Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Güçlü ve Sağlıklı Tırnakların Sırrı: Keratin

Tırnakların, sağlığınızdaki gidişata dair önemli ipuçları verdiğini biliyor muydunuz? Güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak sadece görünüşte yakaladığınız olumlu bir durum değil, genel sağlığınızın da iyi yönde ilerlediğinin bir habercisi olabilir. Ancak tırnaklarınızdaki sağlıksız görünüm her zaman ciddi problemler sonucu oluşmaz. Kırılgan ve güçsüz tırnaklar vitamin, mineral ve keratin eksikliğinden de kaynaklanabilir. Tırnaklarınızda daha sağlıklı ve estetik görünüm elde etmek için keratin bakımı yaparak güçlü ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz. 

Keratin Tırnağa İyi Gelir Mi?

Keratin, proteinin içindeki yapı taşlarından biridir ve tırnakların ana maddesidir. Bu sebeple yeterince keratin almak ve takviyeler ile tırnakları güçlendirmek gerekir. Keratin takviyelerinin besleyici özelliği sayesinde tırnaklarınızdaki kırılmalar ve sararmalar azalır ve tırnaklarınız güç kazanır. 

Keratin Eksikliğinde Tırnaklarınızda Yaşanan Değişim

Sadece tırnaklar için değil, vücudumuzun hemen hemen her şey için proteine ihtiyacı var. Keratin, vücudumuzda bolca bulunan temel proteinlerden biri. Zarar görmüş hücreleri yenilemek ve üretimini teşvik etmek için yeterli protein alımına ihtiyacınız var. Çünkü protein yetersizliğinde, tırnaklarınız dâhil genel sağlığınız da olumsuz yönde etkilenebiliyor. 

İnsan vücudu doğal olarak bu proteini üreten bir yapıda olsa da, yaş ilerledikçe üretimi zamanla azalıyor. Zaman geçtikçe, cildinizde ve saçlarınızda gözlemlediğiniz etkiyi tırnaklarınızda da görmeniz mümkün hale geliyor. Keratin eksikliği sebebiyle tırnaklarınızda zamanla renk değişimi, kırılma ve incelme oluşuyor. Tırnak ve saç sağlığındaki etkili rolü bilinen keratin, tırnaklarınızın daha güçlü ve sağlıklı uzamasını sağlıyor. 

Keratin Tırnak

Güçlü ve Sağlıklı Tırnaklara Sahip Olmak için Ne Yapmalı?

Gün boyu vücudumuzda en sık gördüğümüz yer olan ellerimiz, bakımlı ve güzel görünmeyi hak ediyor. Tırnaklar ise bu güzel ve bakımlı görünümle bütünleşen ve estetik görüntüyü yakalamak için çeşitli işlemler uyguladığımız bir organ. Ancak bazı faktörler tırnaklarınızın güçsüzleşmesine sebep oluyor.

Örneğin kalıcı oje uygulaması gibi çeşitli kimyasal işlemler, tırnaklarınızın zayıflamasına ve eski sağlığını yitirmesine neden oluyor. Bu işlem sırasında uygulanan yöntemler, tırnakların UV ışınlarına maruz kalması, işlem sonrası bir ay boyunca hava almaması, tırnak sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Bunun yanı sıra oje, aseton gibi kozmetik ürünler de aynı etkiye sebep olabiliyor. Bu etkileri dengelemek, azaltmak ve tırnaklarınızı onarmak için bazı önlemler almak ve etkili bir bakımı ihmal etmemek gerekiyor: 

Tırnaklarınızı zaman zaman dinlendirmeyi unutmayın:

Tırnaklarınızı sık sık kimyasal işleme ve kozmetik ürünlerine maruz bırakmak, az önce belirttiğimiz gibi istenmeyen sorunlara yol açıyor. Her gün oje sürmek yerine, tırnaklarınızın 1-2 gün hava almasına izin vermek oluşabilecek bazı problemlerin önüne geçebilmenizi sağlar. 

Güçlendirici vitamin ve minerallere yönelin:

Keratin haricinde, tırnak yapısında çeşitli başka vitamin ve mineraller de mevcut. A, E, B ve D vitaminleri ve kalsiyum gibi… Bu vitamin ve mineralleri barındıran gıdalara ve takviyelere yönelmek, zamanla olumlu değişimler yaşanmasına yol açarak, daha güçlü ve sağlıklı tırnak yapısına sahip olmanızı destekleyecektir. 

Tırnaklarınızın da neme ihtiyacı var, nemlendirmeyi unutmayın:

Sağlıkla uzayan güçlü tırnakların en temel ihtiyaçlarından biri de Nem. Güçlü tırnaklar için, tırnak sağlığına dikkat etmek gerekiyor. Sağlıklı tırnaklara giden yollardan biri ise onları nemli tutmak. Ellerinizi her gün nemlendirerek, tırnak bakımındaki önemli adımlardan birini tamamlamış olursunuz.

Güçlü tırnaklara giden yolda biotin de var:

Araştırmalar, soyulmaya ve kırılmaya yatkın olan tırnakların biotin eksikliğinin bir işareti olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle biotin içeren takviyeleri hayatınıza dâhil etmek tırnak sağlığınızı desteklemek açısından güzel bir fikir.

Tırnak diplerinizi besleyin:

Cilt dokusunda, saç ve tırnaklarda sağlıklı hücre büyümesinden sorumlu folik asit, tırnak diplerinizi derinlemesine besleyerek tırnağı oluşturan hücreleri onarmaya ve çoğaltmaya yardımcı oluyor. Genel tırnak sağlığına katkısı olan bu durum ile renk bozukluğu ve kırılmaların önüne geçmek mümkün. Yani, folik asit içeren takviyelere yönelmeniz doğru bir hamle olabilir. 

Tırnak dostu beslenme programını diyetinize dâhil edin:

Yıllardır yalnızca kilo vermeye yönelik hazırlanan şok diyetleri unutun, çünkü genel sağlığınız dâhil tırnaklarınızı da olumlu etkileyen diyetler çeşitlilik barındırır. Güçlü ve sağlıklı tırnaklar için önerilen beslenme düzenine renkli meyve ve sebzeleri, yeşil yapraklı sebzeleri, sağlıklı kuruyemişleri ve deniz ürünlerini ekleyin. 

Tırnaklarınızdaki sağlıklı görünüme keratin ile kavuşun:

Keratinin besleyici özelliğinden faydalanmak tırnaklarınız için uygulayacağınız en etkili bakım. Keratin açısından zengin olan takviyelerin düzenli kullanımıyla tırnaklarınız her geçen gün daha kuvvetli, parlak ve sağlıklı olur. Kırılgan ve yıpranmış yapısını geride bırakan tırnaklarınız, ihtiyaç duyduğu keratin ile güç kazanarak uzar. 

Tırnak sağlığındaki en zahmetsiz ve etkili bakımı sağlayan içilebilir hidrolize sıvı keratin Style Enhance’in zenginleştirilmiş formülü ile her geçen gün farkı hissedin… İçeriğindeki hidrolize sıvı keratin, biotin, folik asit ve çeşitli vitamin & mineraller sayesinde güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak, tırnaklarınızdaki yıpranmış etkiyi azaltmak çok kolay. Tek yapmanız gereken yatmadan önce bir ölçek içmek!


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın