Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Göz Çevresi Bakımı: Daha Genç Görünmenin Anahtarı

Göz çevrenizin, yüzünüzün geri kalanındaki deriden on kat daha ince bir yapıda olduğunu biliyor muydunuz? Göz çevresi, hassas bir yapıda olması sebebiyle dış etkenlere çok daha açıktır ve kırışıklık, kaz ayağı ve ince çizgilerin oluşumuna daha yatkındır. Etkili bir göz çevresi bakımı ve uygulayabileceğiniz birkaç adım ile genç görünmenin ilk aşamasını kolaylıkla geçebilirsiniz. 

Göz Çevresi Problemleri Neden Oluşur? 

Gerçek şu ki, göz altı kırışıklıkları aslında herkeste var. Küçük bir çocuğun gülümsemesini hayal edin, göz çevresinde ince çizgiler oluştuğunu fark edeceksiniz. Asıl endişe, herhangi bir mimik kullanılmadığında bile bu çizgilerin gözle görülür halde olmasıyla başlıyor.

Yaşlanmanın ilk belirtilerine rastlanılan göz çevresi, daha özenli ve etkili bir bakım rutinine sahip olmanızı gerektiriyor. Yalnızca ilerleyen yaş değil, cildinize zararı olan tüm dış etkenler de göz çevresinde kırışıklığa, ince çizgilere, göz altı torbaları ve morluklarına; kısaca yorgun bir görünüme sebep olabiliyor. 

Daha genç, canlı, enerjik bir görünüme kavuşmayı hepimiz isteriz. Bunun için göz çevresindeki sorunlara neden olan faktörleri detaylı bir şekilde tespit edebilmek gerekiyor: 

  • Çevresel faktörlerin geçersiz sayıldığı genetik yatkınlık durumunda göz çevresi problemleri daha erken yaşlarda oluşabilir. Tek yapmanız gereken, güçlü bileşenleri içeren bakım ürünleri ile cildinize gereken özeni göstermek. 
  • Bazı günlere daha yorgun bir görünümle mi uyanıyorsunuz? Yorgunluğun ilk belirtileri göz çevrenizden anlaşılıyor. Dönemsel olarak gözlemlenen göz altı morlukları ile beraber solgun bir görünüm, yaşam tarzınızın yansıttığı sonuçlardan ibaret. Cilt güzelliğinizi desteklemek için dengesiz beslenme alışkanlıklarından uzak durmaya, uyku düzeninize dikkat etmeye, zararlı alışkanlıkların yerine daha faydalı olanı benimsemeye ihtiyacınız var. 
  • Her zaman belirtiyoruz, cildin en büyük ihtiyaçlarından biri su! Gün içerisinde yeteri kadar su içmemek sağlığınızı etkilediği gibi göz çevrenize de etki ediyor. Daha dinç bir görünüme giden temel yolu atlamayı ihmal etmemenizi öneriyoruz. 
  • Çay ve kahve enerjinizi yükseltiyor olabilir. Ancak dozu aşıldığında göz çevresindeki belirtilerini hemen fark ettiriyor. 
  • Kolajen eksikliği tüm vücudunuzda etkisini gösterdiği gibi, cilt ve göz çevresi sağlığını da olumsuz etkiler. Yaş ilerledikçe oluşan kolajen sentezinin azalması ile göz çevrenizde ince çizgilere ve kırışıklıklara rastlamak mümkün. 
  • Yaz aylarında uzun uzun güneşlenmenin keyfi farklı. Ancak güneşin içinizi ısıtan etkisine uzun süre maruz kalmak cildinizi ve göz çevrenizi yıpratabiliyor. 

En Etkili Göz Çevresi Bakımı Tüyoları

Yaygın kanının aksine, göz çevresi bakımı için problemin oluşmasını beklemek ve yaş ilerledikçe önlem almaya başlamak yeterli değil. 20’li yaşlardan itibaren kolajen sentezinin azalmasıyla gözlemlenen cilt sorunlarına erken müdahale edilmesi gerekir. Güzel haber, göz çevresindeki sorunlardan kurtulmak için pek çok yöntem var!

Kolajen eksikliğini takviyeler ile telafi edin

Ciltteki kolajen üretimi ne kadar azsa, kırışıklık ve ince çizgilere o kadar açığız demektir. Çözümü basit! Her gün düzenli olarak kullanabileceğiniz kolajen takviyesi ile cildinizin genel sağlığına katkıda bulunurken, göz çevresi endişelerini çözüme kavuşturabilirsiniz. 

Nemlendir, pürüzsüzleştir, dinç bir görünüme kavuş!

Göz çevrenize titiz davranın ve nemli tutmayı ihmal etmeyin. Çünkü pürüzsüz ve ince çizgilerden arınmış bir göz çevresinin en büyük ihtiyaçlarından biri nem. Nemlendirilmiş bir göz çevresi, daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmanızı da sağlar. Yeni bir güne başlarken aynaya baktığınızda karşılaştığınız dinç görünüm, enerjinize de yansır. 

Düzenli olarak yüz yogası yapmayı denediniz mi?

Daha önce denemediyseniz, sizlere hemen yüz yogasına başlamayı öneriyoruz. Doğal yöntemler ile cildi zamanın etkilerine karşı güçlendiren yüz yogası sayesinde göz çevresi bakımına da katkı sağlayabilirsiniz. Gerginlik ve stresi de azaltmaya yardımcı olan bu egzersiz ile strese neden olan faktörlerin etkisini yok ederek, cildinizdeki olumlu geri dönüşümlere şahit olabilirsiniz. 

Yüz yogası göz çevresi

Beslenme düzeninizden eksik etmeyin: Omega 3

Cilt dostu gıdalardan oluşan beslenme düzeninin ne kadar olumlu etkileri olduğunu biliyorsunuz. Omega 3 temel yağ asidi, cildinizi besleyerek onu genç ve esnek tutar, göz çevresi bakımını destekler, göz altı morlukları kaz ayakları ve kırışıklıklarındaki etkisini hissettirir. “Omega 3 içeren besinler hangileri?” diyorsanız:

  • Somon, morina ve ton balığı
  • Ceviz 
  • Chia tohumu 
  • Ispanak ve lahana

Makyajınızı temizlemeden günü bitirmeyin

Cildin en büyük düşmanı, makyajla uyumak. Makyajla uyuduğunuz gecelerin sabahında, göz çevrenizin nasıl göründüğünü biliyorsunuz. Makyaj temizleme aşamasını ihmal etmek, uzun vadede göz çevresini pek çok problemin oluşumuna açık hale getiriyor. Üstelik makyajınızı temizlemeden uyguladığınız göz çevresi serumu da cildinize nüfuz edemiyor. Fakat küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var; tahriş etmemek için göz çevresini temizlerken nazik olmanız gerekiyor. 

En etkili sonuçlar için disiplinli olun

Göz çevresi bakımı düzenli ve disiplinli bir bakım gerektirir. Güçlü bileşenlerin yer aldığı göz çevresi serumunu uzun vadeli kullanmanız ve mutlu eden sonuçlar için serum kullanımını aksatmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Peki, neden serum kullanmanız gerekiyor? 

Göz çevresi bakımı, kırışıklıklara karşı en verimli sonuçları doğuracak bir ürün kullanımını gerektiriyor. Güçlü bir göz çevresi serumu, kremlerden daha çabuk cilde nüfuz ediyor ve etkilerini çok daha yoğun hissettiriyor. 

Göz çevresi bakımının en güçlü silahı: Nyla Eye Contour Serum

Göz altı morluklarını kafeinle canlandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Her ne kadar tüketiminde yorgunluk belirtileri oluşsa da, kafeini cildinize uyguladığınızda göz çevrenizi canlandırabilirsiniz. Bu yöntemle sabahları göz çevresindeki şişkinlik belirtilerini de zamanla azaltabilirsiniz. Nyla Eye Contour Serum, göz çevresi bakımını kafeinle desteklerken, içeriğindeki bitkisel ekstraktlar, omega 3, 6, 9 yağ asidi bileşenleri ile kolajen sentezini de destekliyor! Omega 3 yağ asidinin göz çevresi bakımında ne kadar etkili olduğundan bahsetmiştik; cildinize uyguladığınız zaman yaşanacak dönüşümleri hayal edebilirsiniz. Yeni bir günün aydınlığının, her sabah cildinize de yansıdığı sabahlara uyanmak mümkün. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın