Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Ejderha Kanı Ağacı: Cilt Güzelliğindeki Doğal Mucize

Son yıllarda cilt bakımı üzerinde yarattığı pozitif etkiler ile adını duyurmaya başlayan tropik Ejderha Kanı ağacını duydunuz mu? Bu ağacın reçinesinden elde edilen doğal madde ile cildinizde yaşlanma karşıtı, leke önleyici, cilt tonu eşitleyici ve daha birçok şaşırtıcı sonuçlar elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? 

Aslında Ejderha Kanı ağacının mucizevi etkileri çok eski çağlarda keşfedildi ve tıp bilimi dâhil pek çok alanda farklı kültürler tarafından senelerdir kullanılıyor.  

Adını daha önce muhtemelen duymadığınız ağacın reçinesinden, insan sağlığını olumlu etkilemesi sebebiyle aslında çok eski çağlardan beri faydalanılıyordu. Bu doğal madde, günümüzdeki kullanımıyla ise cildimizin daha canlı, esnek, ipeksi ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Cilt üzerindeki olumlu etkilerinden önce, bu ağacın nerede yetiştiğine ve bazı özelliklerine değinelim:

Ejderha Kanı Ağacı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

İsmini, gövdesinde barındırdığı, insan sağlığını olumlu etkileyen kırmızı reçineden alan Ejderha Kanı Ağacı (Latince ismiyle Dracaena Drago), subtropikal iklimde yetişiyor. Hint Okyanusu iklimine uyum sağlayan bu ağacın ana vatanı ise Kuzey Atlantik Okyanusu’nda bulunan Cape Verde Adası, Kanarya Adaları ve Madeire Adaları. 

Yeşil ve iğne yapraklı olan, sıra dışı ve ihtişamlı görünümüyle dikkat çeken Ejderha Kanı ağacını diğer ağaçlardan ayıran pek çok özellik mevcut. Gövdesinde barındırdığı, kana benzeyen yapısı ve kırmızı rengiyle, bazı ilaçların hammaddesi olarak değerlendirilmesi dâhil birçok alanda kullanılan reçinesi ise oldukça değerli. Antik çağlardan beri, özellikle insan sağlığındaki etkin kullanımı ile öne çıkan ve son derece güçlü antioksidan özelliği sahip bu reçinenin, cilt sağlığı haricinde vücudu olumlu etkileyen pek çok özelliği bulunuyor. 


Ejderha Kanı Ağacı Reçinesinin Faydaları: Antik Çağlardan Gelen Sağlık Kaynağı

Araştırmalar sonucuna göre, Ejderha Kanı ağacının reçinesi içinde, insan ve hayvanların kanında mevcut olan demir maddesi bulunuyor. Bu sebeple eski çağlardan beri bazı hastalıklarda kullanılan ve iyileştirici gücü bulunan, yaraları iyileştirmeye yardımcı reçine, vücudumuzda mucizevi bir etki yaratabiliyor. 

Bu görkemli ağacın, tıp biliminde etkin rol almaya başlamasının hikâyesi, Çinliler, Araplar, Antik Yunanlar ve Romalılara kadar dayanıyor. Örneklendirmemiz gerekirse, Sokorta Adası’nda bulunan Moomy şehrinin yerlileri, Ejderha Kanı ağacı, hem mide rahatsızlıklarının tedavisinde hem de egzama gibi cilt hastalıklarının iyileşmesine yardımcı bir antiviral olarak kullanıyordu. Kansere karşı bileşenleri barındırması (hücrelerin mutasyona uğramasını durdurarak kanserli hücrelerin oluşumunu engelliyor.), antiviral, antimikrobiyal, antioksidan, antidiyabetik ve antifungal özelliklere sahip olması nedeniyle küçük yanıklarda yahut kanama ve dizanteri tedavisinde kullanılması da bilinen işlevlerinin arasında bulunuyor.

Ejderha Kanı ağacı hakkında şu ana kadar edindiğimiz bilgiler hâlihazırda oldukça şaşırtıcıyken, ağaçtan elde edilen reçinenin cilt üzerinde de olumlu etkileri olduğu gerçeğidir. O halde, asıl merak ettiğimiz konuya, reçinenin antioksidan özelliğine ve cildimizdeki reaksiyonlarına değinelim:

Ejderha Kanı Ağacının Cilt Güzelliğindeki Etkisi

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerinin yanı sıra, son yıllarda yapılan araştırmalar doğrultusunda bu ağacın bitki öz suyunun değerli bir kozmetik maddesi olarak da kullanılabileceği kanıtlanmış durumda. Reçinenin, yapısında barındırdığı “antioksidan alkoloid” bileşeninin ne denli etkili olduğunu açıklamamız gerekirse; bu ağacın pek çok kullanıma açık bitki öz suyu bilinen C vitamininden yirmi kat, E vitamininden ise 50 kat daha güçlü! Yani bir damlası bile cilt güzelliği ve sağlığı için son derece değerli. 

Çevresel faktörlerin, yaşam standardımızın, beslenme düzenimizin cildimizi nasıl etkilediğinin farkındayız. İşte bu faktörler sonucu meydana gelen cilt problemleri, kullanacağınız güçlü antioksidanlar sayesinde minimuma indirgenebilir. 

Ejderha Kanı ağacı reçinesi içeren doğal kozmetik ürünlerinin düzenli kullanımı sonucu daha aydınlık, daha esnek, daha canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşurken; cilt lekelerinde ve gözeneklerde azalma da gözlemleyebilirsiniz. Çok güçlü bir antioksidan olması sebebiyle, gerçekleştirdiği yaşlanma karşıtı bakımın etkilerinin de daha belirgin olacağı kaçınılmaz bir gerçek. 

Livia Stem Cell Serum 

Cildimizin daha sağlıklı görünmesinin önünde bir engel olan ve kolajen üretimine zarar veren serbest radikalleri, antioksidan ve kolajen desteği sağlayan bitkisel ürünlerle uzaklaştırmak mümkün. 

Elysuisse Livia Stem Cell Serum, Tropikal Ejderha Kanı ağacından elde edilen kök hücreleri barındıran formülü ile cildinizde antioksidan etkisi yaratırken, pek çok cilt problemine veda etmenizi sağlıyor. Yoğun besleyici özelliği sayesinde, kolajen sentezini ve hücre yenilenmesini teşvik ederken, içeriğindeki hyaluronik asit ile cildinizin kaybettiği nem dengesini sağlamaya da yardımcı oluyor. 

Ejder kanı ağacından üretilen reçine ve hyaluronik asit dışında içerdiği probiyotik ile ise; gün içinde maruz kaldığımız stres, hava kirliliği, zararlı güneş ışınları gibi birçok çevresel faktör nedeniyle yıpranan cildimizde onarıcı, cildin direncini artırıcı bir dokunuşta bulunuyor ve cilt üzerinde koruma kalkanı olma görevini üstleniyor. 

Doğal bileşenlerden oluşan, düzenli kullanım sonucu cilt üzerinde uzun soluklu olumlu etkiler yaratan Livia Stem Cell Serum ile cildinizin daha berrak ve sağlıklı görünmesini sağlamak mümkün.


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın