Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Hareketli ve Aktif Yaşamın Kaynağı: Güçlü Eklem ve Kemikler

Pandemi sürecinde hareketsiz kaldığınız ve spor yapamadığınız dönemleri hatırlayın. Hepimiz bu monotonluktan ve eve hapsolmuş bir şekilde bilgisayar başında hareketsiz çalışmaktan nasıl da sıkılmıştık. Düzenli egzersizler, sabah yürüyüşleri, spor salonu aktiviteleri ve hareketli bir yaşam geride kalınca; kendi imkânlarımızla evde neler yapabileceğimize dair türlü yöntemler denemeye yöneldik. Çünkü dinç ve sağlıklı bir bedene, güçlü eklem ve kemiklere sahip olmaya giden yol, hareketli bir yaşamdan ve düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor. 

Düzenli Olarak Egzersiz Yapmanın Faydaları

İnsan bedeni 360 adet eklem ve 700’den fazla kastan oluşuyor. Yani tamamen hareket etmeye yönelik tasarlanmış bir bedenimiz var. Üstelik hareketli bir yaşam tarzının, insan sağlığı açısından pek çok olumlu etkileri mevcut. Haftalık rutininize eklediğiniz egzersiz programları sayesinde vücudunuzda görebileceğiniz etkilerin yelpazesi geniş:

  • En bilinen ve amaca yönelik faydası kilo kontrolünü sağlamak. Düzenli egzersiz sonucu kalori yakımı gerçekleştirerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
  • Hareket etmek ve egzersiz yapmanın etkileri cildinize de yansıyor. Nasıl mı? Spor sırasında kan akışınız hızlanıyor, bu sayede kısa süreli de olsa canlı bir cilt elde etmiş oluyorsunuz.
  • Uzun süre hareketsiz kalmak eklemlerde sertleşme yaşanmasına sebep oluyor. Bu etkileri gündelik hayatınıza hareket katarak engellemeniz ve eklem ağrılarından kurtulmanız mümkün.
  • Fiziksel egzersizler, stres seviyesini azaltmada oldukça etkili. Aktif, hareketli ve dinamik bir yaşam ile vücudunuzdaki endorfin (mutluluk) hormonu daha çok salgılanır ve böylece gündelik hayatınızda strese yol açabilecek unsurları daha sakin karşılamanız mümkün olur.
  • Düzenli egzersizler kas gücünüzü, kas oranınızı, dayanıklılığı ve esnekliği artırıyor.
  • Hareketli bir yaşamın en büyük katkılarından biri sağlıklı işleyen bağışıklık sistemi. Zayıf ve hastalıklara açık bir bağışıklık sistemini, egzersiz yaparak geride bırakabilirsiniz. 

Dinamik Yaşam Tarzı İçin Eklemlerinizi Güçlendirin

Yaşam kalitenizi artırmanın en büyük gerekliliklerinden biri güçlü kemik ve eklemlere sahip olmak. Gün içerisinde sürekli hareket etmemiz gerektiğini göz önünde bulundurduğumuzda, zayıf bir iskelet sistemi ile bu gerekliliği yerine getirmenin pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle, ilk olarak sağlıklı ve güçlü kas, eklem ve kemik sistemine nasıl sahip olunacağını bilmek gerekiyor. 

Hareketsizliğin yanında kemik ve eklemlerinizin dirençsiz olmasındaki temel sebeplerden biri kolajen eksikliğinde yatıyor. Kemik, bağ doku, eklem ve kaslarda bulunan tip 1 kolajen, iskelet sistemini bütünüyle destekleyen, kemik yoğunluğunu ve kalitesini artırmaya yarayan bir protein. Çevresel faktörler veya yaşın ilerlemesi sebebiyle kolajenin vücuttaki üretimi zamanla azalıyor. Bunun sonucunda, eklem ve kemikler giderek daha da güçsüz hale gelebiliyor. En basit ifadeyle, söz konusu eklemlerimiz ve tendonlarımız olduğunda, kolajen vücudu bir arada tutmaya yarayan bir yapıştırıcı görevi görüyor. Hareketli, dinamik ve güçlü bir bedenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kolajen, günümüzde çeşitli besinlerden ve takviyelerden alınabiliyor. 

Hareketli ve Sağlıklı Yaşamın Kaynağı Güçlü Kemik ve Eklemler

Kolajenin Kemik ve Eklem Sağlığındaki Kilit Rolü 

Özellikle sporcuların ve düzenli olarak egzersiz yapanların kolajen takviyelerine yönelmeleri dikkatinizi hiç çekti mi? Spor yapanların hareket kabiliyetini ve performansını artırdığı gözlemlenen kolajen, düzenli kullanıldığında tüm vücut sisteminize katkıda bulunuyor. 

Kolajenin eklem ve kemik sağlığındaki aktif rolünü sizin için detaylıca inceledik:

Daha fazla kolajen ile eklem ağrılarını azaltın

Hareket ettiğinizde bacaklarınızın ağrıdığı ve sebebini merak ettiğiniz zamanlar oluyor mu? Hareket kabiliyetini engelleyen ve eklemlerinizde ağrıya sebep olan faktörlerden biri kolajen eksikliği. Çünkü kolajen eksikliğinde, eklemlerde sertlik, şişlik gibi problemler oluşuyor. Bu da istenmeyen ağrılara ve hareketsiz bir yaşama yol açabiliyor. Kolajen, kemiklerinizi bir arada tutan ve saran pürüzsüz, jel benzeri yapısıyla ağrısız bir şekilde hareket etmenizi, güçlü eklem ve kemiklere kavuşmanızı sağlıyor. 

Kas kütlenizi ve enerjinizi artırın

Yaş ilerledikçe kas kütlesini korumak daha önemli hale gelir. Kolajen alımı ise, duruş ve kemik sağlığını destekleyerek daha fazla hareket etmenize ve kalori yakımına sebep oluyor. Enerjinizi artırmak ve hareketli bir yaşama yönelmek kas kütlenizi korumanıza yardımcı oluyor. 

Hasar gören kas ve kemiklerinizi güçlendirin

Egzersiz sırasında veya hareket halindeyken kas yırtılmaları gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir. Kolajen, hasar görmüş kas dokusunun güçlenmesi ve iyileşmesine de yardımcı oluyor. Böylece hareket kabiliyetiniz artarken egzersiz sonrası yaşanan ağrılar minimum seviyeye iniyor. 

Bu mucizevi proteinin kas, eklem ve kemik sağlığındaki rolünü ve etkilerini göz önünde bulundurduğumuzda, günlük olarak balık kolajeni takviyesi alımının şart olduğunu görebiliriz. Güçlü kemik ve eklemler için hareketli bir yaşam ve egzersiz gerekiyorsa, hareketli bir yaşam için de sağlıklı kemiklere, kaslara ve eklemlere sahip olmak gerekiyor. Yani her iki durum da birbiriyle paralel ve iç içe ilerliyor. 

Collagen Advance ile Güçlü Kemik ve Eklemlere Sahip Olun

Kas ve kemik sağlığı için özel olarak üretilen Collagen Advance, tip 1 hidrolize balık kolajeni, hyaluronik asit, N-asetil-D-glukozamin ve kondroitin sülfat içeriğiyle sağlıklı bir yaşama giden en etkili yolu sizlere sunuyor. Güçlü kemik ve eklemlere sahip olmanın anahtarı olan Collagen Advance, düzenli kullanımında tüm vücut sağlığınızı da olumlu etkilemeye yardımcı oluyor. Hareketli, dinamik ve sağlıklı yaşama giden yolu, Collagen Advance ile tamamlayın.


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın