Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Güneş Lekeleri Yaz Keyfinizi Gölgelemesin

Eksiksiz bir cilt bakımı, gücünü birbiriyle yarıştıran besleyici bileşenler, temiz ve aydınlık bir cilt… Yaz mevsiminde güneş lekeleri ile baş edebilmenin yöntemlerini bizden öğrenin. 

Ev konforunu dış mekânlara tercih ettiğimiz, güneş ışınlarıyla doğrudan temasımızın arttığı yaz günlerinde, cildimiz karşı karşıya olduğu bir probleme karşı alarm veriyor: Güneş lekeleri. Her yaştan her cilt tipini etkisine alma konusunda sınır tanımayan bu inatçı problem, cildinize daha özenli davranmanızı mecbur kılıyor. Güneşin tatil boyu güneşlenmeye çağıran, iç ısıtan, masum ve davetkâr görüntüsünün altında, cildinizi zorlayan ve lekelere sebep olan saklı bir yönü de var. Öte yandan, güneş lekeleri ile mücadelede doğanın bize sunduğu alternatif yöntemler ve bileşenler de yok değil; üstelik her birinin gücü, diğeriyle yarışabilecek nitelikte. Güneş ışınlarına karşı bu gücü kullanmaya ve cildinize yansıtmaya ne dersiniz? 

Güneş lekesi nedir, nasıl oluşur?

Güneş lekesinin oluşum sürecine değinmeden olmaz. Kısa vadede ciltte ufak yanıklara, tahrişe ve kuruluğa neden olabilen ultraviyole-A (UVA) ultraviyole-B (UVB) ışınlarının, süreç uzadığında yarattığı lekeler ve fotoyaşlanma etkisi cildimizi nasıl tehlikeye atıyor?

Anahtar kelime, “melanin”. Miktarına göre derimizin rengini belirleyen melanin pigmenti, güneşe uzun süre maruz kalma sonucu artışa geçiyor. Bu artışın temelinde, güneş ışınları sonrası derinin üst tabakasına yayılma, adeta bir kalkan oluşturma ve bu sayede cildimizi koruma hedefi var. Yani, bronzluğumuzu melanin pigmentinin savunmacı ve koruyucu etkisine borçluyuz. Önceleri ultraviyole ışınlarının bir nevi süzgeçten geçmesini sağlayan ancak insanlığın yoğun emeği sonucu yıllar geçtikçe incelen ozon tabakasının da etkisini yitirmeye başladığını düşündüğümüzde, güneşle yüzleşmek her zamankinden daha tehlikeli. 

Güneş lekeleri nasıl geçer?

Güneş lekelerine karşı en etkili cilt bakımı ve yöntemler, güçlü bileşenlerin, bakım rutininize ekleyeceğiniz ufak dokunuşların ve tabii ki alışkanlıkları şekillendirmenin ardında saklı. 

Çözümsüz bırakmayan balık kolajeni

Cilt bakımında yeni bir rota oluşturan balık kolajeni, geniş çaplı etki alanına güneş lekelerini de dâhil ediyor. Ardında bıraktığı etki öylesine büyük ki, nemlendirmeden arındırmaya, yenilemeden gençleştirmeye ve derinlemesine beslemeye kadar şaşırtıcı gücünü sergiliyor. Üstün onarım kabiliyetine sahip olan balık kolajeni takviyesi, ultraviyole ışınlarının olası zararlarına karşı cildin savunma geliştirmesini sağlıyor. Şöyle ki, pek çok bakım ürününün tersine balık kolajeninin cilt ile ilişkisi yalnızca derinin yüzeyi ile sınırlı değil. Balık kolajeni, küçük moleküllerini epidermisin (üst deri) ötesine ve daha derinlere göndererek, elde etmek istediğiniz “derinlemesine cilt bakımı” kavramıyla tanışmanızı sağlıyor.

Özellikle son yıllara damgasını vuran balık kolajeninden faydalanmanın en verimli yolu ise içilebilir balık kolajeni takviyesi kullanmak. Yaz günlerinin rehavetini cildinizden arındırmak ve güneş lekelerine karşı önlem almak için, gün sonunda 10.000 mg tip 1 hidrolize balık kolajeni takviyesi kullanabilirsiniz. Bir aylık düzenli kullanım sonucu, arzuladığınız dönüşümü elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken takviyenizi yaz boyunca yanınızdan ayırmamak. 

Güneş Lekeleri Yaz Keyfinizi Gölgelemesin

Güneşe karşı nem kalkanı

Gücünü hiçbir zaman esirgemeyen bileşenlerden bir diğeri de yoğun nemlendirme etkisiyle bilinen hyaluronik asit. Cildimizin mevsim dinlemeden neme susayan bir yapısı var. Geride bıraktığımız soğuk ve keskin havaların cildi kurutma riski olduğunu biliyor ve bu farkındalığa, aynı olumsuz etkiyi güneş ışınlarına maruz kalarak gözlemleyebileceğimiz gerçeğini de ekliyoruz. Ve hyaluronik asidin, UV ışınları karşısında nem kaybı yaşayan cilde adeta hayat kazandıran ve canlandıran özelliklerinden yazın da faydalanmaya devam ediyoruz.

Çünkü cildimizin hyaluronik aside olumlu tepki vermesi fazla uzun sürmüyor. Kullanıldığı an cildi rahatlatan, canlı ve dolgun bir görünüm aşılayan bu bileşen, uzun vadede cildinizi onarıcı bir etkiyle buluşturuyor. 

Antioksidanlar: Cilt bakımının ayrılmaz parçası

Doğadaki varlığını birbirinden çeşitli formlarıyla ve uygulama yöntemleriyle belli eden antioksidanlar, cildi dört bir yandan olumsuz etkileyen onlarca faktöre karşı çok yönlü bir mücadele veriyor. Türlü cilt problemin hedef alan bu çok yönlü etkisini, serbest radikalleri nötrleme kabiliyetinden alıyor. 

Serbest radikalleri, vücuttaki seyri dengesiz olan, varlığını sürdürebilmek için sağlıklı hücreleri hedef alan moleküller olarak tanımlayabiliriz. Geride bırakmak istenilen zararlı alışkanlıklar dışında, hava kirliliği ve güneş ışınları da serbest radikallerin oluşumuna zemin hazırlayan faktörlerden. Cildimizdeki sağlıklı hücreleri riske atan bu moleküllere bir dur demenin en etkili yöntemlerinden biri ise antioksidanlar. 

Serbest radikallerin güneş lekeleri gibi çeşitli cilt problemlerine neden olan etkisi devreye girdiğinde, tehlike çanları çalıyor. Antioksidanlar, bu çağrıya karşı cilt bariyerini güçlendiren bir çok etkiyi ve anti-inflamatuar özelliği devreye sokuyor.  Böylece cilt tonu dengeleniyor, güneş lekeleri geri püskürtülüyor. 

O halde balık kolajeninin ve antioksidanların cildinizi koruyan yenileyici etkisini buluşturalım:

İçten beslenen cilt, enerjisini kısa sürede dışa vuran bir yapıya sahip. Cildinizi içten dışa besleyen ve yaz boyu güneş lekelerine karşı önlem almanızı sağlayan Collagen Premium 10000 ile cildiniz daha güvende.

10.000 mg tip 1 hidrolize balık kolajeni Collagen Premium 10000, içeriğindeki tazeleyen yeşil çay polifenolleri, kolajen üretimini destekleyen ko-enzim Q10, metilsülfonilmetan (MSM), hyaluronik asit, vitamin ve mineraller ile güçlü antioksidanları ve balık kolajeninin en etkili formunu bir arada sunuyor.  Güneş ışınları ile karşı karşıya kalan cildiniz için, günde 2 ölçek (50 ml) Collagen Premium 10000 tüketmek, tek bir adımda beklenilen maksimum etkiyi elde etmenizi sağlıyor. Güneş lekeleri ise düzenli kullanımı ile tarihe karışıyor. 

(0) Yorum

Yorum yapın