Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Cilt Bakımında Minerallerin Yeri ve Faydaları 

Çeşitli türevleriyle hayatımızda yer edinen mineraller, genel sağlığa katkılarının yanı sıra cilt bakımında da çığır açan faydalara sahip. Sağlıklı bir yaşamın temelini oluşturan, vitaminler ile birlikte işlevselliğiyle ön plana çıkan ve sağlıklı geleceğin inşasında büyük bir rol oynayan mineraller, insan vücudunda %4-6 oranında bulunsa bile dışarıdan takviye halinde edinilmesi gereken bileşenlerden oluşuyor. Cilt güzelliği üzerindeki sayısız etkisini de göz önünde bulundurduğumuzda, mineral alımına yaşantımızda yer vermemizin gerekliliği ortada. 

Mineral Nedir? 

Sağlıklı bir yaşama giden yolu zenginleştiren mineralleri, doğada bulunan inorganik maddeler olarak tanımlayabiliriz. DNA ve RNA oluşumunu sağlamak gibi temel görevleri bulunan mineraller, son derece kompleks bir sisteme sahip olan vücudun sağlıklı işleyişinin ayrılmaz bir parçası. Fakat vücudumuz esansiyel mineralleri kendi kendine üretebilme yetisine maalesef sahip değil. Bu noktada ipleri elimize alarak ihtiyaç duyduğumuz mineralleri gerek sebze meyvelerden, gerekse takviyelerden edinmemiz gerekiyor. 

Doğadaki En Önemli Mineraller ve Cilde Faydaları

Güzelliğin doğayla kesiştiği noktada minerallerin payı tahmin edilenden daha büyük. Peki, doğadaki hangi mineraller hem cildimiz hem de vücudumuz için gerekli? 

Manganez

“Mangan” olarak da bilinen manganez elementi, çoğunlukla böbreklerde, kemiklerde, karaciğerde ve pankreasta bulunan, bitkilerin fotosentez işlevini gerçekleştirebilmesinde öncü, yaşamın kaynağı oksijeni soluyabilmemizin temel sebebi olan mineraldir. 

Çok yönlü etkisini vücudumuzdaki her bir noktaya ulaştıran manganez, cilt güzelliğinde de adından sıkça bahsettiren özellikte. Örneğin, kan dolaşım hızına sağladığı katkıyla birlikte cilde oksijen iletilmesine yol açarak, cildin zamanla daha dolgun ve canlı bir yapıya bürünmesine yardımcı oluyor. Bu zengin minerali vazgeçilmez kılan bir diğer özellik ise, aslında vurgulamamız gereken en can alıcı nokta: Manganez cildin en büyük ihtiyacı olan kolajen üretimine de destek oluyor. Bu çifte etkisi ve genel sağlığa dokunan sayısız faydası, manganezi dışarıdan edinmenin gerekliliğini vurguluyor. 

Çinko 

Sağlıklı ve genç görünümlü bir cildin temel bileşenlerinden olan çinko, ciltteki kolajen üretimine destek olan ayrıcalıklı niteliğiyle kırışıklık, ince çizgiler ve sarkma gibi yaşlanma problemlerine karşı savunma geliştirmenizi sağlıyor. Yaşlanma karşıtı etkisinin yanı sıra, cilt lekelerine karşı savaş açarak daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilt vaat ediyor. Akne oluşumunu engelleyen ve yaraların da iyileşme sürecini hızlandıran çinko minerali, çok yönlü etkisiyle cilt bakımının vazgeçilmez bileşeni konumunda. 

Doğanın sihirli gücünü cilt bakımına taşıyan minerallerin etkisini cildinize yansıtmak için, her gün düzenli olarak Collagen Elegance 10000 kullanabilirsiniz!

10.000 mg tip 1 hidrolize balık kolajeninin gençliği açığa çıkaran imza etkisiyle Collagen Elegance 10000 Shot ve şurup, içeriğinde barındırdığı vitamin ve mineraller ile cildinizin her zamankinden daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Gün sonunda 1 shot Collagen Elegance 10000 Shot ya da iki ölçek (50 ml) Collagen Elegance 10000 Şurup ile minerallerin gizli gücünü cildinize taşıyabilirsiniz. 

(0) Yorum

Yorum yapın