Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Cilt Serumu Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Cilt serumu popülaritesi hızla artan, kullanımı yaygınlaşan bir ürün. Bunun iyi bir sebebi var; çünkü gerçekten etkililer. Serum kullananları duyuyorsunuz, raflarda çeşitli ürünleri görüyorsunuz ama işe nereden başlamak, nelere dikkat etmek gerektiğini bilmiyor musunuz? Nemlendirici serum mu tercih etmeliyim, gözenek sıkılaştırıcı serum mu? İçeriğinde ne olmalı ne olmamalı? Bir nemlendirici krem de işimi görür mü? Piyasada bu kadar çok cilt bakım ürünü varken, serum kullanmaya karar vermiş dahi olsanız, kafanızdaki soru işaretleri bitmeyebilir. Çok da haklısınız.

Bu yüzden cilt serumu kullanmaya başlamadan önce aklınızdaki soruların cevabını bulacağınız bir derleme hazırladık.

 

Cilt Bakımı Serumu Nedir?

Serumlar cildiniz için gerekli pek çok bileşeni içeren konsantre ürünlerdir. Yoğunlaştırılmış, aktif bileşenler içeren formülleri sayesinde, geniş bölgeler için bile birkaç damla kullanmak yeterlidir. Zengin içeriğine rağmen kolay emilebilen, hafif yapısıyla diğer kozmetik ürünler gibi cildinizde tabaka hissi uyandırmaz. Yani aynı zamanda kullanması konforludur.

 

Cilt Serumunun Faydaları Nelerdir?

Serumlarda bulunan bileşenlerden her biri cildiniz için farklı bir sorunun çözümüdür. Örneğin, hyaluronik asit cilt için harika bir nemlendiricidir. Bu da daha esnek bir cilt, daha az kırışıklık demektir. Probiyotikler kızarıklıklara, sivilcelere karşı etkilidir. Kafein, kan dolaşımını hızlandırır, cildinizdeki şişlikleri indirir. Bunlar serumlardaki bileşenlerin en bilinenlerinden bazıları. Oysa çok daha fazlası var; vitaminler, mineraller, ekstraktlar. İşte serumlar bu birbirinden mucizevi bileşenleriyle cildinizi yatıştırır, besler, nemlendirir ve cildinize zarar verecek her şeye karşı bir zırh oluşturur.

 

Neden Cilt Serumuna İhtiyacınız Var?

Zamanla gelişiyor, büyüyor, olgunlaşıyoruz. Ancak zamanın tam tersine etki edip azalttığı şeyler de var; cilt sağlığımız gibi. Genç yaşlarda vücudumuzun kendi kendine sentezleyebildiği bazı bileşenlerin üretimi zamanla yavaşlıyor. Örneğin; kolajen ve hyaluronik asit... Vücudumuzda doğal olarak bulunan, cilt sağlığımız için oldukça önemli olan bu bileşenlerin sentezlenmesi yaş ilerledikçe azalıyor. Bu azalma takviyelerle desteklemediğinde de karşımıza cilt sorunları çıkıyor; kırışıklıklar, çizgiler, kurumalar ve hatta zor iyileşen yaralar gibi. Serumlar, cerrahi bir işlem olmadan cildinizi destekleyebilen en etkili ürünlerdir.

 

Cilt Serumu Yerine Nemlendirici Kullanmak da Aynı Etkiyi Yaratır mı?

Nemlendiricilerin içeriklerinin serumlarla bazı yönlerden benzeşiyor olması aynı etkiyi yaratacaklarını düşünmenize sebep olabilir. Oysa molekül ağırlıklarının, pH değerlerinin, özenle formülize edilmiş konsantre içeriklerinin katkısıyla serumlar derimizin yüzeyi olarak bilinen epidermisin altına kadar emilip, alt katmanlarda da çalışırken, nemlendiriciler epidermiste kalır. Yani yüzeyseldirler. Kabul edersiniz ki, bir sorunu çözmenin en etkili yolu, o sorunun derinlerine inmektir. :)

Ek olarak, serumların içeriğindeki her bir bileşen hedef odaklıdır ve serumlar bunların dışında herhangi bir katkı maddesi içermezler. Nemlendiriciler, kremler ve pek çok kozmetik ürün içinse bunu söylemek zordur.

 

Cilt Serumları Hangi Aralıklarla Uygulanır?

İstikrarlı olmak pek çok kapıyı açan anahtar, tıpkı cilt bakımında da olduğu gibi. Düzenli kullanıldığında etkisini fazlasıyla hissedeceğiniz serumlarınızı, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere, temiz bir cilde, hafif bir masaj eşliğinde uygulamanızı öneriyoruz. Yani artık sabah uyandığınızda ve gece yatmadan önce sağlıklı bir rutininiz var.

 

Sağlıkla ışıldayan, yumuşacık, pürüzsüz bir cilt çoğumuz için önemli. Dolayısıyla cilt bakımı söz konusu olduğunda, en etkili yöntemi, en doğru kaynağı araştırmanın peşine düşüyoruz. Bu artık bir sır değil; araştırmalar bu yöntemin serumlar olduğunu söylüyor. Sizi içerikleri özenle hazırlanmış, cildinizin en iyi destekçisi olacak ElySuisse ailesiyle tanışmaya davet ediyoruz! ElySuisse sunduğu özel ürün yelpazesiyle, cildinize ihtiyacı olan desteği bulabileceğiniz doğru adres.


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın