Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Gençliğin Işıltısını ve Dinamizmi Hayatınıza Getirecek Anti Aging Çözümleri

Uzun ve sağlıklı bir yaşam arzusu insanlık tarihi kadar eski. Tıpkı bedenimizde zamanla gerçekleşen değişimleri yavaşlatma arzumuz gibi... Sadece günümüzde değil, eski medeniyetlerde bile insanlar güzelliklerini ve sağlıklarını korumak için çeşitli arayışlara girdiler, farklı şeyler denediler. Antik Mısır’ın çamur banyoları, Kleopatra’nın güzellik sırları, Kore hanedanlığı kadınlarından günümüze ulaşan cilt maskeleri, topraklarımızın kültürüne ait Türk hamamları ve çok daha fazlası... İnsanoğlunun tarihi, bedenini olabildiğince az değişimle, en uzun süre ve olabilecek en iyi durumda tutma arzusuyla dolu. Gençlik pınarları, sonsuz yaşam iksirleri tam da bu yüzden dilimize dolanması mı?

 

Bilim ve teknoloji henüz ölümsüzlüğün formülünü bulamadı ama insan bedenine ait sırları, zamanın ve çevrenin insanda yarattığı değişimlere dair soruları cevapladı ve cevaplamaya devam ediyor. Elbette bu cevaplar “peki bunları nasıl önleriz” şeklindeki soruları da beraberinde getiriyor. Sonrasında cevaplanan her bir soru da hayatımıza konfor, sağlık ve zaman ekliyor. Ne heyecan verici bir süreç, değil mi!

 

Işıl ışıl bir cilt ve güçlü kemikler için kolajen takviyesi 

Yaşla birlikte vücudumuzda daha az sentezlenmeye başlayan kolajen, tüm dokularımızda ve organlarımızda en çok bulunan ve bağ dokusunu güçlendiren bir protein türüdür. Azalmaya başlaması kırışıklıklara, eklem ve kemik hastalıklarına, organlarda bozulmaya, diş ve tırnak sağlığında değişimlere sebep olur. Kolajen kaybı yirmili yaşların ortalarında başlar. Kolajeninin vücutta üretimini kemik suları, çeşitli meyveler, koyu yeşil yapraklı sebzeler gibi diyetine eklemeler yaparak arttırmak mümkün ama bu çabalar çok yeterli değil.

 

Bu nedenle kolajen takviyesi kullanmaya başlamak hızlı ve gözle görülebilir sonuçlar almak için iyi bir çözüm. Özellikle bağırsaklar tarafından emilimi en kolay olan balık kolajeni, vücudunuzda gözle görülür farklar yaratacak. Tamamen balık derisi ve pulundan üretilen ElySuisse kolajen ürünlerini mutlaka denemelisiniz. ElySuisse kolajen destekleri ile ilgili bilgi almak ve sipariş için burayı inceleyebilirsiniz.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve zinde bir hayat için çinko

Bağışıklık, DNA sentezi, protein üretimi, kemik ve cilt sağlığı gibi birçok farklı sistemde rol oynayan çinko, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu en önemli elementlerden biri. Tüm hücrelerin yapısında bulunduğu için bağışıklık hücrelerinin üretiminde de önemli görevler üstlenir. Günlük çinko ihtiyacı olan 10-15 miligramın altına düşüldüğünde ise tüm bu görevlerin yerine getirilmesi aksayabilir. Çinko açısından zengin olan besinler et, yumurta, deniz ürünleri ve tahıllar. Kolajen sentezi için de önemli olan çinkonun ElySuisse ürünlerinde de bulunduğunu belirtelim.

 

Karaciğer lekelerine ve göz altı koyulaşmalarına karşı C vitamini

C vitamininin erken yaşlanmaya karşı koruyucu olduğu tartışmasız bir gerçek. C vitamini sadece güçlü bir antioksidan değil, aynı zamanda yaşlanmanın belirtileri olan "karaciğer lekelerini" ve göz çevresindeki koyulaşmayı gidermek için bir açıcı. C vitamini yiyeceklerde bulunabilir veya ek formda alınabilir. Bir yetişkin için önerilen günlük miktar ise 65 ila 90 miligram.

 

Kemik erimesinin önüne geçmek için manganez

Manganez, kemik kütlemizin oluşumunda rol oynar ve kalsiyum emilimi, bağ dokular, proteinlerin sentezlenmesi, besinlerin enerjiye dönüştürülmesinde gerekli olan bir mineraldir. Ayrıca kan şekerini düzenler. Baklagiller, filizlenmiş tohumlar ve kuruyemişler, manganez yönünden zengin besinlerdir. Özellikle kemik erimesine karşı günlük 2 miligram olan manganez ihtiyacınızı karşıladığınızdan emin olun.

 

Kas kaybını önlemek için doğru protein kaynakları

Protein almak, kas yapınızı korumaya yardım ettiği gibi metabolizmanızı da hızlandırır. Yağsız protein kaynaklarını tercih etmek, sadece hayvansal değil bitkisel protein kaynaklarından da faydalanmak sağlığınız için önemli. Bu noktada fasulye, nohut ve mercimeği sofranızdan eksik etmeyin.

 

Bu sihirli destekleri hayatınıza katarken asla unutmamanız gereken vazgeçilmez doğruların altını çizmeden geçmek istemeyiz: günde 2 ila 2,5 litre su tüketin, düzenli uykudan vazgeçmeyin, hareketi ihmal etmeyin. Ne istediğini bilen, ayakları yere sağlam basan, güçlü ve sağlıklı bir kadın olarak yeni yaşların ve hayatın tadını çıkarın.

Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın