Bu site tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

ElySuisse web kanalları ve eczaneler dışında, internet üzerinde farklı mecralarda satışı yapılan ürünlerimiz ile ilgili orijinallik garantisi verilmemektedir.

Alışveriş Sepeti
Hediye kartları ve indirim kodu Ödeme Sayfasında Kullanılmaktadır

Sepetiniz Boş

Alışverişe Devam et

2022 Wellness Trendlerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?

2022 yılı, sağlık ve güzellik kapsamında bize yeni ve etkili kapılar açarken, geçtiğimiz senenin kalıcı olmasını umduğumuz bazı faydalı izlerini yansıtmaya devam edecek gibi görünüyor. 2022 Wellness trendleriyle, yepyeni ve el değmemiş bir yılı değerli kılacak sağlık ve güzellik dolu adımları uygulamanın heyecanını yaşamaya başladık bile. Peki, bu sene bizleri bekleyen wellness kapsamındaki yeni trendler ve öneriler neler? Bu yazımız, 2022 yolculuğunuzda sık sık karşılaşabileceğiniz, sağlık ve güzelliğe dair revaçta olacak ipuçlarını içeriyor.

Wellness Kavramını Daha Önce Duymuş Muydunuz? 

Yeni bir senenin getirdiği yeni etkilere göz atmadan önce, “wellness” kavramını kısaca açıklayalım. 

Fiziken ve ruhen, yani bir bütünlük içinde sağlıklı olma durumunu temsil eden bu kavramın ardında aslında belli bir felsefe anlayışı var. Bu felsefe, sağlıklı bir yaşama giden yolu adım adım ilerleyerek ve dört bir yandan kapsamlı bir şekilde ele alarak sürdürebilmenin önemini vurguluyor. 

Bu kavram, özellikle pandemi başlangıcıyla birlikte seviye atlayarak yaşantımızda daha baskın bir hale gelmeye başladı. Sağlıklı ve güzel olma algımızı yeniden değerlendirdiğimiz bu süreçte, taşların yerine iyice oturduğunu ve wellness kavramına dair bakış açımızın değişime uğradığını söyleyebiliriz. Bu değişimle birlikte, güçlü bir bağışıklık sistemi, stresten arınmış duygudurumu, içten desteklenen cilt güzelliği ve beden sağlığı giderek önem kazanmaya başladı. 

2022’de bu değişime göre şekillendiğini düşündüğümüz wellness trendlerine hep beraber göz atmaya başlayalım.

2022’de Bol Bol Tavsiye Edilecek Wellness Trendleri  

Yukarıda bahsettiğimiz değişimler ile şekillenerek geçmişten izler taşıyan ve ufak yeniliklerle harmanlanan 2022 wellness trendlerini uygulamaya hazır mısınız?

İçten Dışa Sağlık: Güçlü Bağışıklığın Önemi 

2020 yılı itibarıyla önemi giderek artan bir wellness devrimi yaşandı: Bedenimizi ve bağışıklık sistemimizi içten dışa korumak.

Pandeminin başlangıcıyla, zayıf bir bağışıklık sistemine sahip olmaya yönelik endişeler de elbette ki arttı. Koronavirüs etkisinin hala devam ettiğini göz önünde bulundurduğumuzda, 2022 yılında da bağışıklığımızı korumaya ve dengelemeye yönelik hamlelerde bulunmak ön planda olacak gibi görünüyor. 

2020 itibarıyla vücudun enfeksiyonlara karşı savunma geliştirebilmesi ve dengeli bir bağışıklık sistemi ile zararlı dış faktörleri geride bırakabilmesi için, sağlıklı beslenmenin ötesinde vitamin ve mineral içeren besin takviyelerinin kullanımı daha da artmaya başladı. Görünen o ki, bu yıl da bağışıklık güçlendirici takviyeler yaygın olarak kullanılmaya devam edecek. 

Besin takviyelerinin gücünden faydalanan bağışıklık sistemi, düzenli bir uyku, sağlıklı beslenme ve egzersiz gibi faktörlerin dengesine de ihtiyaç duyuyor.

2022 Wellness Trendlerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Hareket Özgürlüğünü Açık Havada Deneyimlemek

Koronavirüsün yeni varyantı yaşantımıza yön vermeye maalesef ki devam ediyor. Bu süreçte de kapalı alanlardan ve yoğun kalabalıktan mümkün olduğunca uzak kalmak, hepimizin iyiliği için gerekli. Bir yandan da fiziksel aktiviteleri aksatmamak, formumuzu korumak ve vücudumuza iyi bakmak istiyoruz. Bunun için spor salonlarına alternatif ve daha da keyifli olabilecek bir seçenek var; açık havada egzersiz yapmak. 

Keyifli yürüyüşler, bol bol oksijen, verimli bir koşu, yoganın rahatlatan etkisini doğanın iyileştirici gücüyle birleştirmek… Dilediğiniz egzersizi, dilediğiniz zaman, dilediğiniz ortamda gerçekleştirmek, 2022’nin ön planda olacak wellness hareketlerinden biri. 

Hareket özgürlüğü demişken, açık havada egzersiz keyfinin tadını doyasıya çıkarabilmek için, sağlıklı kemik ve eklemlere sahip olmamız gerektiğini vurgulayalım. Güçlü kemik ve eklemlerin devamlılığında büyük rol oynayan Collagen Advance ile bu yıl da sağlıklı kalıp, bedensel gücünüzü egzersizlere yansıtmaya devam edebilirsiniz. 

Jade Roller Masajı & Yüz Yogası

Kan dolaşımını hızlandırarak ciltteki hücrelerin harekete geçmesini sağlayan, aynı zamanda cildi rahatlatan yüz yogası ve jade roller yüz masajı, 2022 yılında da popülerliğini korumaya devam ediyor. 

Yüz kaslarını rahatlatan ve düzenli olarak uygulandığında şaşırtıcı ölçüde şekillendirmeye yarayan bu iki masaj türü, ciltte gözlemlenen yaşlanma belirtileri ile baş edebilmenin doğal ve etkili adımlarını içeriyor. Kırışıklık, göz çevresindeki kaz ayakları, cildin bütününde rastlanan ince çizgilerin uzun vadeli çözümü olan bu yöntemler, güçlü bileşenleri içeren cilt serumları ile desteklendiğinde etkisini artırıyor. 

Bütünsel Yaklaşımın Bir Parçası: Entelektüel Gelişim

Sağlıklı bir yaşama giden bütüncül yaklaşımın bir parçası olarak, entelektüel gelişim 2022 yılında önemini artırmaya başlayacak gibi görünüyor. 

Araştırmalara göre pek çok birey, bütünsel sağlıkta entelektüel açıdan kademe kademe gelişmenin büyük bir öneme sahip olduğu konusunda hemfikir. Kişilerde özgüveni tazeleyen bu durumu geliştirmek için, yaratıcılığı ve bilgi dağarcığını geliştiren aktivitelere zaman ayırmanın önemi vurgulanıyor. 2022 yılında yeni kavramlar keşfederek, becerilerinizi geliştirerek ve zihne meydan okuyan uygulamalara yer vererek, bir adım önde olabilirsiniz.  

Bütünsel Sağlığa Giden Yolda Besin Takviyeleri Var!

Güzellik ve sağlığa holistik bir yaklaşımda bulunacağımız bu yıl boyunca, besin takviyeleriyle sağlığımızı güçlendirmek ve güzelliğimizi açığa çıkarmak için önümüzde uzun bir zaman var. 

2022 yılında güçlü bir bağışıklık sistemi, kırılmadan uzayan saç ve tırnaklar, berrak ve canlı bir cilt, dayanıklı kemik ve eklemler elde edebilmenin etkili bir yolu bizleri bekliyor: Besin takviyeleri.

ElySuisse olarak her zaman belirttiğimiz gibi, güzellik ve sağlık bir bütündür. Işıltılı bir cildin ardında, sağlıklı bir ruh hali, güçlü ve dayanıklı bir beden yatar. Genel sağlığımız, pek çok yararlı adımı barındıran faktörler eşliğinde olumlu bir değişime uğrar. Kolajen, keratin ve vitamin-mineraller ile donatılmış besin takviyeleri, bu değişimi elde edebilmek için en etkili araçlardan. İçten destek hareketiyle sağlığınıza yapacağınız yatırım, olumlu sonuçlarını yıl içerisinde gözle görülür ölçüde hissettirecektir. 

Mental Sağlık Ön Planda

Pandeminin hepimizde yarattığı travma durumuyla birlikte, mental sağlığın bireyi bütünüyle nasıl etkileyebildiğine ve sonuçlarının ne kadar ağır olabildiğine hep beraber tanık olduk.

Bu etkiler, fiziksel sağlığımız ve cildimizde de olumsuz sonuçlar doğurma tehlikesi barındırıyor. Bu nedenle, genel sağlıkta baştan aşağı etkili en büyük unsurlardan biri olan mental sağlığımızı iyileştirme yönündeki hareketlere de odaklanmamız gerekiyor. Bu kapsamda günlük rutininizde meditasyona yer vermek, daha dingin ve huzurlu bir ruh hali elde edebilmenin yollarından yalnızca bir tanesi. 

Ruhsal refah kapsamında yaygınlığı giderek artan bir diğer işleyiş, dijital dünyada psikolojik destek uygulamalarının hayatımızda yer edinmeye başlaması. Bu doğrultuda online terapilerin yanı sıra stresi bünyemizden uzaklaştıracak ritüelleri kapsayan meditasyon uygulamaları da popülerliğini artırmaya devam ediyor. 

2022 Wellness Trendlerini Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Skinimalizm ile Güzelliğe Giden Yolu Sadeleştirmeye Devam Ediyoruz

Yıllardır hayatımızın birçok alanında yer edinen “Az çoktur” anlayışı, son yıllarda cilt bakımına da damgasını vurdu. Bu anlayışla cilt bakımında minimalizmi benimseyerek atacağımız adımlar, fazlalıktan arındırılan ve daha fonksiyonlu sonuçlar elde edebileceğiniz bir rutini benimsememizi gerektiriyor. 

Cilt bakımının trendi olan skinimalizm, güzellik anlayışına yön vermeye 2022’de de devam ediyor. Temiz içerikli, cildi yoran tüm kimyasallardan uzak, fazlalıkların rafa kaldırıldığı skinimalizm ile cildinizi beslemek, mevcut tüm yöntemleri geride bırakma isteği doğuracak kadar etkili. Bu noktada yalnızca cildinizin ihtiyacını dinlemeniz gerekiyor. 

Skinimalizm ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz. 

Cildi besleme yöntemleri arasındaki odak noktamız ise, cilt hücrelerinin yenilenmesine katkı sağlamak. Hücre yenilenmesini teşvik eden bileşenleri (kolajen, antioksidanlar, hyaluronik asit vb.) bakım rutinimize dahil ederek, yaşlanma belirtilerine ve cildi yıpratan etkilere karşı önlem alacağımız bir yıl olacak. 

Hızlı ve Etkisiz Sonuçlardan Ümidi Kesiyoruz

Skinimalizmin doğurduğu bir diğer faydalı etki ise, “slow beauty” (yavaş güzellik) kavramıyla hayatımızda yer etmeye başlayan, tüketim çılgınlığından ve hızlı sonuçlar vaat eden yanıltıcı bakım yöntemlerinden mümkün olduğunca arınma hedefi. 

Hızlı tüketim, sabırsızca beklenen etkisiz yöntemleri beraberinde getirir. Çoğu konuda olduğu gibi, cilt bakımı ve güzelliğinde de amacımızı sürdürülebilir olandan yana tutmalıyız. Çünkü hiçbir ürün, bir gecede mucizevi sonuçlar doğurmaz; bu beklentiyle cildinize uyguladığınız tüm ürünler, yalnızca tüketim çılgınlığına katkıda bulunmanıza yol açar. Bunun yerine, cilt bakım rutininizi uzun bir sürece yaymak; cildinizi, az ve öz ancak kaliteli bileşenleri bünyesinde barındıran ürünlerle düzenli olarak beslemek, hem hafiflemenizi hem de maksimum sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.   

(0) Yorum

Yorum yapın