Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

Bakışlarınıza Canlılık Katan Göz Çevresi Bakımı Tüyoları

Yoğun bir günün, akıp giden zamanın, güneş ışınları gibi çevresel faktörlerin ve zararlı alışkanlıkların izlerine rastladığımız ilk yer, göz çevresi. Birkaç saatlik uykusuzluk bile, bakışlarımızı anlamlı kılan bu bölgenin solgun ve cansız görünmesine sebep olabiliyor. Bu nedenle güzellik rutinimizin ilk odağında göz çevresi olmalı. Yaz mevsimi de kapıdayken, daha aydınlık ve UV ışınlarının potansiyel zararlarına karşı koruma geliştirebileceğiniz bir göz çevresi bakımı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Göz Çevresi Problemleri Neden Oluşur?

Cildin en narin noktası olan göz çevremiz, istikrarlı ve etkili bir bakımı hak ediyor. Kontrolünü çoğunlukla sağlayabileceğimiz çevresel faktörler ve zararlı alışkanlıkların dışında, müdahale edemediğimiz zamanın etkisi de göz çevresi problemlerini oluşturan nedenler arasında. 

 • Uykunuzu yeterince alamadığınız günlerin sabahında, göz çevrenizin daha şiş, koyu halkaların daha belirgin olduğu zamanları hatırlayın. Uykusuzluk ve bedensel yorgunluk, somut izlerini göz çevresine derhal yansıtır.
 • Zararlı alışkanlıklardan biri yoğun kafein tüketimi. Gün içerisinde daha enerjik olmak isterken, ölçüyü kaçırıp gereğinden fazla kahve tükettiğimizde göz altında koyu halka oluşumuna, istemeden kapı açarız.
 • Kolajen eksikliği, cildimizde ve tüm vücudumuzda istenmeyen etkiler yaratır. Gençliğin ışıltısı olarak tanımlayabileceğimiz kolajenin, 25 yaşından itibaren vücuttaki üretimini azaltması, göz çevresinin kırışıklık ve ince çizgilere daha açık hale gelmesine neden olur. 
 • Sigara, cildi yaşlandıran en önemli faktörlerden biri. Yaşam kalitesini adeta sekteye uğratan sigaranın, cildin en hassas noktasını hedef alması şaşırtıcı değil. Sigara, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinin çok daha erken oluşmasına neden olur ve yorgun bir görünüm yaratır.
 • Güneş, cildin alt katmanlarına kadar ulaşan ultraviyole (UVA ve UVB) ışınları içerir. Bu ışınlar, fotoyaşlanma olarak da adlandırılan probleme, yani cilt bariyerinin zayıflamasına ve cildin olması gerekenden daha hızlı yaşlanmasına sebep olur.
 • Ve tabii ki nem… Nemden yoksun bir göz çevresi, bütün canlılığını yitirir. Bu nedenle cilt, hem solgun bir görüntüye hem de kuruluğun zamanla yarattığı kırışıklıklara açık hale gelir. Dolayısıyla göz çevresi bakımını günü gününe uygulamalı ve gereken özeni ihmal etmemeliyiz.  

En Etkili Göz Çevresi Bakımı

Yaz mevsiminin enerjisini yansıtın!

Henüz yaz gelmeden, mevsimin o muhteşem enerjisini göz çevrenize yansıtmaya ne dersiniz? Daha sağlıklı ve canlı bir görünümün ilk adımı ciltte, dolayısıyla göz çevresinde başlar. Göz çevresinde beliren problemler doğal bir sürecin ve yaşam tarzının sinyalleri olduğuna göre, rutininize ekleyeceğiniz ufak dokunuşlar sayesinde cildinizin en sağlıklı formuyla yaza merhaba diyebilirsiniz.

Bakışlarınıza Canlılık Katan Göz Çevresi Bakımı Tüyoları

Peki neyi hedefliyoruz?

 • Göz altı morlukları ve koyu halkalar
 • Göz çevresi kırışıklıkları
 • Göz altı torbaları
 • İnce çizgiler
 • Kaz ayakları
 • Nemsizlik
 • Solgun görünüm

İlk Adım: Temizlik

Gün sonunda gelen tatlı yorgunluk, cilt bakımıyla aramıza bir duvar örse de, cildi temizlemeden uykuya dalmanın uzun vadedeki sonuçları hiç iç açıcı değil. Bu nedenle cilt bakımının temel aşaması, temizlik. Günü bitirirken makyajı silmeden ve cildi arındırmadan uyumak, hücre yenilenmesinin en yüksek seviyede olduğu uyku vaktini heba etmek demektir. Üstelik gözenekleriniz de temizlenmediği için tıkanır ve bu durum siyah nokta, sivilce gibi sorunları beraberinde getirir.

Temizleme işleminde göz çevrenizin hassasiyetine dikkat etmeniz şart. Maskara, göz farı gibi makyaj kalıntılarını temizlerken nazik olmalısınız. Aksi takdirde kırışıklık ve kaz ayakları gibi problemlerle daha erken karşılaşabilirsiniz.

İkinci Adım: Nem 

Cildi temizleme ve arındırma işleminden sonraki en gerekli adım nemlendirme. Nemden yoksun kalan bir cilt, solgun ve mat görünmenin yanı sıra kuruluk yaşar. Göz çevresinin nemini kaybedip kurulukla mücadele etmesi, yaşlanma belirtilerinin gözle görünürlüğünü artırır. Hyaluronik asit içeren bir göz çevresi serumu, ihtiyacınız olan günlük nem dozunu sağlar.

Üçüncü Adım: Güçlü bir göz çevresi serumu

Etkili bir cilt serumu, göz çevresi bakımını bir adım ileriye taşıyabilir. Güçlü bileşenlerin kombinasyonuyla üretilen göz çevresi serumunu uykudan önce uygulamak, sabaha daha aydınlık ve dinç bir görünümle uyanmanıza yol açar. Düzenli kullanımıyla, zamanın yarattığı göz çevresi kırışıklıkları ve ince çizgilerle savaşan serumlar, yorgunluğun izlerinden arındırır ve canlı bir cildin enerjisini yansıtmanızı sağlar.  

Peki güçlü bir göz çevresi serumu hangi bileşenleri içermelidir?

 1. Kafein: Göz çevresinde şişkinliğe neden olan faktörlerle savaşarak, göz altı torbalarının oluşumuna müdahale eder. 
 2. Hyaluronik Asit: Göz çevresine nem depolar. Kuruluğun yarattığı olası yaşlanma belirtilerinden cildi uzak tutar. 
 3. Omega Yağ Asitleri: Omega 3, 6 & 9 yağ asitleri, göz çevresindeki genç görünümü destekler, tazelik ve canlılık aşılar.  
 4. Shea Butter: Doğal bir antioksidan olan shea yağı, cilt bariyerini güçlendirerek dış faktörlere karşı koruma sağlar, besleyici özelliğini göz çevresine yansıtır. 

Güneş, dozunda faydalı

Cilt bakımı, cilde uygulanan kozmetik ürünlerin haricinde, çevresel faktörler ve kişisel alışkanlıkların çerçevesinde şekillenen bir rutin. Kısacası, gün içerisinde maruz kalınan pek çok etkenle başa çıkmak veya bu etkenlere karşı önlem almak, cilt bakımının ayrılmaz bir parçası olmalı. 

Çevresel faktörler dâhilinde, zararlı güneş ışınlarının hedef aldığı bölgelerden biri de göz çevresi. Cildin geri kalanına göre oldukça hassas ve ince yapıda olan göz çevresi, UVA ve UVB ışınlarına olması gerekenden daha fazla maruz kaldığı zaman, ince çizgi ve kırışıklıklara yatkın hale gelir. Bu nedenle, özellikle yaz mevsiminde ekstra koruma altına almamız gereken ilk yer göz çevremiz. Güneş ışınlarından faydalanabileceğiniz zamanı iyi ayarlamak, güneş gözlüğü takmayı alışkanlık haline getirmek, gün sonunda göz çevrenizi nemlendirmek ve ihtiyaç duyduğu bileşenlerle bakım yapmak alabileceğiniz basit ama etkili önlemler. 

Düzenli uyku aydınlık göz çevresinin temeli

Uyku kalitesi, canlı ve enerjik görünümün altında yatan temel unsurlardan biri. Uykunuzu alamadığınız anların, somut izlerini göz çevresine anında yansıtabilen özelliği var; mor halkalar ve şişkinlik gibi... Bu nedenle düzenli uyumaya dikkat etmeli ve günde 7-8 saatlik bir uyku düzeni oluşturmalısınız. 

Bakışlarınıza Canlılık Katan Göz Çevresi Bakımı Tüyoları

Göz çevresi kırışıklıkları için jade roller masajı

Düzenli olarak yapılan jade roller masajı, beklentilerin çok daha üstünde olumlu etkiler yaratabilir. Jade roller ile yüz masajını göz çevresi bakımına dâhil ederek, rutininize çeşitlilik katabilirsiniz. Cilt bakımında güzelliğin yeni nesil aracı olarak kullanılan jade roller, göz çevresindeki şişkinliği kan akışına müdahale ederek azaltır ve uzun süreli kullanımda yaşlılık belirtileriyle savaşır. 

Göz çevresi bakımının ayrılmaz parçasını yakından tanıyın!

Göz çevresi bakım rutininizin benzersiz gücü Nyla Eye Contour Serum, göz çevresini tehdit eden tüm unsurlara karşı günlük koruma sağlar. 

Kafein, hyaluronik asit, shea butter, omega 3, 6 & 9 yağ asitleriyle donanımlı ve etkili bir göz çevresi bakımı sağlayan bu göz çevresi serumu, yüksek emilim özelliği sayesinde var olan problemi en aza indirger ve oluşması muhtemel sorunlarla başa çıkar. Olumlu sonuçlar için gün sonunda 4-5 damla kullanın, göz çevrenize gençlik aşılayın! 


Önerilen Ürünler

(0) Yorum

Yorum yapın