Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Cilt Bakımında Antioksidanların Muhteşem Etkisi

Zengin bileşenlerin çok yönlü bakım etkisini cildinizde deneyimleme vakti geldi! Antioksidanlar, yaşlanma karşıtı cilt bakımı denildiğinde aklımıza gelen moleküllerdir. Cilt bakımında antioksidanlar, rutininize çeşitlilik katar ve cildinizi koruyan birçok etki yaratarak mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. 

Çevresel faktörlerin cildinizde yarattığı olumsuzlukların tümüyle baş edebilme yetisine sahip olan antioksidanlar, çeşitli formlarıyla cilt bakımının vazgeçilmez içeriği haline geldi. Yaşlılık belirtilerine karşı gösterdiği mücadelede başrol oynasa da, geniş yaş aralığına hitap eden sayısız etkileri de mevcut. Gelin birlikte antioksidanları daha yakından tanıyalım ve ciltte yarattığı olumlu sonuçları inceleyelim.

Antioksidan nedir, nasıl çalışır?

Antioksidanlar, cildinize zarar verme potansiyeli olan pek çok faktöre karşı cilt bariyerini güçlendiren ve koruma kalkanı oluşturan bileşenlerdir. Serbest radikalleri daha önce duymuş muydunuz? Antioksidanların üstlendiği cildi koruma görevi, serbest radikallerin devreye girdiği anda başlıyor. 

Serbest radikaller, cilt hücrelerinin zararlı çevresel faktörlerden etkilenerek (güneş ışınları, ekran ışığı, kimyasallar, hava kirliliği vb.) ortaya çıkardığı stabil olmayan moleküllerdir. Bu kararsız, birbiriyle eşleşmemiş birden fazla molekül, stabilite kazanmak için diğer moleküller ile etkileşime girer ve bu esnada sağlıklı cilt hücreleri zarar görür.

Serbest radikallerin kontrolden çıkarak, antioksidana oranla daha yoğun olduğu zaman ise, oksidatif stres oluşur. Cildimizin dokusunun ve hücrelerin yaşlanmasına sebep olan durum budur. Antioksidanlar, serbest radikalleri nötrleyerek ve yarattığı oksidasyon sürecine müdahale ederek cilt sağlığını korur. 

Antioksidanların cilt üzerindeki sayısız faydası

Güçlü bir antioksidan, cildinizi pek çok tehlikeye karşı korur. 

Çevresel faktörlerin yarattığı oksidatif stres durumuna karşı savunmasız değilsiniz. Serbest radikallerin cilt üzerinde oluşturduğu kırışıklık, mimik çizgileri, göz çevresi problemleri, kızarıklık ve nemsizlik gibi etkileri önleyen ve minimuma indirgeyen antioksidanlar ile cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. 

Başlıca özelliği, yaşlanma belirtilerini azaltmak!

Serbest radikallerin ciltte yarattığı olumsuz sonuçlardan biri, sağlıklı hücrelere zarar vererek kolajen ve elastin seviyesini düşürmek. Kolajen ve elastin, cildimizin doğal yollar ile ürettiği ve dış etkiler dâhil yaşlanma süreciyle azalmaya başlayan, gençliği koruyan bileşenler. 

Antioksidanlar ise, serbest radikalleri etkisiz hale getirerek cilt yaşlanmasının en büyük sebeplerinden biri olan kolajen eksikliğini önler. Böylece ince çizgi ve kırışıklıkların yer almadığı genç bir cildin önünü açar. 

Güneş ışınlarının yol açtığı fotoyaşlanmayı önler

UV ışınlarının özellikle dik açılarla yeryüzüne vurduğu tehlikeli saatlerde, cildin korunmasız bir şekilde bu etkiye maruz kalması oldukça zararlı. Güneşin yarattığı cilt problemleri arasında ise cilt lekeleri, kızarıklık, güneş yanıkları ve uzun vadede fotoyaşlanma yer alıyor. En güçlü antioksidanlar, güneş ışınlarının yarattığı bu hasarı önleyerek, cildinizi olası inflamasyondan korur. Bu nedenle cilt bakımında antioksidanların yer alması son derece önemli. 

Ciltteki renk eşitsizliğinin çözümü

Anti-inflamatuar özelliğiyle antioksidanlar, cildinizde zaman zaman meydana gelen renk eşitsizliğini gidererek dengeli ve berrak bir cilt sağlar. Cilt bakım rutininizde yer alan antioksidan içerikli bir cilt serumu, cildinizde elde etmek istediğiniz aydınlık görünümü destekler ve cilt kızarıklığını giderir. 

Her yaşta görülebilen cilt lekeleriyle mücadele 

Daha pürüzsüz, daha aydınlık bir cilt antioksidanlar ile mümkün!

Cilt lekeleri, hayatımızın herhangi bir döneminde, herhangi bir etki sonucu oluşabiliyor. Güneş ışınlarından zararlı alışkanlıklara kadar pek çok faktör, cildimizden inatla arınmayan lekelenme problemine yol açıyor. 

Doğanın mucizesi antioksidanlar, cildimizin her zamankinden daha pürüzsüz olmasını sağlayabilecek bir güce sahip. Antioksidan içeren bir cilt bakım ürününü rutin olarak kullanmak cildinizi canlandırıyor.

Cilt Bakımında Antioksidanların Muhteşem Etkisi

Doğadaki En Güçlü Antioksidanlar 

Cilt sağlığını desteklemek için, seçenekler arasında birçok antioksidan yer alıyor. Ancak aralarından en güçlü olanı tespit edebilmek ve üretimde nasıl bir aşamadan geçtiğini bilmek çok önemli. Güçlü formülüyle oksidatif stresi önleyebilme kapasitesi bulunan antioksidanları cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. 

Cildiniz için en iyi antioksidanları arıyorsanız okumaya devam edin. ElySuisse ürünlerinde de yer alan mucizevi antioksidanları sizler için derledik. 

Ko-enzim Q10

Vücut tarafından sentezlenme yetisi bulunan ko-enzim Q10, bilinen en güçlü antioksidanlardan biri. Somon, tuna balığı, yağlı balıklar, sakatat ve tam tahıllılar gibi birçok besinde bulunan koenzim Q10, cilt yaşlanmasına karşı savaşan ve yaşlılık belirtilerini en aza indirgeyen bir bileşen. 

Kolajen üretimini de destekleyen koenzim Q10, iyi yaşlanmaya giden cilt bakımında mutlaka edinmeniz gereken bir antioksidan. 

Yeşil Çay

Gündelik hayatta sık sık tükettiğimiz yeşil çay, cilt bakımının da vazgeçilmezi.

Faydalı etkisini ve antioksidan özelliğini içerdiği polifenollerden alan yeşil çay, cildinizin daha canlı bir formda olduğu günlere uyanmanızı sağlayan, cildi yatıştıran önemli bir besin kaynağı. Özellikle  fotoyaşlanma problemiyle mücadelede başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlıyor ve cildin genç yapısını yıllar boyunca koruyor. 

C Vitamini

C vitamini bilinen en etkili antioksidanlardan. Üstelik kolajen üretimine de destek oluyor! 

Hiperpigmentasyon, fotoyaşlanma sonucu oluşan cilt lekeleri gibi problemlerle savaşan C vitamini, daha aydınlık bir cilt sunuyor. Kolajen sentezini tetikleme özelliğiyle de cildinizin yaşlanma belirtilerine karşı savunma geliştirmesini sağlıyor. 

Metilsülfonilmetan (MSM)

Serbest radikallerin neden olduğu oksidatif stres karşısında güçlü etkileriyle bilinen metilsülfonilmetan (MSM), çeşitli cilt problemleriyle başa çıkma söz konusunda muazzam sonuçlar doğuruyor. Cildinizin sıkılığını ve esnekliğini, MSM içeren bir cilt bakım ürünüyle elde edebilirsiniz. 

Doğadan Elde Edilen Kök Hücreler

Kök hücre serumları, bitkilerin gövdelerinden ve reçinesinden elde ediliyor ve hücre hasarına karşı üstün bir bakım sağlıyor. 

Bitkilerin kök hücreleri yaşlanma sürecine girmeden, daimi olarak kaybolan hücrelerin yerine yenisini üreten bir yapıda. Kök hücrelerden elde edilen güçlü bir antioksidan özelliğine sahip cilt serumunun, cildinizde yaratacağı etkileri hayal edin!

Özellikle Ejderha Kanı Ağacı (Dracaena Draco) reçinesinden elde edilen kök hücreler benzersiz etkilere sahip. Bu ağacın reçinesi C vitamininden 20 kat, E vitamininden ise 50 kat daha güçlü. Dolayısıyla bilinen en güçlü antioksidan olarak kabul ediliyor. 

Hyaluronik Asit

Kendi hacminden 1.000 kat daha fazla su tutma becerisine sahip olan ve nemlendirme özelliğiyle tanıdığımız hyaluronik asit, aynı zamanda etkili bir antioksidan. Su kaybına uğrayan cildi derinlemesine nemlendirirken, serbest radikallerle savaşma özelliğiyle de cilt bakımının vazgeçilmezi. 

Doğanın iyileştirici gücünü gösterdiği maddelerden yalnızca biri olan antioksidanlar, cilt bakımında çok büyük fayda göreceğiniz özelliklere sahip. Cildinize uyguladığınız antioksidanların miktarı arttıkça, gösterdikleri etki daha da gözle görülür bir hal alıyor. 

(0) Yorum

Yorum yapın