merak Edilenler

Hidrolize keratin, keratin proteininin hidrojen ve hidroksit (su) ilave edilerek parçalara ayrılmasıyla oluşturuluyor. Daha düşük molekül ağırlığına sahip olan hidrolize keratin, saç hücresi tarafından da çok daha hızlı ve kolay emilerek sayısız faydalarını kısa sürede göstermeye başlıyor. 

Güzellik salonlarında uygulanan keratin bakımının saçları yıpratıcı işlemler barındırmasına karşı, hidrolize keratini takviye edici gıda halinde kullanmak hem daha sağlıklı hem de daha etkili faydaları bünyesinde barındırıyor. 

Hidrolize Keratinin Eşsiz Faydaları 

Kısaca belirtmek gerekirse içilebilir hidrolize keratin, saç ve tırnak sağlığında istediğiniz sonuçları elde etmeniz için eşsiz bir seçenek. Saç ve tırnakların en alt katmanına kadar nüfuz edebilen hidrolize keratin;

 • Saçları oluşturan üç katmanın boşluklarına -medulla, korteks ve kütikül- kolayca ulaşabiliyor. Bu boşlukları doldurarak, saçların dış etkenlere karşı savunma geliştirmesini sağlıyor ve dayanıklılığını artırıyor. 
 • Olası hasardan korurken, canlılığını kaybetmiş saçları yeniden hayata döndürerek daha parlak görünmelerini sağlıyor.
 • Saçları güçlendirerek, olası saç dökülmesini ve kopmaları önlüyor. 
 • Tehlike arz eden güneş ışınlarının, kimyasal işlemlerin ve yüksek ısı gerektiren saç şekillendiricilerinin yarattığı kuru ve cansız görünümü onarıyor. 
 • Saç dokusunu iyileştiriyor. Böylece daha pürüzsüz bir dokuya sahip olan saçlarda elektriklenme problemi azalıyor. 
 • Saç katmanlarına nemi hapseden bir nemlendirici olarak görev üstleniyor. 
 • Saçların yoğunluğunu artırıyor. Çünkü kaybolan proteinin yerine yenisini ekleyerek, saçın koruyucu tabakasını içten destekliyor ve daha dolgun bir görünüm kazandırıyor. 
 • Saçları güçlendiren olumlu etkilerinin yanı sıra, tırnakların da dayanıklılığını artırıyor.
 • Tırnakları uzatırken yaşanan kırılmaları ve güçsüzlüğü önlüyor. 
 • Kalıcı oje gibi kimyasal uygulamaların tırnaklarda yarattığı hasarı onararak, tırnakların eski canlılığına kavuşmasını sağlıyor. 
 • Canlı ve parlak görünümünü yitirmiş, incelmiş, zedelenmiş ve mat tırnakların iyileşme sürecine katkıda bulunuyor. 

Faydalarına baktığımızda, güzellik salonlarında uygulanan keratin bakımının kimyasal etkisiyle saçları yıpratmanın mantıksızlığı gün yüzüne çıkıyor. Peki ama hidrolize keratin nasıl uygulanmalı? Çeşitli formları ile karşımıza çıkan hidrolize keratinden en verimli etkiyi elde edebilmenin yolu nedir?

Hidrolize Keratin Nedir?

Hidrolize Keratin Nasıl Kullanılır? 

Hidrolize keratin içeren bir ürün tercihi yapmadan önce, barındırdığı diğer bileşenlerin işlevine ve nasıl sonuçlar doğurduğuna da dikkat etmek gerekiyor. 

Ek olarak, yüzeysel bir bakım elde etmenize yol açacak ürünlere yönelmek yerine; saç ve tırnaklarınızı içten besleyen sağlıklı yöntemleri tercih etmeniz gerekiyor. Bu noktada besin takviyelerinin gücünden faydalanabilirsiniz. 

Hidrolize Keratin Takviyesinin Etkilerini Keşfedin

Günlük olarak kullanabileceğiniz, tüm saç tiplerine uygun olan içilebilir hidrolize keratin takviyesi, saç ve tırnaklarınızı canlandırmanın en kısa yolu! İçten destek, sağlığınızı genel anlamda olumlu etkilerken, dilediğiniz estetik görünümü ve dayanıklılığı da elde etmenize yol açıyor.

İçilebilir hidrolize sıvı keratin Style Enhance, hidrolize keratin, çinko ve biotin ile beraber içerdiği B vitamini kompleksinin de etkisiyle içten dışa ışıldamanızı sağlıyor!


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın