Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Cilt Bakımında Yeşil Çay: Cildin Doğal Işıltısını Koruyun

Biz onu yağ yakıcı etkisiyle biliyoruz… Diyet programımızın ayrılmaz bir parçası olan yeşil çay, aslında bilinenden çok daha fazlası. Camellia cinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen yeşil çay, metabolizmaya sağladığı katkıların yanı sıra cilt bakımında da mutlu eden sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Günlük yaşantımıza rahatlatıcı ve yenileyici bir etki getiren sağlık deposu yeşil çayın, cildimiz üzerindeki etkilerini beraber inceleyelim. 

Yeşil Çay Hakkında Kısa Bir Bilgi 

Şaşırtıcı etkileri yüzyıllar önce keşfedilen yeşil çayın kökeni Uzakdoğu’ya dayanıyor. Japon rahiplerin Çin’e ziyareti sırasında keşfettikleri bu doğal mucize, günlük yaşantıda rolünü alıyor ve meditasyon esnasında zihinsel odaklanma amacıyla yıllarca kullanılıyor. Geçmişten bu yana popülaritesini yitirmeyen bu bitkiyi eşsiz kılan özelliklerinden biri, doğal bir antioksidan kaynağı olması. 

İşlenme yöntemi açısından siyah çaydan farklılık gösteren (ve aslında siyah çayın yapraklarından elde edilen) yeşil çay, fermente edilmeden ve herhangi bir oksidasyon sürecine uğramadan hazırlanıyor. Bu nedenle klasik çaya oranla barındırdığı polifenoller (kateşin olarak da adlandırılıyor) ile çok daha fazla antioksidan içeriyor. 

Polifenol nedir merak edenlere: 

Çoğunlukla bitkilerde bulunan polifenoller, birden fazla fenol grubunun birleşimiyle oluşan, insan sağlığına faydalı bir madde. Yeşil çay ise, antioksidan özelliğini polifenollerden alıyor. 

Cilt Bakımında Yeşil Çay: Cildin Doğal Işıltısını Koruyun

Cilt Bakımında Yeşil Çayın Eşsiz Faydaları 

Yaşlanma karşıtı (anti-aging) cilt bakımı denildiğinde aklımıza ilk gelen mucize, antiksiodanlar. Antioksidanların dış etkilere karşı koruyucu ve onarıcı gücü sayesinde, cildimiz doğal ışıltısını yitirmeden yıllar boyu korunuyor. Doğal bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, cilt bakımındaki düzenli kullanımıyla gözle görülür etkiler elde etmenizi sağlıyor. 

 • Yeşil çay, içerdiği polifenoller ile antioksidan ve anti-inflamatuar bir etki gösteriyor. Bu etkiyle birlikte, yaşlandırma potansiyeli bulunan faktörlere karşı cildiniz savunma geliştiriyor ve kırışıklık, ince çizgi, sarkma gibi problemlerden arınıyor. 
 • UV ışınları, zararlı alışkanlıklar ya da yaşın ilerlemesi sonucu oluşan cilt lekelerine karşı aydınlık veren etkisiyle, cildin pürüzsüzlüğünü koruyor. 
 • Yeşil çayın içeriğindeki ana polifenol “epigallokateşin gallat” (EGCG), genel sağlığa olan katkılarının yanı sıra cilde faydalarıyla da biliniyor. Çok güçlü bir antioksidan olan bu madde, cildi serbest radikallere karşı gün boyu savunuyor. 
 • Siyah çaydan farklı olarak bol miktarda C vitamini içeren yeşil çay, cilde aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırıyor. 
 • İçerdiği kafein, kan damarlarını küçülterek ciltteki şişkinliğin azalmasına yardımcı oluyor. 
 • Yeşil çayın gizli gücü polifenoller, cildi içten dışa besleyerek nemli ve yumuşak bir cilt vaat ediyor. 
 • Çok yönlü etkisiyle, akne, sivilce, cilt lekeleri, akne rozasea ve sedef hastalığı gibi pek çok dermatolojik problemle başa çıkabiliyor. 
 • EGCG polifenolü, DNA onarımını teşvik ederek cildi olası hasardan koruyor. 
 • Güneş ışınları ve hava kirliliği sonucu oluşan hiperpigmentasyon problemine karşı savaşan özelliğiyle, cildin berrak ve pürüzsüz bir yapıya bürünmesini sağlıyor. 
 • Anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özelliği sayesinde, cildin ekstra sebum üretme olasılığını ortadan kaldırıyor ve gözenekleri açıyor. Doğal bir temizleyici olarak adlandırabileceğimiz yeşil çay, böylece çoğunlukla yağlı ciltlerde gözlemlenen sivilce, akne ve siyah nokta oluşumunu engelliyor. 
 • Cildi sıkılaştırma etkisi bulunan B12 vitamini içeriğiyle, genç bir cildin canlılığını yansıtıyor. 
 • Yeşil çayda bulunan A, C ve E vitamininin kolajen üretimini artıran özelliği, yaşlanma belirtilerini azaltıyor. 
 • Cilt bakımında düzenli olarak kullanılan yeşil çay içerikli bir bakım ürünü, hücre yenilenmesini teşvik ederek tazelenmiş bir cilt elde etmenizi sağlıyor.
 • İçerdiği kafein ile kan damarlarını küçülttüğünü ve şişkinliği azalttığından bahsetmiştik. 
 • Yeşil çay, yeni bir güne uyandığımızda göz çevresinde yorgun görünüme sebep olan gözaltı morlukları ve şiş bir göz çevresiyle bu sayede mücadele ediyor. 
 • Tüm vücudu yatıştıran rahatlatıcı etkisiyle bilinen yeşil çay, cilt kızarıklıklarını da azaltarak cildi sakinleştiriyor.

Barındırdığı tüm bu etkilerin yanı sıra, yeşil çayın günlük tüketimi baştan aşağı sağlık aşılıyor! Dingin bir zihin, günün yorgunluğundan arınmış bir beden ve tepeden tırnağa tazelik hissi elde etmenizi sağlayan yeşil çay, pek çok sağlık sorunun ardında yatan sebepleri minimuma indirgiyor. Sağlıklı ve ideal bir kafein kaynağı olan yeşil çay, aynı zamanda enerjinizi de yüksek tutmanızı sağlıyor.

Balık Kolajeni ve Yeşil Çayın Cildi Onaran Gücü Bir Arada!

Cildinizi içten dışa besleyen Collagen Premium 10000, içeriğindeki tip 1 hidrolize balık kolajeni ve yeşil çay polifenolleri ile cilde zarar veren tüm etkenlere, hatta zamana karşı yanınızda. Yeşil çayın antioksidan özelliği ve balık kolajeninin cildi dört bir yandan koruyan gücüyle, cildinizin en sağlıklı formuna kavuşmak sizin elinizde. 

İçilebilir hidrolize balık kolajeni Collagen Premium 10000, kolajen peptitlerin yüksek oranda emilimi ve yüksek biyoyararlanımı ile cildinize sağlık ve gençlik aşılıyor. Collagen Premium 10000, yeşil çay ve balık kolajeninin yanı sıra zengin içeriğindeki ko-enzim Q10, metilsülfonilmetan (MSM), hyaluronik asit, vitamin ve mineraller ile cilt bakım rutininize yeni bir anlayış getiriyor. 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın