Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

40’lı Yaşlarda Cilt Bakımının İncelikli Noktaları

Vücudunuzda olup biten değişimler ile birlikte cildin oturmuş ihtiyaçlarında da farklılığa yelken açtığınız 40’lı yaşlar, kişisel bakımda ileriye dönük yatırımın en önemli adımlarını içeriyor. Bu adımları sağlamlaştırabilmek için, 40’lı yaşlarda cilt bakımının inceliklerini bizden öğrenin. 

Bir ön bilgilendirme yapalım: Cildiniz her zamankinden daha kompleks adımlara ihtiyaç duymayacak. Yalnızca nokta atışı bileşenler ile cildinize yeniden hayat kazandırabileceksiniz. 

40’lı Yaşlarda Cilt Bakımı

Ciltte yaşlanma belirtilerinin iyiden iyiye gözle görülür bir hal aldığı 40’lı yaşlar, adım adım izlenmesi gereken belli başlı cilt bakım aşamalarını uygulamanın neredeyse şart olduğu bir dönem. Cildin ihtiyaç duyduğu bileşenleri içeren donanımlı bir cilt bakımını, gün sonunun verdiği yorgunlukla ihmal ettiğimiz kaçamak zamanları tarihe gömüyoruz. Çünkü temel olarak kolajen eksikliği ve hormonal değişimler ile zayıflayan cilt bariyerimiz, artık tamamen bizlere emanet. 

Cildin yıllar boyu karşı karşıya kaldığı çevresel faktörler sonucu oluşan yıpratıcı etkilerin birikimi bir yandan, vücudun doğal olarak ürettiği kolajenin uğradığı dramatik düşüş diğer yandan, aynaya yansıyan görüntümüzde istenmeyen problemler gün yüzüne çıkıyor. Peki, 40’lı yaşlara giriş yaptıktan sonraki süreçte, cildin açık edeceği olası problemler neler?

  • Gençlik, enerjisini cildimize de yansıtan geri döndürülemez bir süreç. 25 yaşından itibaren cildimizdeki kolajenin %1,5 oranında azaldığı gerçeği, 40’lı yaşlara gelindiğinde varlığını daha belirgin hissettiriyor. Gençlik çağlarında makyaja ihtiyaç duymadan dinç ve canlı bir görünüm sergileyen cilt, mat ve soluk bir yapıya bürünebiliyor. 
  • Yalnızca duygusal tepkiler eşliğindeki mimiklerle beliren kırışıklık ve ince çizgiler, daha gözle görülür bir hal alıyor. 
  • Cilt bariyeri de zayıflamaya başladığı için, cildimizin zararlı dış faktörler ile verdiği savaşta bu faktörlerin üstünlük sağlama ihtimali artıyor. Çevresel faktörler sonucu ortaya çıkan serbest radikaller, cildin nem kaybetmesine, leke oluşumuna ve yaşlanma belirtilerine davetiye çıkarıyor. 
  • Kolajen ve elastin kaybı, vücudumuzu çevreleyen cilt üzerinde sarkmalar meydana gelmesine neden oluyor. 
  • Menopoz dönemiyle birlikte östrojen hormonunun düşüşe geçmesi de, yukarıda bahsettiğimiz tüm bu etkilerin sebep olan bir diğer faktör. Östrojen hormonundaki bu dengesiz seyir, kırışıklık, göz çevresinde kaz ayakları, esneklikten yoksun ve matlaşmış bir cildi beraberinde getiriyor. 

Zamanı geri alamasak da, cildinizin yıllara yenik düşmemesi için size sunabileceğimiz çok güçlü formüllerimiz ve sağlık odaklı önerilerimiz var. 

Güneşle daha az vakit geçirin

Güneş ışınları ile cildinizin buluştuğu anların seyrekliğine önem verin. 

Güneşten yeryüzüne yayılan UVA/UVB ışınları, cildin yaşlanma hızını artırıyor. Özellikle yaz mevsiminde, açık hava ve tatil keyfi derken, cildimiz güneşe daha fazla maruz kalıyor. Güneşin yarattığı hiperpigmentasyon, cilt lekeleri, kırışıklık ve bilumum hasarı önlemek adına, balık kolajeni ve antioksidanların içten güzelleştiren gücüne başvurabilirsiniz. 

Nem= Tazelik & Gençlik

Nemli bir cildin tek getirisi canlı ve enerjik bir görünüm değil. Nem, uzun vadede cildin yaşlanma sürecini geciktirerek anti-aging bir etki yaratıyor. 

20’li yaşların başında temel olarak temizlik ve nemlendirmeye ihtiyaç duyan cildimizi, 40’lı yaşlarda da bu ihtiyaçtan maruz bırakmıyoruz. Nemin akıllarda canlanan en can alıcı bileşeni ise hyaluronik asit. Formülünde hyaluronik asit bulunduran bir bakım ürününü rutininize ekleyin, cildinize can katmaya devam edin. 

Beslenmenin önemi zirvede

Vitamin ve mineral içeren mikro besinleri ve besin takviyelerini günlük rutine dâhil etmek de cilt bakımının bir parçası. Hem de tahmin edilenden çok daha fazla. 

Vücudumuzdaki gidişata yön veren beslenme alışkanlıkları, ciltte meydana gelen olumlu/olumsuz süreçlerden de büyük ölçüde sorumlu. Çünkü sağlık ve güzellik, ilk etapta içten desteğin gücüyle şekilleniyor. 

Öğünlerinizi çeşitlendirmenin ve tabağınızı renklendirmenin yanı sıra, balık kolajeni ve C vitamini takviyesi ile cildinize hayat aşılayabilir, yaşlanma belirtilerinden arınabilir veya olası problemlerle, daha karşılaşmadan vedalaşabilirsiniz.

40'lı Yaşlarda Cilt Bakımı

Arınma sonrası cilt serumu

Cildinizi sabah akşam nazikçe temizledikten sonra, bitkisel cilt serumlarıyla beslemeye hazır olun. 

Serbest radikallere karşı cilt bariyerini güçlendiren cilt serumları, farklı ve sorun odaklı formülleriyle yalnızca cilt yüzeyine değil, cildin alt katmanlarına kadar etki ederek belirgin bir fark gözlemlemenizi sağlıyor. Bir gecede bile hafifçe tazelenmiş bir görünüm yaratabilme gücü olan cilt serumlarının nüfuz etme becerisi, kremlerden daha verimli olduğu için, 40’lı yaşlardaki kullanımı önemli. 

Lifting etkisi yaratan pullulan, göz çevresinin enerjisini koruyan kafein, benzersiz nem kaynağı hyaluronik asit, cilt lekeleri ve sorunları ile savaşan bitkisel kök hücreler… Bir cilt serumunda aramanız gereken başlıca bileşenlerden. 

Cildinizdeki dönüşümü balık kolajeni ile elde edin

40’lı yaşlarda cilt bakımının merkezinde, kolajen eksikliğini tersine çeviren etkiyle iç içe olmak yer almalı. 

25 yaşından itibaren karşı karşıya kaldığımız bir gerçek var: Cildimizdeki kolajen oranı, her geçen gün azalıyor; 30’lu yaşlarda daha da düşüyor. 40’lı yaşlarda ise bu oranın alarm seviyesine geçtiğini anlayabiliyoruz. Çünkü ciltte meydana gelen gözle görülür problemlerin çoğunun kaynağı, bu temel proteinin ve cildimizin yapı taşının eski formunu kaybetmesi sebebiyle oluşuyor. 

Günlük 10 gram balık kolajeni takviyesi, cildinizdeki yaşlanma etkilerine tersine çevirebilmek için en etkili ve en kaliteli kaynak. Eforsuz ve sağlıklı güzelliğin anahtarı olan balık kolajeni, 40’lı yaşlarda cilt bakımının tüm gerekliliğini tek başına karşılıyor. Her gün tüketilen 10.000 mg içilebilir balık kolajeni, 1 ay içerisinde cildinize berrak, parlak ve canlı bir görünüm kazandırırken, düzenli kullanımında yaşlanma belirtilerini de azaltmaya yardımcı oluyor. 

Yaşam tarzında yapacağınız küçük değişiklikler, güçlü bileşenlerle donatılmış cilt serumları ve cildin içten desteği balık kolajeni ile hayatı, cildinize  yeniden aşılayabilirsiniz. 

(0) Yorum

Yorum yapın