Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri: Zamanın Etkilerinden Arının

Cilt sarkması yaşanmasına sebep olabilen birçok faktör var; yaşın ilerlemesiyle kolajen sentezinin azalması, UV ışınları, dehidrasyon yani nem azalması ve daha fazlası… Parlak, yumuşak, dinç ve sıkı bir cilt ise, cildimizi betimlerken kullanmak istediğimiz kelimeler. Hepimiz, zamanın etkilerinden arınmış, sıkı ve berrak bir cilde kavuşmanın hayali içindeyiz. Cilt sıkılaştırma için önereceğimiz zahmetsiz ve keyifli tavsiyeler ile hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 

Cilt sıkılaştırma yöntemlerine dair detaylı bir incelemeye girmeden önce, cildinizde yaşadığınız sarkmaların nedenlerine değinelim:

  • Kilo kaybı yaşamak, cilt sarkmasına neden olabilir. Özellikle hızla kilo verdiren şok diyetler ve spor yapmadan bilinçsizce verilen kilolar, vücudunuzda sarkmalara yol açar. 
  • Hamilelik, özellikle karın bölgesinde sarkmalara sebep olabilir. 
  • Yaş ilerledikçe yaşanan kolajen kaybı sebebiyle cilt esnekliğini kaybederek, sarkma gözlemlenmesine yol açabilir. Cildin temel yapı taşı olan kolajen, eksikliği ile birlikte ciltte sarkmalar ve pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. 

Cildi sıkılaştırmak için çeşitli estetik müdahaleler bulunsa da, fazla çaba sarf etmeden sonuca ulaşabileceğiniz, vaktinizin küçük bir kısmını alan etkili yöntemler de mevcut. 

En Etkili Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Kırışıklık ve cilt sarkması, yalnızca yüz bölgesinde rastlanılan bir problem değil. Cildiniz, vücudunuzun bütününü kaplayan ve bu nedenle her zaman sıkı ve dinç görünmesini arzuladığınız bir organ. Yani, odaklanmanız gereken sadece yüzünüz değil, tüm vücudunuz. Cilt sarkmasının önüne geçebilmek için vücudunuzun hak ettiği özeni göstermek, cilt sıkılaştırmanın en önemli adımı. 

Kolajen içerikli kremlerin sıkılaştırıcı etkisi

Kolajen, hâlihazırda cildinizin yapısında bulunan bir protein. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yaşın ilerlemesiyle kolajen üretimi tehlike altına giriyor ve cildinizdeki bu değerli protein gün geçtikçe azalmaya başlıyor. Bu nedenle cildinizin esnekliğini ve dinç görünümünü korumanız şart. 

Cildinizdeki kolajen üretimini desteklemenin en keyifli hali ise kolajen içeren vücut kremleri kullanmak. Kolajen kremi, yumuşak dokusuyla cildinizi besler ve cilt sıkılaştırma etkisini zamanla gösterir. Her mevsim kullanıma uygun olan kolajen içerikli vücut kremi ile cildinize ekstra ilgi gösterebilirsiniz. 

Kilo verirken spor yapmak şart

Kilo verme umuduyla uyguladığınız diyetlerin cildinize zarar vermesine izin vermeyin. Diyet sırasında kas kütlesini artıracak ve kan akışını hızlandıran egzersizler yaparak cildinizin formunu koruyabilir, cilt sarkmalarını önleyebilir, hatta cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. 

Sağlıklı yaşama giden adımları tek tek atın

Kolajen ve elastin eksikliğini sağlıklı bir yaşam ile telafi edin. Yaşlanma karşıtı cilt bakımının en gerekli adımını sağlıklı bir yaşamı kucaklayarak atın. 

Bunun için gün içinde yeterli uykuyu almanız, faydalı yiyecekler ile beslenmeniz, bol bol su içerek toksinlerden arınmanız, sigara ve alkol kullanımına son vermeniz, güneş ışınlarından yeterli ölçüde faydalanıp fazlasından kaçınmanız gerekiyor. 

Shea butter ile tazelenin!

Cildinizi nemlendirirken, cildin üst tabakasını (epidermis) dolgunlaştıran ve sarkıklığı azaltan shea butter ile yenilenin. 

Shea butter, doğanın onarıcı gücünü gösteren bileşenlerden biri; var olan kırışıklığı azaltmaya yardımcı olurken, kolajen sentezini artırarak cildinize esnek bir yapı kazandırır. Kolajen ve shea butter ikilisinden oluşan sıkılaştırıcı bir vücut kremi düşünün; cildinizdeki olumlu ve besleyici etkileri saymakla bitmez. Shea butter içerikli vücut kremleri ile yenilenmenin ve tazelenmenin keyfine varın. 

Cildinizdeki sorunlu bölgeye masaj yapın

Cildinizde sarkma problemi yaşanan bölgeye masaj yapmanın kan akışını hızlandırdığını, uzun vadede cilt sıkılaştırıcı etkisi olduğunu biliyor muydunuz? 

Kırışıklık ve ince çizgilere de iyi gelen masajlar ile sıkılaştırıcı bir etki elde edebilirsiniz. Sorunlu bölgeye uygulayacağınız masajı desteklemek için kolajen kreminizi de yanınızdan eksik etmeyin. 

Cilt Sıkılaştırıcı Etkinin En Işıltılı Hali 

Cildinizin genç ve sıkı kalması için nem deposuna ve cilt bariyerini koruyucu bir bileşene ihtiyacı var. Bu ihtiyacı Sparkle Collagen Cream ile karşılayabilirsiniz.

İçerdiği kolajen ve bitkisel ekstraktlar ile cildinizde gözle görülür etkiler ve toparlanma sağlayan Sparkle Collagen Cream, shea butter ile gücünü katlayarak cilt sıkılaştırma etkisini kısa zamanda gösteriyor. Tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bu vücut kremi, içeriğindeki mika bileşeni ile cildinize ışıltılı bir görünüm de kazandırıyor; size ise, dinç görünümlü bir cilde kavuşurken hoş kokusunun ve ışıltısının keyfini çıkarmak kalıyor. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın